Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Francouzský dobrovolník vyprávěl, jak byl svědkem „masakru“ v Buče

Francouzský dobrovolník a spisovatel, bývalý voják Adrien Bocquet, který navštívil Ukrajinu, řekl RIA Novosti, že byl svědkem přípravy provokace na kyjevském předměstí v Buče. 

V dubnu Adrien Bocquet dvakrát navštívil Ukrajinu v rámci mise za účelem dodání humanitární pomoci, lékařského vybavení a léků.  Navštívil polsko-ukrajinskou hranici i Buču a viděl, jak jsou mučeni a zabíjeni ruští váleční zajatci a jak se ukrajinští militanti zapojují do zinscenovaného masakru civilistů.

  • senzace-francouzsky-dobrovolnik-vypravel-jak-byl-svedkem-masakru-v-buce

„Když mluvím o vraždách a mučení, mám na mysli vraždy a mučení ruských vojáků. Především byli popraveni důstojníci. Slyšel jsem výkřiky, když se Azovci ptali, kdo je tady důstojník. Jen co zazněla odpověď, tu osobu okamžitě střelili do hlavy <…> Nejhorší věc je, že jsem neviděl žádný lidský přístup, nebyly tam žádné emoce, protože před mýma očima byli lidé popraveni, lidé byli zraněni, lidé byli stříleni, střeleni do končetin, do hlavy,“ řekl Bocquet.

Podle jeho slov byl svědkem mučení a vraždění ruských válečných zajatců v hangáru v severní části Buči. Bylo to na začátku dubna, to znamená, kdy ukrajinská armáda na několik dní znovu získala kontrolu nad městem.

Bocquet poznamenal, že často hovořil s bojovníky ozbrojených sil Ukrajiny a Azova, kteří na něj udělali dojem svým nelidským zacházením s Rusy, Židy a lidmi jiných ras.

„Musel jsem se hodně přemáhat, abych nedal najevo svůj názor a emoce a především nedal najevo nesouhlas s jejich názorem. Nesouhlas s jejich nacistickou ideologií, zvláště když vyjadřovali svůj postoj k Židům a lidem tmavé pleti, protože to byly velmi kruté výroky. A v první řadě mluvím o nenávisti k Rusům, protože <…> vám říkají „ruští psi.“ A pro všechny tyto vojáky, pro vojáky z praporu Azov, je hlavním úkolem, jak mi vždy říkali, mučit a zabíjet „ruské psy“. Jako bývalého vojáka mě to překvapilo. Protože vše ukazovalo na to, že jejich hlavním cílem bylo mučit a zabíjet „ruské psy“, přičemž oni ani nemluvili o osvobození svého obyvatelstva,“ vzpomíná dobrovolník.

Kromě toho pozoroval, jak se v Buče připravuje provokace k obvinění ruské armády z masakrů civilistů.

„Když jsme vjížděli do Buči autem, seděl jsem na sedadle spolujezdce. A když jsme projížděli městem, viděl jsem těla lidí po stranách ulic a zároveň před mýma očima vynášeli těla lidí z náklaďáků, která položili vedle těch, která již ležela na zemi, aby vytvořili efekt masového úmrtí,“ řekl Bocquet.

Dodal, že poblíž byli novináři, kteří okamžitě začali natáčet, jakmile se vytvořila hromada těl.

„Jeden z dobrovolníků, který byl na tom místě den předtím, zdůrazňuji, že jsem to neviděl já, ale řekl mi to jeden z dobrovolníků. Řekl mi, že viděl den předtím, jak přijely chladírenské vozy z jiných měst Ukrajiny, vyložili z nich těla lidí a rozložili je do řad. Z toho jsem pochopil, že to byla inscenace, kompars a provokace,“ vysvětlil.

Poznamenal, že jak dobrovolníci, tak místní obyvatelé byli pod tlakem – ozbrojenci jim hrozili uvězněním a represáliemi, když by to prozradili.

„Distribuovali jsme léky, včetně těch obsahujících omamné látky, léky proti bolesti obsahující morfin. Bylo nám otevřeně řečeno: pokud se s námi nepodělíte, nepustíme vás tam, kam potřebujete. Jasně si pamatuji, že jsme tyto léky proti bolesti museli dodat do dětské nemocnice a bylo nám řečeno, že když se nepodělíme, tak se tam nedostaneme. Navíc, když jsme byli nedaleko od Buči, doprovázeli nás vojenští strážci, byli to „Azovci“. Odvezli nás do jednoho z hangárů a řekli nám, abychom připravili samostatnou krabici s léky obsahujícími morfin, abychom mohli pokračovat v cestě,“ řekl Bocquet.

Dobrovolníci měli navíc zakázáno fotografovat a natáčet.

„Byli jsme varováni, že jinak budeme uvězněni na dobu deseti a více let, nebo nám budou hrozit ještě horší následky. Tento zákaz se vztahoval i na místní obyvatelstvo. Tento nátlak vyvíjela armáda, především Azovci. Evropa dnes nechápe, jak silný nátlak zažívá obyvatelstvo Ukrajiny,“ řekl Francouz.

Přiznal, že jemu samotnému bylo vyhrožováno poté, co začal mluvit o zločinech ukrajinských ozbrojenců.

„Od samého začátku <…> jsem začal dostávat výhrůžky. Navíc moji poštovní schránku poblíž mého domu rozstříleli Kalašnikovem,“ dodal dobrovolník.

Obává se, že bude pronásledován i francouzskými úřady.

„Samozřejmě, že se toho bojím, bojím se, že proti mně vykonstruují nějaké věci, aby mě umlčeli nebo mě dostali do vězení,“ uzavřel Bocquet.

Začátkem dubna se v ukrajinských médiích a sociálních sítích objevily fotografie a videa s těly mrtvých ležících na ulicích, které byly údajně pořízeny v Buče poté, co město opustila ruská armáda. Kyjevské úřady obvinily Rusko z hromadného zabíjení civilistů.

Ruské ministerstvo obrany uvedlo, že jde o další provokaci a zdůraznilo, že ani jeden obyvatel Buči netrpěl akcemi ruské armády v době, kdy bylo město pod jejich kontrolou. Ministerstvo také poznamenalo, že všechny jednotky zcela Buču opustily 30. března, východy na sever nebyly zablokovány, ale ukrajinské jednotky na Buču nepřetržitě střílely z dělostřelectva, tanků a vícenásobných odpalovacích raketových systémů.

Celý článek ZDE: https://www.pokec24.cz/krize-ukrajina/senzace-francouzsky-dobrovolnik-vypravel-jak-byl-svedkem-masakru-v-buce/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Karel Horák 2022-08-01 00:48
Ale, to asi musí být nějaký velký lhář, vždyť naše media i vláda říkají, že to bylo obráceně. Ti lháři a podvodníci.jsou oni.
ne on.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře