Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Čeští vojáci (prý) pomstili své padlé kolegy... Další vojáci ale byli napadeni

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší 

O pomstě českých vojáků jako první informovaly Lidové noviny. Pár hodin poté jsme se mohli dočíst o napadení jiných našich vojáků. Co se v ale V Afghánistánu doopravdy stalo a souvisí nějak spolu tyto dva incidenty?

  • cesti-vojaci-pry-pomstili-sve-padle-kolegy-dalsi-vojaci-ale-byli-napadeni

V srpnu byli v Afghánistánu zabiti tři čeští vojáci, kteří podlehli sebevražednému útoku mladého atentátníka. Jen pár dnů po tragédii se náčelník generálního štábu nechal slyšet, že: "nikdo nebude beztrestně zabíjet české vojáky..."

Opravdu české velení plánovalo pomstu? Jisté je jen to, že při jedné z akcí opravdu elitní čeští vojáci usmrtili teroristu. Akce se prý odehrála "před relativně delší dobou". Více informací prakticky není známo, ministerstvo obrany, zahraničí ani nikdo z generálního štábu se k incidentu nechtěl vyjádřit, protože podobné mise jsou přísně tajné a jakýkoliv únik informací by mohl naše vojáky ohrozit.

Což potvrdil i bezpečnostní expert Andor Šándor, který se podivil nad tím, že informace o českém útoku se vůbec objevily v médiích. Podle něj jsou podobné akce opravdu přísně utajované, protože nepřítel nikdy nespí. Je prý velikou chybou, že se takové informace dostaly ven. Teď se prý teroristé mohou mstít...

Proto až zamrazí, když jen pár hodin po této zprávě, se v médiích objevila informace o napadení našich vojáků v Afghánistánu, při kterém je jeden voják zraněn těžce a další čtyři pak lehce...Že by blesková odplata za odplatu..?

Je pravděpodobné, že spolu tyto dva incidenty naprosto nesouvisí, ale ukazuje to na nesmyslné nasazování českých vojáků v zahraničních misích. Ano, jsou to vojáci, kteří jsou cvičení na boj, ale toto je akorát hazardování s jejich životy.
Autor: Jakub Beznoska


Zdroj: https://jakubbeznoska.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=683656

Facebook komentáře