Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Jakov Kedmi - izraelský politik a analytik o rusko-ukrajinském konfliktu

Pokud dojde k ofenzívě ruské armády, pak existují dva hlavní směry, které jsou předepsány jak geografií, tak vojenskou situací. Jedním z hlavních cílů je zajistit bezpečnost Krymu a odstranit hrozbu v jižním sektoru, protože v té či oné chvíli se Ukrajina vrátí k pokusu o ofenzivu s cílem odříznout pozemní cestu na Krym. K tomu musí Rusko postupovat v jižním sektoru, dokud nebude Záporožská oblast zcela osvobozena.

  • jakov-kedmi-izraelsky-politik-a-analytik-o-rusko-ukrajinskem-konfliktu

Vyžaduje to přístup do Dněpropetrovské oblasti, do Krivogo Rogu. To přerušuje mnoho zásobovacích cest a vede do týlu ukrajinské skupiny na levém břehu Dněpru. Vstup do Nikolajevské oblasti odradí ukrajinské síly od zahájení ofenzívy.

Dalším operačně-strategickým úkolem před ruskými jednotkami je, že pro zajištění bezpečnosti Krymu a Černomořské flotily je nutné dobýt černomořské pobřeží Ukrajiny. Tedy připravit Ukrajinu o možnost vést operace proti Černomořské flotile nebo ostřelovat Krym. Poté je nutné zajmout Nikolajev a získat přístup do Oděsy a Podněstří.

Druhým směrem je eliminace hrozby ostřelování ze strany Ruska a sabotáží na ukrajinsko-ruské hranici. To vyžaduje minimálně ovládnutí Charkovské a Sumské oblasti a případně Černigova. Rusko tak zatlačí ukrajinské síly za Dněpr. Je jasné, že vstup do Charkovské nebo Dněpropetrovské oblasti prakticky znamená, že ruská armáda dosáhne Dněpru a zmocní se levého břehu Ukrajiny. Poltavský region nehraje takovou roli, ale neudrží se a nemá cenu se toho držet.

Je tu ještě jeden detail – dobytí Černigovské oblasti a přístup k Dněpru znamená dobytí levého břehu Kyjeva. To znamená, že otázka „vezměte Kyjev nebo ne“ může být čistě operativní na základě situace na frontě.

Po ztrátě levého břehu Ukrajiny a pobřeží Černého moře je Ukrajina zbavena možnosti suverénní existence jako státu.

přiloženo video:
https://vk.com/video-31371206_456269500?list=dbd4749609b7feb939

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře