Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Putin: Kyjev cílevědomě likviduje novináře + Poslední chvíle postřeleného ruského kameramana (video)

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

.

  • posledni-chvile-postreleneho-ruskeho-kameramana

Anatolij Kljan

Kameraman Prvního kanálu Anatolij Kljan, který zemřel 29. června při ostřelování Doněcku na východě Ukrajiny, mohl být zastřelen kulkou se změněným těžištěm. K takovému závěru dospěli ukrajinští lékaři, kteří provedli pitvu těla. Kulky se změněným těžištěm těžce poškozují vnitřní orgány organismu, a proto se EU takové munice vzdala. Vešlo dnes také ve známost, že natáčecí štáb ruské televize REN TV, jehož členové byli zraněni při výbuchu v Luganské oblasti Ukrajiny, se vrací zpět do Ruska, kde jim bude poskytnuta odborná lékařská pomoc.

Číst všechno: http://czech.ruvr.ru/news/2014_07_01/Kameraman-Prvniho-kanalu-mohl-byt-zastrelen-kulkou-se-zmenenym-tezistem-7524/

---------------------------

Vladimir Putin

„Absolutně nepřijatelné je vraždění novinářů a včera jsem to znovu připomněl ukrajinskému prezidentovi. Podle mne probíhá na Ukrajině cílevědomá práce, jejímž cílem je likvidace zástupců tisku. Týká se to jak ruských, tak i zahraničních novinářů“, prohlásil Vladimir Putin ve svém dnešním vystoupení na zasedání ruských velvyslanců a stálých zástupců RF.

„Kdo se bojí objektivních informací? Zřejmě pouze ti, kdo páchají zločiny. Velice se spoléháme na to, že slib kyjevských úřadů týkající se pečlivého vyšetřování bude splněn“, zdůraznil prezident.

Připomínáme, že 29. června, během střelby v Doněcku na východě Ukrajiny zahynul kameraman ruského Prvního kanálu Anatolij Kljan.

Číst všechno: http://czech.ruvr.ru/news/2014_07_01/Kyjev-cilevedome-likviduje-novinare-Putin-7106/

 

 

Facebook komentáře