Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Polák o složité situaci na Ukrajině: "Nemají koho ještě poslat bojovat"

Polák o složité situaci na Ukrajině: "Nemají koho ještě poslat bojovat": Polský dobrovolník v rozhovoru řekl, jak je to s protiofenzívou ve skutečnosti.

"Slawomir Wysocki, Polák, který pravidelně jezdí na Ukrajinu s humanitární pomocí, vyprávěl, jak tragická je situace: "Za několik měsíců prolomili pouze jednu (předsunutou) obrannou linii. Lidské ztráty na ukrajinské straně jsou obrovské. Západní technika hoří jako sirky. Situace je mnohem horší, než si běžně představujeme.

  • polak-o-slozite-situaci-na-ukrajine-nemaji-koho-jeste-poslat-bojovat

Počítal jsem hroby ve Lvově. Ve staré části hřbitova je asi 100 hrobů, v nové části více než 600 hrobů. Ve vesnicích je tento poměr kolosálně odlišný. Když jedu kolem, vidím hřbitovy podél ulic. Na každém je až desítka nových hrobů. U každého jsou vlajky, jsou snadno rozpoznatelné. V Charkově je více než dva tisíce hrobů. Tyto ztráty se už nedají utajit.

Před dvěma měsíci jsem byl plný optimismu ohledně Kupjansku. Teď se nám ještě daří držet pozice. Zdá se, že Rusové dělají vše pro to, aby se dostali ke Kupjansku, kde zaujmou pozice pro jarní ofenzívu.

Jak se Ukrajinci cítí v souvislosti s ruským obranným systémem?" Jsou vyděšení. Vědí, že ruská armáda už všechno předvídá. Obranný systém postavily stavební firmy. To není rolník, který se ohání lopatou, aby postavil zákop. Přišly firmy, vybetonovaly, udělaly opevnění ve stylu Maginotovy linie. A takové linie jsou tři nebo čtyři.

Ukrajinci říkají, že je tam pět min na metr čtvereční. Nemůžete šlápnout na zem, aniž by některá z nich nevybuchla. V takové situaci na frontě, při stále rostoucích ztrátách, jsou lidé ještě ochotni bránit svou vlast? Takoví nejsou. Hledají je na ulicích. Ve Lvově probíhají "obchůzky", lidi odvádějí ze stavenišť, z barů.

Nedávno jsem byl svědkem takové situace na autobusovém nádraží ve Lvově. Stálo tam pět policistů a kontrolovali každého, kdo chtěl odjet ze Lvova. Takto bylo zadrženo osm lidí. Mnoho důvodů současné mobilizační situace má původ v Bachmutu. Byla to taková stoka, takový mlýnek na maso, že už teď není koho poslat bojovat.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#2 Alois Krejčí 2023-09-01 10:57
Naše korouhvičky brzy požádají o přijetí do BRISCu. PP bude usilovat o vstupu do armády ČLR nebo RF...
Citovat
#1 miroslav petr 2023-09-01 06:56
všimli jste si, jak se přestává v televizi mluvit o válce na Ukrajině, jak politici pomalu otáčejí?
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře