Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Rasmussen: Diskuse o válce se vydává „špatným směrem“

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • fog-rasmussen
Šéf NATO Anders Fog Rasmussen je „znepokojený" rostoucím nesouhlasem s pokračující válkou v Afghánistánu. V projevu na vojenské slavnosti v Norfolku v americké Virginii prohlásil, že „veřejná debata o úsilí v Afghánistánu se vydala špatným směrem".

Rasmussen zdůraznil, že navzdory veřejnému mínění, které je v v takřka všech zúčastněných zemích proti osm let trvající válce, musí válka v dohledné budoucnosti pokračovat a varoval, že NATO nesmí dopustit vývoj, v jehož rámci by z Afghánistánu odešlo. Zároveň s tím šéf NATO zdůraznil, že válečné úsilí v Afghánistánu zaznamenává „pokrok", že podvodné prezidentské volby jsou „krokem kupředu" a že nová strategie přijatá v letošním roce snížila počet civilních obětí o 95 procent.

Výrok o volbách, které už zatratily i jejich největší stoupenci, je podivuhodný sám o sobě, nicméně tvrzení o snížení civilních ztrát je ještě drzejší, tím spíš, že přichází v době, kdy minulý pátek nálet amerických stíhaček na dvě unesené cisterny zabil přinejmenším sedm desítek civilistů.

Facebook komentáře