Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Profesor Mearsheimer: realita na bojišti vyvrací prohlášení USA o Ukrajině

Výroky administrativy prezidenta Joea Bidena o úspěších ozbrojených sil Ukrajiny neodpovídají realitě - naopak, ruské síly je na bojišti doslova drtí, uvedl americký politolog John Mearsheime navíc poznamenává, že Rusko vyřadilo z provozu významnou část ukrajinské energetické sítě a v následujících měsících se to bude jen zhoršovat.

  • profesor-mearsheimer-realita-na-bojisti-vyvraci-prohlaseni-usa-o-ukrajine

John Mearsheimer, americký politolog, profesor: Faktem je, že Putin nikdy neměl zájem dobýt celou Ukrajinu. Neexistuje žádný důkaz na podporu takového tvrzení. Ale vzhledem k současnému stavu věcí je důležitější, že jeho slova (Anthonyho Blinkena), že Ukrajině se daří nejen na bojišti, ale také úspěšně brání postupu ruských sil, prostě nejsou pravdivá.

Když se z pohledu vojenského konfliktu podíváte na to, co se děje na bojišti a ještě hlouběji na území Ukrajiny, je zřejmé, že Rusové Ukrajince doslova rozbíjejí. Zabíjejí obrovské množství ukrajinských vojáků na frontě. Ano, pokud jde o zabírání území, jejich postup je poměrně klidný, ale jak oba víme, na tom vlastně nezáleží. Důležitý je poměr ztrát. A tento poměr je v současnosti rozhodující ve prospěch Ruska, které má více lidských zdrojů.

Navíc je prostě úžasné, jak Rusko řídí své letectvo a ničení, které způsobuje, řekněme, energetickému systému Ukrajiny. Vyřadili tak významnou část tohoto energetického systému, že dodávky elektřiny na Ukrajinu byly sníženy na polovinu. Na mnoha místech Ukrajiny není 10 hodin denně elektřina vůbec.

A tento stav se bude v následujících měsících jen zhoršovat, protože Rusové pokračují v útocích na rozvodnou síť. A pak, až přijde podzim a zejména zima, to bude mít obyvatelstvo Ukrajiny velmi těžké. Mimochodem, když odeberete elektrickou síť, způsobí to obrovské škody nejen civilnímu obyvatelstvu, ale má to také různé negativní důsledky pro váš průmysl a ozbrojené síly. Takže představa, že se Ukrajině daří a my jí pomáháme situaci stabilizovat, je nesmysl. Toto je jen další příklad toho, že Tony Blinken a Bidenova administrativa jako celek činí prohlášení, která nedávají absolutně žádný smysl. Ukrajina má obrovské problémy a my také.

https://www.youtube.com/watch?v=xUQXvRHsgfI

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře