Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Ruská hypersonická zbraň se opět předvedla světu. Experti jsou znepokojeni, jelikož předhánějí USA

Zprávy masmédií o zkouškách prototypu hypersonického letounu, které byly uskutečněny v Rusku, experty znepokojily, píše americké internetové vydání Washington Free Beacon.

Jde zatím o druhou známou v USA zkoušku prototypu kluzáku určeného pro vybavení mezikontinentálních balistických raket v Rusku, oznámilo vydání.

  • ruska-hypersonicka-zbran-se-opet-predvedla-svetu-experti-jsou-znepokojeni-jelikoz-predhaneji-usa

Hypersonická zbraň se rozpracovává pro překonání ochrany systémů PVO, které se stávají stále složitějšími. Hypersonické rakety mohou zasahovat rychlé údery na značnou vzdálenost.

 

Rozpracování této zbraně se přikládá v Rusku velký význam, podotýká vydání. Ještě v roce 2013 místopředseda ruské vlády Dmitrij Rogozin prohlásil, že ten, kdo bude mít hypersonickou zbraň, „převrátí zásady" vedení války.

USA a Čína také pracují na hypersonických přístrojích, připomíná vydání. Čína uskutečnila už šest zkoušek svého útočného hypersonického letounu DF-ZF.

A hypersonická raketa, která se zkouší v USA, explodovala ve vzduchu brzy po startu v srpnu 2014.

Michael Rogers, předseda podvýboru pro strategické akce při Výboru Ozbrojených sil USA, médiím oznámil, že je velmi znepokojen skutečností, že Rusko a Čína předhánějí USA v rozpracování hypersonické zbraně.

„Jsem znepokojen tím, že Rusko a Čína i nadále předhánějí USA ve vývoji možností rychlého globálního úderu", prohlásil v interview pro list The Washington Times.

Podle jeho slov, americký program postupuje velmi pomalu.

Mark Schneider, bývalý analytik Pentagonu, prohlásil, že americký hypersonický program se nevyrovnává ruskému jak ve svém rozsahu, tak i v technologických charakteristikách.

„Program USA, který se zabývá hypersonickými kluzáky, můžeme označit za skromný", soudí expert. „Budu se divit, když vyrobíme aspoň jeden. A dokonce když to uděláme, bude pravděpodobný nejaderný. Ruské hypersonické přístroje budou moci nejspíše nést jadernou nálož, protože pro Rusko je to norma".

Kromě toho, Rusko pracuje na hypersonických raketách pro vybavení námořních lodí včetně atomových ponorek páté generace Husky.

Hypersonické křižující rakety námořní dislokace Cirkon budou přijaty do výzbroje už v r. 2018. Také podle zpráv ruského tisku je možno učinit závěr, že strategický bombardér PAK DA bude také vybaven hypersonickými raketami, připomíná expert. Více: 

Zdroj: cz.sputniknews.com

http://www.svetkolemnas.info/novinky/zahranicni/4300-ruska-hypersonicka-zbran-se-opet-predvedla-svetu-experti-jsou-znepokojeni-jelikoz-predhaneji-usa

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře