Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Ukrajina si otevřela cestu na Krym, tvrdí Kyjev:

Kyjev ve středu uvedl, že získáním vesnice Robotyne (rusky Rabotino), kterou ukrajinské síly dostaly znovu pod svou kontrolu tento týden, bylo dosaženo významného vítězství, píše server France24. Ukrajinským vojskům by se tak měla otevřít cesta k proniknutí hlouběji do ruských pozic na jihu směrem na okupovaný poloostrov Krym.

  • ukrajina-si-otevrela-cestu-na-krym-tvrdi-kyjev

Ministr zahraničí Ukrajiny ve středu uvedl, že bojové úspěchy země zajistily vojákům přístup na okupovaný poloostrov Krym. Ukrajinské síly tímto rozdělily ruské území na dvě části.

„Poté, co jsme se opevnili na křídlech Robotyne, se nám otevírá cesta k Tokmaku a nakonec i k Melitopolu a administrativní hranici s Krymem,“ uvedl ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba během dřívější oficiální návštěvy Paříže.

PS Ve skutečnosti to mají k nějakému rozdělení ruského území 100 kilometrů a před nimi teprve leží 3 hlavní ruské obranné linie. Za celou dobu nepostoupili na samé špičce jejich průlomu dále než 15 kilometrů a to přes předsunuté obranné linie bez příkopů a dračích zubů !!! Dokonce ani tu vesničku Rabotino zatím plně neovládají !!!

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře