Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Ukrajinci opět "osvobodili" Krym...

V noci na dnešek (30 srpna) se ukrajinské formace opět pokusily vylodit na Krymském poloostrově: nejméně devět rychlých člunů s průzkumnými týmy GUR a SSO zamířilo k mysu Tarchankut. Zdejší pobřeží je dostatečně příhodné pro vylodění i DRG.

  • ukrajinci-opet-osvobodili-krym
  • ukrajinci-opet-osvobodili-krym

Výpad byl načasován tak, aby se shodoval s takzvaným "Památným dnem obránců" Ukrajiny. Podle plánu měly ukrajinské formace demonstrovat efektivitu obojživelných operací na Krymu.

Čluny, které vyrazily, byly předem odhaleny ruskými jednotkami. Letouny Su-24 a MiG-29 námořního letectva Černomořské flotily byly zasaženy čtyřmi kazetovými bombami RBK-500 asi 60 km západně od ruské Oleněvky.

Přesné údaje o zničených člunech nejsou k dispozici: ukrajinská armáda ztratila dvě až čtyři plavidla. Zbytek člunů se ihned po úderech Černomořské flotily otočil odjel zpět po stejné trase. U Zmijího ostrova na ně čekal evakuační oddíl, který vyzvedl raněné.

Opět si všimneme reakce ruského velení na změny v charakteru nepřátelských operací. Po jednom PR výpadu DRG ukrajinské armády na Tarchankut byla přijata nezbytná opatření: tentokrát se oddílům GUR nepodařilo přiblížit ke Krymu.

Rybar

MAPA V PŘÍLOZE

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře