Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Usama Bin Ládin je mrtvý … anebo ne?

  • bin-ladin-662x308
Druhý květen se má do dějin zapsat jako den, ve kterém Spojené státy vypátraly po desetiletém honu jednoho z nejnebezpečnějších teroristů světa. Po krátké přestřelce byl Usama Bil Ládin zastřelen ve své vile na okraji města Abbottabád v Pákistánu. 

 

Po zabití Bin Ládina bylo tělo transportováno vrtulníkem mimo území Pákistánu. Dále byla provedena pitva a odběr vzorku DNA a po té bez přítomnosti rodiny bylo tělo svrženo do moře, ani ne 24 hodin po Bin Ládinově smrti, jak nařizují muslimské rituály.

Vláda USA zveřejnila tyto informace formou tiskových konferencí. Známky boje jsou patrny na stěnách vily, v blízkosti byl nalezen vrak havarované helikoptéry a také krvavé stopy na zemi ve vile.
Podle prvních informací z Bílého domu se Bin Ládin bránil, a proto byl zastřelen a ne zajat. Podle dnešního vyjádření hlavního poradce amerického prezidenta Baracka Obamy pro boj s terorismem Johna Brennana, nebyl Bin Ladin ozbrojen. Na tiskové konferenci pak na přímý dotaz „jakou formou odporu se tedy Bin Ládin bránil" nebyl schopen souvisle odpovědět a uvedl, že pro kladení aktivního odporu není třeba mít nutně v ruce zbraň...
Celý tento příběh má ale mnoho trhlin a nejasností. Předně - proč pohřbily Spojené státy tělo tak rychle, bez toho aby nezávisle prokázali Bin Ládinovu totožnost? Zatím nebyl zveřejněn ani záznam útoku, ani záběry mrtvého Bin Ládina, ani záběry z pohřbu.  Zdůvodnění, že šlo o muslimské tradice, moc neobstojí, protože v případě synů Saddáma Husajna to nebyl problém. Stejně jako záběry z popravy Saddáma Husajna také byly velmi ošklivé, nicméně prokázaly skutečné provedení aktu popravy a potvrdily diktátorovu smrt. A co se stalo s mrtvými syny Bin Ládina? S těmi, kteří také zahynuli ve vile, byli také vhozeni narychlo do moře?
Dále pak jak to, že byl Bin Ládin střelen do hlavy, když nebyl ani ozbrojen? Napadají mě jen dvě odpovědi - buď, aby se ztížila identifikace, anebo diletantismus vojáků elitní jednotky.  I v každém druhém béčkovém filmu  říkají nájemní vrazi - „ne do hlavy, aby jej klient poznal, jinak nedostanem zaplaceno." Neprofesionalitu špičkové elitní jednotky bych si dovolil skoro vyloučit a jiná odpověď než úmysl nezbývá.
Proč byl Usama Bin Ládin zastřelen na místě? Živý terorista by mohl poskytnout celou řadu důležitých informací a ty by mohly vest k citelnému oslabení Al Kaidy, tak proč zabití? Navíc jej mohly USA soudit a odsoudit k doživotí, či poslat na elektrické křeslo po řádném soudním procesu. Nic z toho se nestalo. Bin Ládin byl zabit bez soudu, z bezprostřední blízkosti a neozbrojen před zraky jeho 12tileté dcery. To z něj dělá jednoznačně mučedníka, jak si vždy sám přál.
CNN zveřejnila historku jak podle 8let starých informací byla vila Bin Ládina objevena díky kurýrovi, který byl mučen na základně a zrovna teď před volbami v USA z něj získali klíčové údaje podle kterých byl Bin Ládin nalezen zní skoro jako v sci-fi.
Dále pak fotografie mrtvého Bin Ládina - ani zde není vláda Spojených států sdílnější.  Fotografie se zdráhá zveřejnit s tím, že prý jsou brutální a nevhodné pro publikování. Záznam popravy Saddáma Husejna, mrtvé obličeje jeho synů to zveřejnit problém nebyl.
Když po 10ti letech pátrání zabije vláda Spojených států nejhledanějšího teroristu na světě a zbaví se těla tak rychle, bez zveřejnění dalších důkazů, tak to skutečně působí velmi, velmi nevěrohodně.

Existoval Bin Ládin vůbec? - nebyla to jen dobře živená PR kampaň z dílny CIA? Tuto teorii podporuje celá řada faktů. Už jen to, že na některých záznamech je Bin Ládin viděn jako levák, na jiných jako pravák. Video-záběry byly vždy neostré velmi nekvalitní a od roku 2001 jen na statickém pozadí.
V posledních 4 letech navíc nebylo zveřejněno žádné nové video. Jen audio záznamy a i ty byly podle některých zdrojů významně editovány.
Byla to vždy americká administrativa, kdo potvrzoval autentičnost záznamů. Nezávislé ověření chybí.
Nabízí se otázka - proč?
Zveřejněním informací o jeho smrti můžou Spojené státy jen získat další nepřátele, další radikály co se jej budou snažit pomstít. Prezident Obama si zde sice může udělat nějaké pozitivní body pro svou volební kampaň, celkové vyznění této akce je ale velmi rozpačité.
Jak může vláda Spojených států teď obhajovat právo a pořádek, když exemplárního teroristu chladnokrevně zavraždili neozbrojeného, před zraky svých příbuzných. Když se ještě po prvním výstřelu hýbal, dorazili jej ránou do obličeje z bezprostřední blízkosti. Vypadá takto právo? Je v pořádku provádět takovéto cílené popravy bez rozsudku?
Podle toho co USA Ládinovi připisují, se mělo jednat o velmi bohatého muže, který rozpoutal válku teroru v USA.  Jediný „důkaz" je ale jen záznam z pásky, na kterém útoky na WTC 11/9 2001 ocenil a vyjádřil jim podporu.
Může jednotlivec vést válku proti USA z rujny obklopené odpadky ze všech stran?
Obklopen jen 4 mi ozbrojenými muži, bez moderní techniky a bez prostředků? Bin Ládin byl jen figurka. Smyšlená postava, které byly připisovány nadlidské možnosti a schopnosti.  Smiřme se s tím, že teror tak velkého rozsahu neorganizují jednotlivci s pomatenou myslí, ale že za tím stojí zájmy konkrétních států a korporací. Stojí za tím ti, kteří z konfliktů profitují finančně či politicky. Nic takového se o Bin Ládinovi říct nedá.  Na cenách ropy, vlivu na Blízkém východě, kontrakty pro zbrojní firmy na tom všem profitovali jiní...
Usama Bin Ládin nebyl ani nikde odsouzen za jakýkoli trestný čin. K tomu přidejme i fakt, že celá akce se udála na území cizího svrchovaného státu, bez souhlasu Pákistánu a bez jejich spolupráce.
Ve svém důsledku ztrácí USA touto akcí svoji věrohodnost morální kredit. Stálo těch pár hlasů pro Obamu skutečně za to?
Autor: plebs.cz, DKV

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře