Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Američtí experti prozradili, v čem je Rusko lepší než NATO. Po této analýze bude jasné, proč z něj mají strach

Po rozebrání údajů výzkumů a vojenských cvičení za téměř dvouleté období dospěli analytici z výzkumného centra Rand Corporation David A. Shlapak a Michael Johnson k závěru, že vojenský potenciál Ruska je několikanásobně větší než potenciál NATO, informuje War on the Rocks.

  • americti-experti-prozradili-v-cem-je-rusko-lepsi-nez-nato-po-teto-analyze-bude-jasne-proc-z-nej-maji-strach

Při modelování možného útoku Ruska na pobaltské země je zjevné, že se tyto země dostanou do nezáviděníhodné situace. Rusko je schopno rozmístit za deset dní asi 27 praporů připravených k boji. Počet vojáků v nich se bude pohybovat mezi 30 až 50 tisíci mužů. Kromě toho mají tyto útvary ve výzbroji obrněnou techniku, s níž nelze konkurovat špatně chráněným vozům aliance. Kromě toho bude mít Rusko, alespoň zpočátku, početní převahu v tancích (7:1), obrněných vozech pěchoty (5:1) a vrtulnících (5:1), hlavňovém dělostřelectvu (4:1), dalekonosném dělostřelectvu (16:1), systému PVO pro blízké vzdálenosti (24:1) a v počtu systémů protivzdušné obrany pro velké vzdálenosti (17:1).

Totéž platí i pro dalekonosná děla. Zatímco americká střílejí do vzdálenosti 14-24 km, ruské houfnice zasáhnou cíl ve vzdálenosti až 29 kilometrů.

Znamená to tedy, že v předpokládaném boji bude Rusko efektivnější a úspěšnější než spojenci z NATO, uzavírají autoři článku.

Zdroj: sputniknews.com

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře