Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Pravda o mase z velkochovu (3 videa)

  • slepice
Kdykoliv zasednete k jídlu, máte možnost volby. Kuřata chovaná na maso jsou pravděpodobně nejvíce zneužívanými zvířaty na této planetě. Jsou chována po desetitisících na malé ploše, mezi vlastními výkaly. Jsou speciálně vyšlechtěna a krmena tak, aby rostla nepřirozeně rychle. Důsledkem jsou slabé a deformované kosti a častá selhání srdce a plic.

Slepice chované pro vejce jsou namačkány po 5 a více v malých klecích s drátěnou podlahou, v nichž nemohou ani roztáhnout křídla. Aby se navzájem nezraňovaly, jsou jim uřezávány zobáky, plné citlivých nervových zakončení. Neznají denní světlo, denní režim jim určuje umělé osvětlení, čímž jsou nuceny k větší produkci vajec. S kravami chovanými pro mléko se zachází pouze jako se stroji přeměňujícími krmivo na mléko. Ale krávy mají mléko ze stejného důvodu jako lidé – pro svá mláďata. Proto jsou malá telátka ihned po narození oddělována od svých matek, což kravám i telatům způsobuje obrovský stres a citové strádání. Prasata jsou chována v těsných kotcích, v nichž se nemohou ani otočit – je to důsledek snahy zabránit prasatům ve „zbytečné fyzické zátěži“, které snižuje „efektivitu výkrmu“. Mnoho z nich se zblázní z nedostatku podnětů. Čerstvého vzduchu se poprvé nadechnou až při cestě na jatka.

Zdroj

Související články:

Maso zvířat z velkochovů

Maso "nasáklé" močí!

Dioxin, velkochovy a týrání zvířat

 

Dvanáctiminutový krátký film americké organizace PeTA (Lidé pro etické zacházení  se zvířaty), který pravdivě ukazuje podmínky ve velkochovech a na jatkách. Komentář čte herec Alec Baldwin, oceněný Oskarem.

+ Bonus 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře