Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Přípravy na válku

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • valkax
USA, Izrael a Řecko začaly ve čtvrtek 29. března letecké námořní cvičení s názvem "Noble Dina" na Krétě a také ve vodách Turecka a Kypru a na izraelských námořních základnách v Haifa a Ashdod. Americké, izraelské a řecké letky jsou podporovány flotilou britského námořnictva, která krouží okolo Gibraltaru. Povídá se, že je cvičení vedeno americkou šestou flotilou.

A jak to skončí, možná koncem dubna, letadlová loď a bojová skupina zamíří přes Suezský kanál do Rudého moře pak do Perského zálivu, kde zvýší počet lodí čelícím Íránu na tři. Izrael ve cvičení pomáhá loděmi s raketami, ponorkami, stíhačkami a bojovými helikoptérami.

Jak tohle cvičení začalo, tak Rusko obklíčilo Sýrii svými bitevními loděmi, aby zabránilo útoku na Sýrii. Na nedávné schůzi "Přátel Sýrie" v Istanbulu Saúdská Arábie a Katar potvrdili, že budou rebelům pomáhat finančně. Rusko to vidí jako další krok k arabskému zasahování v regionu.

Mezitím v neděli 8. dubna proletělo 200 amerických a arabských bombardérů na začátku největšího vojenského cvičení v regionu Perského zálivu. Šlo o znovuotevření Hormuzského průlivu, pokud bude Íránem, který je zaneprázdněn výstavbou námořní základny, uzavřen. 100 letadel vzlétlo s USS Enterprise a USS Abraham Lincoln, cvičení také probíhalo s letectvy Saúdské Arábie, SAE, Kataru, Bahrajnu a Kuvajtu. Cvičení bylo prováděno hlavně u základny páté flotily v Bahrajnu a okolo zálivu.

Rusko staví radar v arménských horách, aby bojovalo s americkým radarem na turecké letecké základně Kurecik. Tento systém posílá USA varování, aby neútočily na Írán. Turecký radar vymění data o přicházejících íránských střelách s americkou stanicí v izraelském Negevu. Ruská stanice bude informace sdílet s Íránem. Ruská armáda do Kaliningradu vyslala střely země-vzduch S-400, do baltské enklávy sousedící s Polskem a Litvou jako odpověď na americké plány pro anti-íránský štít v Evropě a na středním východě. Vypadá to, že budoucnost nebude klidná a bude akorát horší.

zdroj: wertyzreport.com

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Facebook komentáře