Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Kam se ztratil pákistánský Taliban?

  • pakos-velitel
Je zvláštní, že zatímco pákistánská armáda pokračuje ve vítězném tažení Jižním Vazíristánem, své úspěchy, tolik válcované médii, nemůže podepřít ničím příliš hmatatelným. Vojáci vzali oblast útokem, obsadili několik vesnic - a nenašli jediného vůdce pákistánského Tihrík e Taliban (TTP).

Kam ale TTP zmizelo? Taliban sice oznámil, že zahájil v Jižním Vazíristánu „taktické přesuny", nicméně není jasné, kam jeho bojovníci zamířili. Armáda svou ofenzívu rozšířila na většinu Federálně spravovaného kmenového území, neboť prý měla informace, že vůdci a bojovníci TTP se zdržují právě tam. Přesto se jim nepodařilo žádného velitele zatknout a schopnost TTP provádět útoky po celém Pákistánu nynější vládní ofenzíva také nijak nenarušila.

Není jasné, kde tedy všichni ti lidé z TTP jsou, ale pákistánské úřady nyní s určitostí tvrdí, že určitě nejsou ani v Severním Vazíristánu, byť sama vláda tuto oblast označila za cíl svého dalšího útoku.

S tímto pozoruhodným (až sabotérským?) přístupem se ovšem nad Talibanem vyhrát nedá, tím spíš, že v tamních hornatých oblastech co nevidět napadne množství sněhu a války bude (na čas) konec.

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře