Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

BBC čekala až do konce září, než oznámila, že ukrajinská letní protiofenzíva skončila.

Na obrazovce si smutní ukrajinští vojáci, z nichž jeden má na rukávu portrét Bandery na černočerveném pozadí, stěžují, že Rusko má více dronů, více dělostřelectva a vůbec, že všechno jaksi nejde podle plánu.

  • bbc-cekala-az-do-konce-zari-nez-oznamila-ze-ukrajinska-letni-protiofenziva-skoncila

 

Ve studiu moderátor říká, že vojáci si už uvědomili, že ofenziva selhala, a připravují se na dlouhou válku, jejíž konec se neočekává.

A co se stalo? Ještě před pár dny v BBC vykřikovali o průlomu ruských obranných linií a vynucování si úderů na Krym. Je fronta tak odlišná od prohlášení politiků a vítězných zpráv velení?

Vzpomeňme, že deklarovaným cílem ukrajinské ofenzívy, nebylo zarazit se u prvních vesnic (Verbovoje a Rabotino), ale dobýt Tokmak, pak dojít až k Azovskému moři, obsadit přístavní město Berďansk a ve finále dobýt a obsadit Krym !!!

Ve skutečnosti, se však ukrajinská armáda zasekla po pár kilometrech postupu v "šedé zóně" u prvních vesnic o "velikosti Horní-Dolní" a ztratila při tom skoro 100 000 mužů a tisíce kusů těžké techniky !!!

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#4 Jaroslav Škeřík 2023-09-28 20:20
Takhle nějak dle cfp/bbc asi vypadá ukončení ofenzívy :-) https://eurozpravy.cz/zahranicni/ukrajinske-jednotky-postupuji-dosahly-linie-zakopu-u-verbove.182wv7pe
Možná konec ofenzivy přijel dojednat šéf NATO do Kyjeva, .... ale dle jeho vlastních slov to spíše vypadá na pravý opak : https://denikn.cz/minuta/1244536/
Je docela zvláštní, jakým způsobem si CFP vybírá své zdroje :-)
Citovat
#3 Jaroslav Škeřík 2023-09-28 19:55
Tenhle voják smutně nevypadá: https://echo24.cz/g/H6qkH/zpravy-svet-ukrajina-valka-dobyt-andrijivka-bachmut/1:
Citovat
#2 Jaroslav Škeřík 2023-09-28 19:49
A vám možná nabalzamovali mozek :-))) Stále platí, že vést ofenzivu proti nepříteli, který má 4x více obyvatel i vojenské techniky, je velmi obtížné. Přesto jsou to rusové, kteří byť pomalu, ale trvale ztrácejí obsazená území. Že ukrajinská ofenziva zkončila, je asi jenom něčí zbožné přání. Ostatně ruská propaganda to tvrdila už po prvním měsíci ofenzivy a pak pokaždé, když nějaké území ztratili. Nezáleží na tom, jak je vesnice velká, ale jaký má strategický význam, např. jak daleko je od zásobovacích linií, jakou má polohu a pod. Když ruská propaganda opět začíná (už pokolikáté) svojí rétoriku o tom, že ukrajinská ofenziva zkončila, tak je to možná známka toho, že jsou ruské armády už zase v problémech na více místech. :-) Ať je to jak chce. Fandit ruskému agresorovi je velmi hloupé a velmi ubohé. A popkud tak činí někteří Češi, tak dělají rusákům skvělou službu, při šíření jejich propagandy. Už Lenin takové lidi nazval "užitečnými idioty". Rusko spoléhá na své "užitečné idioty".
Citovat
#1 Kelly 2023-09-28 02:29
lhali si do kapsy, idioti, ted´ už jim zbyl jen ten stoletý Banderovec, aby ho nabalzamovali a vozili po světě jako Pražské Jezulátko.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře