Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Teze o "vzájemně zaručeném zničení" již neplatí.

Myslím, že teze o "vzájemně zaručeném zničení" již neplatí. Existuje nový technologický a vojenský faktor, působící pouze na jedné ze "stran" (Rusko a Čína), zvaný HYPERSONICKÁ RYCHLOST, který tuto premisu nejen rozbíjí, ale vylučuje ji od základu, a já nemohu uvěřit, že na to nikdo nepomyslel: Jediné zaručené zničení je zničení veškeré vojenské, jaderné a konvenční síly NATO, zatímco protistrana, Rusko a Čína, by z toho vyšly, pokud ne bez úhony, tak s "minimálním" dopadem na jejich infrastrukturu a společnost.

  • teze-o-vzajemne-zarucenem-zniceni-jiz-neplati

To není jediná technologická událost, která má význam. Další zásadní je jaderná bomba ELEKTROMAGNETICKÝ PULS, jaderné zařízení speciálně navržené tak, aby co největší část energie vzniklé při jaderném výbuchu byla vyzařována ve formě elektromagnetického pulsu, což je nežádoucí vedlejší účinek "klasických" jaderných výbuchů, který je však v tomto zařízení cíleně vyhledáván a zesilován.

Jaký je smysl takové bomby? Jednoduše: vyřadit veškerou elektroniku a elektrické obvody, včetně velkých transformátorů, v oblasti působení výbuchu. A tato oblast je tím větší, čím výše vybuchne, a může pokrývat cokoli od určité oblasti země až po téměř celý kontinent. Je to jako být zasažen katastrofickou sluneční bouří, ale lokalizovanou a cílenou.

Pokud by například byla odpálena jedna nebo dvě hypersonické rakety s takovými bombami na vhodných souřadnicích a ve vhodné výšce nad západní Evropou tak, aby impulsy dopadly od Polska na západ, všechna vojenská (i civilní) elektrická a elektronická zařízení by se stala nepoužitelnými: sbohem západní jaderné rakety, které by seděly ve svých odpalovacích zařízeních neschopné startu a čekaly by, až na ně dopadnou ruské hypersonické rakety se standardním nákladem a zničí je.

A pokud by Rusové nebo Číňané odpálili další hypersonické rakety s podobnými zařízeními nad Severní Amerikou, vyřadili by USA a Kanadu jedním rázem. Jak je uvedeno výše, následovaly by další hypersonické rakety s pozemním útokem, které by ničily nepřátelské základny, lodě, bombardéry a sila s jadernými raketami.

Jsou v tomto scénáři díry? Ano: odpalovací zařízení potenciálních jaderných raket mimo pulzní efekt, v evropských oblastech, jako jsou pobaltské státy, které musí zůstat mimo dosah, aby se Bělorusko a západní Rusko nedostaly do nebezpečí, na Pyrenejském poloostrově a v některých částech jižní Evropy. To se týká všech nosičů úderu s jadernými zbraněmi umístěných na základnách, mobilních platformách nebo letadlech například ve Španělsku, Portugalsku nebo Finsku, ale také na lodích a ponorkách ve Středozemním moři a v Atlantiku.

Existuje také východní fronta: například vše v Jižní Koreji, Japonsku, americké flotily v Tichomoří, Filipíny a Austrálie by byly mimo dosah popsaných impulsů, ale ve všech těchto oblastech by nebyly v bezpečí před hypersonickými raketami, které by je zasáhly dříve, než by mohly cokoli odpálit. Bohužel, k neutralizaci více vojenských základen a lodí by muselo být použito velké množství hypersonických střel s nejadernými hlavicemi, i když v některých případech by bylo nutné použít i jaderné zbraně.

Po pokrytí všech možných nepřátelských jaderných hrozeb na povrchu celé planety by však stále existovala hrozba ponorek. Všechny nejsou ve službě současně a všechny nemají jaderné střely, takže zde přichází na řadu zpravodajské služby a satelitní sledování, které nejprve lokalizují všechny ponorky s jadernými střelami a zničí je, i kdyby byly ponořené již několik měsíců.

Překlad CFP!

ZDROJ: https://www.mundo24.info/guerras/ya-no-es-valida-la-tesis-de-la-destruccion-mutua-asegurada.html

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Rosťa 2024-03-17 21:45
Já myslím že platí. Co se stane v Evropě po odpálení emp? Je tu 500 jaderných bloku elektráren, jim nestačily Černobyl a fukusima? Tam to nedopadlo tak špatně. Jakmile by tohle udělali, celý svět konci na tisíce let. Tedy svět ne lidstvo :D snad nejsou tak blbí... obávám se že ano
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře