Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Nová válka na obzoru?! Ruská flotila zablokovala Jaderské moře! Srbsko a NATO stahují vojska k hranicím Kosova!

Pořádně husto začíná být na Balkáně! Jak informují italská média – před pár dny nejprve ruská flotila (vlajková loď – raketový křižník Varjag s atomovými raketami na palubě) nečekaně vplula do Jaderského moře a agresivním manévrováním zablokovala Otrantský průliv a donutila americké útočné uskupení v čele s letadlovou lodí Truman zanechat demonstrací síly proti Srbsku, a stáhnout se do Středozemního moře.

nova-valka-na-obzoru-ruska-flotila-zablokovala-jaderske-more-srbsko-a-nato-stahuji-vojska-k-hranicim-kosova

 

A současně další ruský raketový křižník Maršál Ustinov operoval v západním Středomoří a později odplul do Atlantiku. Obě ruské eskadry operovaly s cílem být neustále na blízku americké letadlové lodi Truman, tak aby mohla být v případě konfliktu rychle zničena. Operace ruských eskader ve Středomoří trvají už několik měsíců a zintenzivnily se v souvislosti s napětím na Kosovské hranici. Podle některých informací – jedna z lodí escadry “Varjag” ruský torpédoborec Admirál Tributs už na misi operoval vyzbrojen raketami Kinžál.  (V tomto případě se jedná o raketový námořní protiletadlový systém TOR-1, . Děkuji odborníkům za upozornění na naši nepřesnost.)

25. srpna odpoledne USA vyslaly do středomoří čerstvé posily další letadlovou loď – Bush a 25. srpna večer se v řeckých vodách u Soudy objevila jaderná ponorka třídy Ohio – Florida, která je přestavěná na nosič 154 střel s plochou dráhou letu Tomahawk. (Zbraň prvního úderu)

USA teď neví kam dřív poslat své lodě. V Jižním Pacifiku zahájila 25. srpna manévry proti Tchaj-wanu úplná bojová  (včetně jaderných ponorek) a současně Rusko a Čína (jak oznámili Číňané – !) chystají od 30.srpna největší vojenské manévry v historii . Poprvé v dějinách vysílá Čína do Ruska ke společným manévrům pozemní, letecká i námořní uskupení velké síly. Manévrů se mají zúčastnit pod Ruským velením další spojenecké armády – Mongolska, Indie, Tádžikistánu, Běloruska a dalších zemí.  

Vše prý souvisí s eskalací na Kosovské hranici. Podle tohoto videa se srbská armáda rozmisťuje na hranici s Kosovem. Na druhé straně hranice se rozmisťují síly NATO. Viz mapa ze včerejšího večera:

Mediální polnice už vřeští na poplach na všech stranách. Srbský probruselský aktivista Orhan Dragaš , že Severní Korea se už domluvila s Ruskem a vyšle mu na pomoc proti Ukrajině 100 tisíc dobrovolníků. A burcoval Srby, aby se nespojovali s Ruskem a Čínou do nového konfliktu. 

Srbsko se v dubnu letošního roku pořádně vyzbrojilo čínskými raketami, které mu byly z Číny promptně zaslány několika vojenskými dopravními letadly

Situace na Balkáně je velmi napjatá. Před 14 dny konfrontaci de-eskalovaly USA, které nařídily Kosovské vládě, aby se do počátku září vyvarovala provokací proti Srbům. Ruská média mají z konfrontace ve Středomoří evidentní radost a jásala nad úspěšnou blokádou Otrantského průlivu, která donutila US-Navy se stáhnout z Jaderského moře. Zda USA s konfrontací v Kosovu čekaly do ukončení turistické sezóny v Chorvatsku, čí z nějakých důvodů (připlutí USS Bush do Středomoří) je nejasné. V každém případě, do termínu oznámení zahájení operací Kosovských policejních sil proti bouřícím se Srbům zbývá 5 dní a jak USA, a NATO, tak Srbové s Ruskem zatím demonstrují svoji odhodlanost neustoupit!

Celý článek ZDE: https://www.michalapetr.com/#top

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře