Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Rusové postupují. Ukrajinská vláda násilím odváží děti od rodin, které nechtějí odejít před Rusy

Ukrajinská vláda vyhlásila povinnou evakuaci měst Toreck a NjuJork v Doněcké oblasti. Jedná se zatím o největší město s vyhlášenou povinnou evakuací.
 
Toreck: se v době SSSR jmenoval Dzeržynsk, nejvyššího počtu obyvatel téměř 90 tisíc dosáhl na přelomu tisíciletí. V roce 2014 se stal součástí separatistické Doněcké lidové republiky, ale byl zpět vybojován ukrajinskou armádou, v tehdejší občanské válce většina obyvatel uprchla do Ruska, od roku 2015 mělo město cca 30 tisíc obyvatel. V rámci "dekomunizace" bylo město přejmenováno na Toreck.

rusove-postupuji-ukrajinska-vlada-nasilim-odvazi-deti-od-rodin-ktere-nechteji-odejit-pred-rusy
 
NjuJork: město založili na konci 19. století tzv. "švýcarští bratři", ze sekty novokřtěnců, kteří se stěhovali do carského Ruska z nábožensky nesnášenlivé Evropy, protože v Rusku byla největší náboženská svoboda a tolerance v Evropě. V době SSSR se město jmenovalo Novgorodske a mělo přes 13 tisíc obyvatel, kteří pracovali většinou na šachtě. Také toto město postihla občanská válka 2014 a nyní má asi 3 tisíce obyvatel a v rámci "dekomunizace" dostalo zpět svůj původní název NjuJork.
 
Evakuováno je také několik vesnic v okolí, celkem se evakuace týká více než 60 tisíc osob.
 
Nyní jsou obě města v bezprostřední blízkosti fronty, ruská armáda v okolí soustavně postupuje, je cca 3-5 km od obou měst a minulý týden postoupila o 2 kilometry. 
Evakuace je povinná pro rodiny s nezletilými dětmi, ostatním obyvatelům se odjezd důrazně doporučuje, pokud chtějí zůstat, musí podepsat prohlášení, že odjet nechtějí a berou na vědomí, že už město dále nebude zásobováno potravinami, bude odpojena elektřina, vodovod a další služby.
 
 
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře