Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

NI: tanky T-90 zvítězí nad Abramsy v Sýrii v případě srážky

Hodnocení uživatelů:  / 4
NejhoršíNejlepší 

Ruská vojenská technika v Sýrii je schopna zničit tanky M1A1 Abrams, jichž se zmocnili bojovníci hnutí Islámský stát, píše The National Interest.

Západní média dříve oznámila, že Rusko poslalo do Sýrie několik tanků T-90 Vladimir. Pravděpodobnost srážky ruských strojů s americkými tanky teroristů je poměrně malá, nelze ji ale zcela vyloučit. Bojovníci mohli nejen zničit tanky M1A1 SA Abrams irácké armády, ale také se jich zmocnit a začít využívat. Teď jsou tyto tanky na území Iráku, je však možno očekávat, že budou přesunuty do Sýrie, praví se v článku.

 

 
  • ni-tanky-t-90-zvitezi-nad-abramsy-v-syrii-v-pripade-srazky

V případě eventuální srážky budou Abramsy nejspíše slabší. Za prvé, tanky budou řídit laikové bez odborné přípravy a bez zkušeností z řízení podobné vojenské techniky. Ruské T-90 budou přitom řídit vojáci z povolání, kteří mají propracovanou taktiku. Abramsy byly projektovány, aby plnily své funkce ve složení konvenčních ozbrojených sil, bojovníci IS však mohou řídit tyto stroje jen jednotlivě — formování tankových útvarů a uskutečnění bojových akcí v takovém formátu si vyžaduje obrovský trénink, který prodělávají ruští a američtí vojáci, ale ne bojovníci IS, píše NI.

 

Kromě toho, exportní verze M1A1 Abrams, kterou dodávali Američané do Iráku, nebyla vybavena brněním z ochuzeného uranu ani komplexem reaktivního pancéřování. Ruské tanky jsou chráněny mnohem lépe. Stroje z RF mají rovněž přednost díky tomu, že mají materiálně-technickou podporu. Abramsy potřebují neustále náhradní díly a munici, a také palivo, které spotřebují ve velkém množství. S obsluhováním tanků má však IS problémy, podotýká vydání.

Takže v případě srážky mezi T-90 a Abramsy bude převaha na straně ruských strojů — s ohledem na profesionalismus vojáků, kteří je řídí, shrnuje NI.

 Více: http://cz.sputniknews.com/nazory/20150916/1154878.html#ixzz3m5Au0CQs

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Facebook komentáře