Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Syrský konflikt hrozí, že přeroste do světové války

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • lavrov_assad
Povaha Syrské krize se změnila. Proces destabilizace, který měl urovnat cestu pro legitimní vojenskou akci NATO se zhroutil. Spojené státy odhodily masku a veřejně prohlásily, že existuje možnost zaútočit na Sýrii bez souhlasu RB OSN, jak to udělaly v Kosovu, a předstírají ignoranci, že Rusko Vladimíra Putina není Rusko Borise Jelcina.

 

Poté, co se Rusko ujistilo podporou ČLR, odpálila Moskva dva varovné výstřely směrem k Washingtonu. Pokračující porušování mezinárodního práva ze strany NATO a Rady spolupráce arabských států Perského zálivu (GCC) může otevřít cestu k světové válce.

Během oslav vítězství nad nacismem 9. května prezident Vladimír Putin zdůraznil, že Rusko musí být připraveno k novým obětem. Prezident Vladimír Putin začal své třetí prezidentské období pod znamením suverenity své země proti hrozbám mířeným přímo proti Ruské federaci od Spojených států a NATO. Moskva opakovaně odsoudila expanze NATO, vojenské základny v blízkosti svých hranic a rozmístění protiraketové obrany, zničení Libye a destabilizaci Sýrie.

V prvních dnech po nastoupení do funkce uskutečnil Putin návštěvu středisek ruského vojenského průmyslu, ozbrojených sil a zemí tvořících systém aliance Ruska. Pokračoval v mobilizaci s rozhodnutím udělat ze Sýrie nepřekonatelnou linii. Invaze do Libye ze strany NATO je pro něj srovnatelná s tím, co uskutečnila Třetí říše v Československu, a pokud by mělo dojít k témuž v Sýrii, bylo by to srovnatelné s útokem na Polsko a začátkem II. světové války.

Syrská krize je především pódium, na kterém se odehrává "přemodelovaní velkého Středního východu", je to další pokus zničit "Osu odporu" a první "geopolitická plynová válka".

To, co je dnes ve hře v Sýrii je jaké hranice, které budou dělit nové bloky NATO a Šanghajská organizace spolupráce (SOS).

Oznámení možnosti mezinárodní vojenské intervence bez mandátu OSN ve stejném scénáři, jakým NATO rozbilo Jugoslávii, vysloveno některými vedoucími představiteli Spojených států, vyvolalo v Moskvě znepokojení a zlost. Ruská federace nacházející se dosud v defenzivní pozici, se rozhodla převzít iniciativu. Tato strategická změna je vyvolána naléhavosti situace z hlediska ruské perspektivy a příznivým vývojem přímo v Sýrii.

Moskva navrhla zřídit kontaktní skupinu pro Sýrii, aby spojila všechny zúčastněné státy, tj. sousedy Sýrie a regionální a světové mocnosti. Jedná se o nahrazení aktuálního fóra pro dialog, které vytvořil Západ s téměř "orwellovských" názvem "Konference přátel Sýrie".

Vladimír Putin, který vystoupil v roli mírotvorce v konfrontaci s válkou chtivým NATO, požádal, aby se Organizace smlouvy o kolektivní bezpečnosti (ODKB) připravila k rozmístění "modrých přileb" v Sýrii, s úlohou oddělit agresivní a bojové cizí síly.

Na jednání pracovní skupiny pro sankce Konference přátel Sýrie ve Washingtonu ministryně vlády USA Hillary Clintonová odmítla ruský návrh a zostřila požadavek na změnu režimu.

Poté, co 16 měsíců destabilizovaly Sýrii, vytvořily NATO a monarchie Zálivu situaci bez východiska, která se může zvrhnout na světový konflikt.

Celý článek na: http://www.voltairenet.org/Russian-Warning-Shots

zdroj: http://voltaire.netkosice.sk/index2.html

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Facebook komentáře