Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Nač předávají USA Ukrajině vojenské technologie?

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

Washington rozhodl předat Kyjevu vojenské technologie, jež jsou s to kardinálně změnit průběh válečných akcí v Donbasu.

 Jsou to radary schopné zaregistrovat dělostřelecké pozice. Nepředají je zdarma, ale na dluh. Tato technika může skutečně změnit poměr sil na jihovýchodě Ukrajiny. Vždyť právě díky účinnému dělostřelectvu dokázaly armády DLR a LLR způsobit největší škody ukrajinské armádě. Avšak samotné vítězství Kyjeva nad domobranci nemá pro Washington principiální význam. Bílý dům si přeje pokračování konfliktu a zatažení do něj Ruska, míní vojenský expert Boris Podoprigora:

  • nac-predavaji-usa-ukrajine-vojenske-technologie

- Situace ještě nevyvrcholila. Američané potřebují zorganizovat mnohaletý tlející konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou, který by zabránil Rusku v rozvoji ekonomiky a zhoršil sociálně politickou situaci v zemi. Je to zřejmý úkol zahraniční politiky USA.

Ukrajina se, podle mínění analytika, změní během tohoto konfliktu v zemi, která provádí tvrdou protiruskou politiku. USA potřebovaly hlavní zdržující Rusko faktor a zvolily do této úlohy Ukrajinu.

Washington se zatím zdržuje přímých dodávek letálních zbraní Kyjevu. Ale nezakazuje tyto dodávky svým spojencům. Podobné signály se rychle přijímají a plní. Litevská prezidentka Dalia Grybauskaiteová již slíbila během schůzky s Petrem Porošenkem, že se podělí o svůj arsenál. S ohledem na to, že Litva vlastní zbraně nemá, můžeme dospět k závěru, že to budou zbraně NATO.

Cílem Washingtonu v Donbasu není obnova celistvosti Ukrajiny, hlavní je získat přístup k zásobám břidlicového plynu, míní politolog Vladimir Ševčenko:

- V Doněcké oblasti a částečně v Luhanské byla prozkoumána obrovská břidlicová ložiska. Američané potřebují plyn z břidlic, a proto můžeme očekávat další kolo válečné konfrontace. Washington si přeje pokračování války.

Podle mínění analytika, technika letálního určení je již připravena. Budou ji dodávat podle toho, jak se bude konflikt vyvíjet. Nezůstanou-li v důsledku války v Donbasu lidi, nikdo nebude překážet v těžbě plynu z břidlic. A nebudou-li tu žádná města a vesnice, nebude třeba vkládat peníze do jejich obnovy.


Číst všechno: http://czech.ruvr.ru/2014_11_26/Nac-predavaji-USA-Ukrajine-vojenske-technologie-4632/

Facebook komentáře

Nejčtenější