Putinovy jednotky pokračují v nezadržitelném postupu na východ dobytím dvou měst
- Podrobnosti
- ze světa / Války|
- 4. listopad 2024|
- Alberto Tejedor|
- 4675 x
Ruská armáda v říjnu dobyla 478 kilometrů čtverečních ukrajinského území, což je rekord od prvních týdnů konfliktu v roce 2022
Misterstvo obrany v sobotu prohlásilo, že dobylo dvě nová města na východě Ukrajiny, kde jeho jednotky rychle postupují, uvádí se v prohlášení.
Síly "osvobodily" velké město Kurajivka, nedaleko průmyslového města Kurachov, ve východní Doněcké oblasti, kterou se Rusko snaží dobýt, uvedlo ministerstvo.
Ministerstvo dále prohlásilo, že získalo kontrolu nad malým městem Peršotravneve v Charkovské oblasti poblíž východní Luganské oblasti.
Ruská armáda v říjnu dobyla 478 kilometrů čtverečních ukrajinského území, což je rekord od prvních týdnů konfliktu v březnu 2022, vyplývá z analýzy AFP založené na údajích Amerického institutu pro studium války (ISW).
Komentáře
Facebook komentáře
Nejčtenější za poslední týden
- Lidová tvořivost nejen na téma fialové žumpy (31.8.2025)
- Stanislav Novotný: Závažná odhalení z Washingtonského setkání. Vazalství stvrzeno
- Otázka - Odpověď V. V. Pjakina ze dne 25.08.2025
- Pan VK komentuje aktuální události na SV (29.08.2025)
- Fico: fašizmus nikdy úplne nezmizol – iba sa skryl a dnes opäť zdvíha hlavu.
- Prznění malých dětí u nás a další neuvěřitelné šílenosti
Související články