Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Afghánci jsou přesvědčeni, že si USA Taliban platí

  • afghanistantaliban
USA mají zájem na co nejdelším konfliktu v Afghánistánu, aby si udržely kontrolu nad regionem, a proto si sami platí Taliban, aby měli důvod k dalším bojům, píše britský deník The Guardian s tím, že najít Afghánce, který by o tom nebyl přesvědčen, je takřka nemožné.

A pokračující boje mezi okupačními silami a Talibanem považují za důkaz. „Máme takové přísloví: k tleskání potřebuješ dvě ruce," cituje deník vysoce vzdělaného Afghánce „s bezvadnou angličtinou, který rád cituje z Čechova a Dickense". „Jedna strana by to sama o sobě nedokázala. A kdokoli bude do budoucna kontrolovat Asii, bude kontrolovat celý svět."

Jiní vidí důkaz například v tom, že desítky tisíc dokonale vycvičených a vyzbrojených vojáků nejsou s to si poradit s několika tisícovkami slabě vyzbrojených talibů. A není jim jasné ani to, proč USA stále odmítají zničit „hnízdo" Talibanu v Pákistánu a udržují tak hnutí při životě.

A Britové prý chtějí v Afghánistánu zůstat dokonce i déle než Američané, proto prý schvalují jednání s Talibanem - chtějí ho dostat do vlády a uchovat si tak svůj vliv v zemi i poté.

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře