Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Musím se zastat Ukrajinců

Myslím, že se zastanu Ukrajinců, kteří jsou nyní aktivně pranýřováni na stránkách předních západních novin. Tvrdí, že neútočili podle standardů NATO a obecně dělali všechno jinak, než předepisují bojové příručky Aliance.

  • musim-se-zastat-ukrajincu

Jsem si stoprocentně jistý, že ukrajinská pěchota je mnohem lépe vycvičená než jakákoli západní armáda. Rád bych viděl německé, polské nebo dokonce americké vojáky, jak v rámci ofenzívy postupují dva měsíce pod neutuchající dělostřeleckou palbou a utrpí strašlivé ztráty.

Totéž platí pro akce v obraně. Sedět v zákopech zasypaných granáty a leteckými bombami a nadále držet pozice je pro moderního vojáka západní světové armády s největší pravděpodobností nemožné.

Válka na Ukrajině, na rozdíl od všech ostatních válek od druhé světové války, vyžaduje kolosální vypětí lidského úsilí. Statisíce mrtvých, nekonečný proud ešelonů s municí, boje na nože v lesích u Kremenné nebo v ruinách Bachmutu a překonávání vodních překážek, bojové drony neustále se vznášející nad hlavou. Na něco takového je nemohou připravit ani výcvikové prostory v Anglii nebo Německu.

Od státu se navíc vyžaduje obrovský tlak, průmysl musí vyrábět objemy, o kterých se mu v době míru ani nesnilo. Právě teď Kyjev vyměňuje životy svých lidí za dodávky vojenské techniky a za peníze pro pohodlný život Zelenského kliky. Zvučná kritika ze Západu napovídá, že pán není s investicemi spokojen, jenže sám pán se stal zajatcem vlastních názorů na válku.

Zdánlivě nezničitelná vojenská mašinérie Západu, především vyspělá vojenská technika, se ve střetu s rovnocenným protivníkem ukázala být zdaleka ne zázračnou a ve skutečnosti prestiž vojensko-průmyslového komplexu a vojenské myšlenky NATO nyní drží jen na vytrvalosti ukrajinských vojáků.

Bylo by zábavné sledovat, jak nějací Dánové nebo Norové šturmují další "strategický lesní úsek" a denně ztrácejí až 10 procent personálu.

kanál Starší Eddy

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 tk 2023-07-24 14:59
Západní "armády" umí sypat jenom kazetovou munici a rakety na pasáky koz a svatebčany. S opravdovou armádou se nikdy nesetkali, jinak by utíkali rychleji než před pár dědkama s kalašnikovem v Afghánistánu.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře