Pákistánci odmítají spojenectví s USA
Nový průzkum veřejného mínění v Pákistánu ukázal, že 76 procent Pákistánců odmítá, aby jejich země spolupracovala s USA při náletech bezpilotních letounů proti extremistům. A 80 procent dotázaných rovněž odmítlo, aby jejich země Spojeným státům jakkoli pomáhala v jejich vlastních válkách proti terorismu.Podle expertů výsledky průzkumu nejsou nijak překvapivé, neboť od zahájení válek v Afghánistánu a Iráku Pákistánci považují USA za okupační mocnost směřující jasně proti muslimským zemím.
Další polínko do planoucího antiamerikanismu v Pákistánu přiložila nedávno americká velvyslankyně v Islámábádu Anne Pattersonová, když nechala z pákistánského deníku The News International vyhodit komentář kritizující americkou vojenskou politiku a obvinila Pákistánce z „neochoty" zahájit všechny války, které by USA rády viděly podél hranic Pákistánu a Afghánistánu.

Komentáře
Facebook komentáře
Nejčtenější za poslední týden
- Prof. Peter Staněk, CSc. - Podíváme se spolu za oponu událostí - vše je jinak
- Európska a ukrajinská demokracia v biolaboratóriach ...
- Skálova simultánka: Globální kazisvět prohrává. Co nesmíme odkládat my sami.
- Martin Koller: Ukrajina bez Ukrajinců, Pavel utočí na korunu, Co s Českou televizí?
- EU bude vyšetřovat Vondru
- Pan VK komentuje aktuální události na SV (12.06.2026)
