Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

USA straší útokem Izraele na Írán, může nastat každou chvíli

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • Iran
Stát Izrael může zahájit vojenský útok na Írán každou chvíli, píše izraelský televizní kanál Channel 10 News.

 

Channel 10, hlásí, že úřady ve Spojených státech tento týden diskutovaly o hrozícím izraelském útoku na Írán. Zprávy se objevily po zprávách, že izraelský premiér Benjamin Netanjahu vytvořil alianci s Šaulem Mofazem, vůdcem největší opoziční strany.

 

Když už mluvíme o dohodě mezi nimi, tak Netanjahu řekl, že nová aliance stabilizuje vládu v zemi. Britský Independent dodává, že vztah mezi oběma politiky umožní provést Netanjahuovi úder: „Měl by se rozhodnout k úderu proti Íránu.“

Ve Spojených státech se mnozí obávali, že je jen otázkou času, než takový útok nastane. Teprve nyní se však špičkoví američtí představitelé údajně snaží najít způsob, jak zabránit bezprostřednímu útoku.

Israel National News hlásí, že úder by mohl být proveden v „každém okamžiku.“ Channel 10 ve své zprávě dodává, že nezveřejňované zdroje s vazbami na vládu USA říkají, že Washington má strach, že aliance Netanjahu / Mofaz spojuje dva vlivné stranické vůdce, kteří oba upřednostňují útok na Írán.

Oba muži uvedli, že mají mnoho společných prvků, pokud jde o otázky, které zahrnují Írán. Izraelský ministr obrany Ehud Barak se přiklání k útoku na Írán spíše dříve než později. Útok se zdá být nevyhnutelný, ale američtí představitelé údajně hledají dohodu, která by zabránila válce v nadcházejících týdnech.

Začátkem letošního roku byly plány pro americko-izraelské společné protiraketové cvičení odsunuty, což vyvolalo mnoho spekulací, zda jsou oba národy schopny vzájemně spolupracovat v případě útoku na Írán.

Částečný překlad článku US fears Israeli attack on Iran at ‘any moment’
https://rt.com/usa/news/us-attack-iran-strike-036/

zdroj: http://www.freepub.comehere.cz/vsechno/usa-strasi-utokem-izraele-na-iran-muze-nastat-kazdou-chvili

 

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Facebook komentáře