Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Co se stane pokud Rusko porazí Ukrajinu? Američané už analyzují důsledky vítězství Ruska na Ukrajině

Americký Institut pro studium válek („Institute for the Study of War“) začal v případě války na Ukrajině ztrácet optimizmus. Narozdíl od dřívějšího popisu ruských "těžkopádných, nákladných a drahých operací" nyní už institut přichází s analýzou, co bude když Rusko zvítězí.

  • co-se-stane-pokud-rusko-porazi-ukrajinu-americane-uz-analyzuji-dusledky-vitezstvi-ruska-na-ukrajine
  • co-se-stane-pokud-rusko-porazi-ukrajinu-americane-uz-analyzuji-dusledky-vitezstvi-ruska-na-ukrajine
  • co-se-stane-pokud-rusko-porazi-ukrajinu-americane-uz-analyzuji-dusledky-vitezstvi-ruska-na-ukrajine
  • co-se-stane-pokud-rusko-porazi-ukrajinu-americane-uz-analyzuji-dusledky-vitezstvi-ruska-na-ukrajine

„Institut pro studium války“ bije na poplach: Pokud Moskva porazí Kyjev, ruské ozbrojené síly by mohly postoupit k západní hranici Ukrajiny a vytvořit základny na hranici NATO. Washington by musel do Polska poslat vojáky a letadla stealth.

Náklady: stovky miliard dolarů ročně.

„Institut pro studium války“ šířil optimismus zejména v prvním roce a půl po ruské invazi na Ukrajinu, která porušila mezinárodní právo. Informovalo o nákladných, ale neefektivních ruských manévrech a o různých výhodách ukrajinské armády na bojišti. Teď to zní jinak.

V nové analýze americký think-tank bije na poplach: „Ruské dobytí celé Ukrajiny není v žádném případě nemožné, pokud Spojené státy zastaví veškerou vojenskou podporu a Evropa bude následovat,“ varují analytici institutu.

Geostrategické důsledky by byly zničující. Studie hovoří o enormních nákladech a přehnaných požadavcích na USA, aby byly adekvátně připraveny na útoky z Ruska i Číny.

Evropa a Bílý dům tento scénář na jaře 2022 zřejmě nečekaly. Ukrajina tehdy dokázala zmařit Putinovy ​​plány a odrazit rozsáhlou invazi díky své rozhodné obraně. Pro některé státy NATO již rychlé vyjednané řešení nebylo primárním cílem. Nyní americký institut věří, že takový dramatický průběh války je možný.

Rusko by se mohlo stát hlavní konvenční hrozbou pro NATO poprvé od 90. let

Studie zdůrazňuje, že situace se od invaze změnila. Rusové byli schopni kompenzovat ztráty pracovních sil a rozšířit svou průmyslovou základnu. Mohou tedy „kompenzovat materiální ztráty mnohem rychleji, než by to umožňovaly jejich předválečné kapacity,“ zdůrazňují autoři.

Pokud Ukrajina dříve či později nebude schopna zastavit ruský postup bez pomoci Západu, hrozí podle autorů úplné ruské vítězství: „Otlučená, ale vítězná ruská armáda by dosáhla hranice NATO od Černého moře po Severní ledový oceán. .“ . To pak bude mít „bojové zkušenosti“ a bude také „výrazně větší než ruské pozemní síly před rokem 2022“. Postupně se bude zotavovat i ruská ekonomika. Rusko „přinese pokročilé systémy protivzdušné obrany“.

Washington by to však nemělo zajímat. "Spojené státy mají mnohem větší zájem na ruské válce proti Ukrajině, než si většina lidí myslí," protože pak "Rusko může představovat hlavní konvenční vojenskou hrozbu pro NATO poprvé od 90. let."

Rusové by byli schopni zahájit ofenzivu proti několika zemím NATO

Scénář: Ruské síly by mohly „postoupit k západní hranici Ukrajiny a zřídit nové vojenské základny na hranicích s Polskem, Slovenskem, Maďarskem a Rumunskem.“ Rusové by pravděpodobně „snížili jednotlivé divize v těchto armádách na normální sílu tří pluků, každá „udělejte si zásoby a ustupte na formace dále vzadu“. Kromě toho Kreml pravděpodobně rozmístí „buď trvale, nebo nominálně na rotačním základě výsadkovou divizi (tři pluky) a mechanizovanou pěší divizi (pravděpodobně tři pluky) také na jihozápadě a severu Běloruska.

Ruské pozemní síly by navíc pokrývala hustá síť protivzdušné obrany S-300, S-400 a S-500 systémů protivzdušné obrany a protiraketové obrany dlouhého doletu. Rusové by byli schopni „ohrozit krátkodobou mechanizovanou ofenzívu proti jedné nebo více zemím NATO s nejméně osmi divizemi, podporovanou významnými zálohami“.

Výroba stealth letadel pro Asii a Evropu

Západní obranná aliance na to není připravena: „NATO by nebylo schopno odrazit takový útok se silami, které jsou v současnosti v Evropě.“ USA by pak musely „přemístit významnou část svých pozemních sil do východní Evropy“.

Autory zvláště znepokojuje, že proti vylepšené ruské protivzdušné obraně by byly potřeba americké stealth letouny, které by jediné mohly spolehlivě proniknout těmito systémy protivzdušné obrany. Problém: Jejich výroba je drahá, musely by se rychle posunout vpřed a: Tyto vojenské tryskáče budou také „naléhavě potřeba k odstrašení a konfrontaci s Čínou“.

„Náklady by byly astronomické“

Vojenští experti hovoří o „strašném rozhodnutí“, které by byly Spojené státy nuceny učinit: „na jedné straně ponechat v Asii dostatek letadel k obraně Tchaj-wanu a jeho dalších asijských spojenců a na druhé straně zabránit ruskému útoku. na spojence v NATO nebo k odražení."

Závěr: „Náklady na tato obranná opatření by byly astronomické a pravděpodobně by zahrnovaly období velmi vysokého rizika, ve kterém by americké síly nebyly adekvátně připraveny ani na Rusko, ani na Čínu, natož na obojí dohromady.“

Překlad CFP!

Zdroj: https://exxpress.at/erstmals-warnt-us-denkfabrik-das-passiert-wenn-russland-die-ukraine-besiegt/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Skeletor 2023-12-18 12:19
Nebude to poprvé a bohužel ani naposled kdy SSA dostanou po tlamě, na jejich výhrůžky už jim sere Baryk na to už je zbylek světa zviklí a má to nulový výsledek. To mohou zkoušet na evropany ti jsou z nich zatím na pemprsky, aber es komm der tag.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře