Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Němci v Afghánistánu zůstanou, ale…

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • bundesx
Krátce poté, co Británie oznámila, že hodlá okupovat Afghánistán ještě 40 let, se v podobném duchu vyslovilo i Německo, byť jeho ministr obrany Franz Josef Jung mluví „jen" o deseti letech, během nichž má být „bezpečnostní situace stabilizována nadobro".
Jung prohlásil, že pro stabilizaci situace v provincii Kunduz, kterou mají Němci na triku, „budeme potřebovat dalších pět až deset let".
Německý bundeswehr v červenci v Kunduzu zahájil svou největší vojenskou operaci od druhé světové války, přičemž vojáci dostali povolení útočit na bojovníky Talibanu. Děje se tak v době, kdy veřejné mínění v Německu okupaci Afghánistánu odmítá a přeje si odchod německých jednotek ze země. Ministr Jung možná i proto odmítl výzvu nového šéfa NATO

Anderse Fogha Rasmussena na vyslání dalších vojáků a prohlásil, že Německo už do Afghánistánu nevyšle jediného muže navíc. „Už nyní tam máme 3500 vojáků a 300 členů obsluhy systémů AWACS, platíme za válku v Afghánistánu 200 milionů eur ročně, což od roku 2002 činí už 1,2 miliardy eur," konstatoval ministr. Dodal, že usmíření a urovnání situace jsou nyní v Afghánistánu stejně důležité jako bojové akce a že Německo v tomto směru učinilo mnohem více, než „některé jiné země".

Facebook komentáře