Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

To jsou věci

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
  • valka-aghanistan
Několik let píšu o důvodech vojenských misí ve světě, že důvody misí, které jsou předkládány světové veřejnosti, nejsou pravdivé, že se za každou vojenskou akcí i za sebemenší účastí americké armády a administrativy skrývá jediné, zisk bohatství té které země. Je oblíbené označit vůdce země ve chvíli, kdy se odmítá podřídit americkému diktátu za totalitního vládce, zinscenovat pomoci peněz v té zemi nepokoje, nebo se oznámí světu, že na svém území skrývá zbraně hromadného ničení, jako tomu bylo v Iráku, pak zavraždit hlavu státu a mnoho dalších lidí a udělat tam pořádek po americku.

Dnes Americká administrativa ve své nabubřelé pýše a vychloubačnosti mé tvrzení v podstatě sama přiznává

- Bez jakýchkoli pochyb byl přístup ke zdrojům energie dlouhodobou prioritou Spojených států," zdůrazňuje autor zprávy Derek Reveron s tím, že USA kvůli tomu zasáhly v 50. letech do vývoje v Saúdské Arábii a Íránu - kvůli ropě a také strategii zatlačování Sovětského svazu. Kvůli ropě věnoval také Washington vždy větší pozornost Blízkému východu než třeba subsaharské Africe.

Mezi ekonomickou prosperitou a dostatkem ropy existovala a stále existuje silná vazba. Americká 3. armáda je proto v Kuvajtu, Bahrajn hostí 5. flotilu a velitelství operací v Kataru. Ropa je také podle Reverona jediné pojítko s režimy ropných šejků, které jsou kulturně Spojeným státům zcela cizí.

S oslabením závislosti na dodávkách ropy klesne logicky i zájem USA na angažovanosti v oblasti. Americká veřejnost je podle průzkumů mínění již unavena válkami v Iráku a Afghánistánu, které si vyžádaly již přes 8000 amerických životů a miliardové výdaje.

http://www.novinky.cz/zahranicni/259538-usa-se-zbavi-zavislosti-na-rope-evropa-ne-predvidaji-analyzy.html?ref=ostatni-clanky

---------------------------------------

Libye očima svědka

Přinášíme kopii z diskuze odjinud, http://gnosis9.net/

Bohužel autorka zůstala beze jména, to však lze pochopit. Současně lze pochopit vzrůstající odpor ke všemu americkému, zejména ve světě muslimů. Slovo zvěrstvo, je příliš jemné na počínání amerických vojáků a je tady důkaz, že mnohé se děje s vědomím přinejmenším tajných služeb nejméně Spojených států. Nebylo by pro mě žádným překvapením, kdyby se objevily informace, že se toho účastní tajné služby i jiného státu USA blízkému a přátelsky nakloněnému, že se tak děje s tichým souhlasem americké administrativy. Zbývá před čtením následujícího už jen dodat, že se tak s určitostí děje v Iráku, Afganistánu, všude jinde kam vstoupila noha amerického vojáka s cílem prosadit demokracii MADE IN USA.

"Nedá mi nereagovat na to, co se děje v Libyi (je 22. 8. 2011), žila jsem tam nějakou dobu, poznala jsem mentalitu národa. Je zcela jiná, než ta naše, ale je krásná v tom, že vyznává jiné hodnoty, než běžný Evropan. Násilí, kterého jsem svědkem byla, a násilí, kterého jsem svědkem i dnes mne zvedá ze židle.

Chce se mi zvracet z té slepoty srdcí, z té manipulace člověka skrze iluze. Dopadli ďábla Kaddáfího. To jsou slova těch, kteří s vámi točí už celá staletí. Když jej dostali, zůstali tam siroty, o které se nikdo nepostará, nikdo se o ně již nepostará jako on. Budou umírat hlady, vzbouří se a budou chtít vrátit staré časy, zaútočí na Evropu. Vrátí ji to, čeho se jim dostalo.

Nepochopím, jak někdo může někomu vnucovat násilím demokracii, kterou vůbec nepoznal. Byla jsem svědkem, jak američtí agenti a lidé, kteří se jim zaprodali, jehlou zraňují libyjské děti, aby je nakazili AIDS. Byla jsem svědkem, jak podél pobřeží byly porozhazované balíčky s drogami, jak byly vypuštěny na jejich území nakažené mouchy, které nakladly i do malé ranky vajíčka, larvy pak, do deseti dní vyžraly měkké orgány člověka.

Čeho je schopen člověk bez "poznání", člověk chamtivý po moci a bohatství.">

(pozn. CFP! video již bohužel nefunkční!)

aneb Proč musel zemřít Muammar Kaddáfí a Libye? Srdce se svírá bolestí, strašlivou bolestí."♥

 

zdroj: http://berossos.blog.cz/

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Facebook komentáře