Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Gilbert Doctorow: Britové zabili Alexeje Navalného a tady je důvod

Ve zkratce...

Gilbert Doctorow tvrdí, že to byli Britové a jejich tajné služby, které skutečně zabili Alexeje Navalného. Více ve videu.

  • gilbert-doctorow-britove-zabili-alexeje-navalneho-a-tady-je-duvod

 

Přepis videa:

N: Zabili Britové Alexeje Navalného? To říká můj dnešní host, že se to mohlo stát, protože jsou tam nějaké otisky prstů, pokud máme dost odvahy je sledovat. Není to nejšílenější věc… Západ Navalného celou dobu podporoval, označovali ho za hlavního opozičníka Vladimira Putina, což nebyla pravda. Můj host nás před eskalací vztahů s Ruskem varuje už desítky let, Gilbert Doctorow. Je autorem mnoha knih o vztazích Ruska a USA. Vyšla mu nová kniha s názvem Belgický pohled na mezinárodní vztahy. Děkuji, že jste se k nám opět připojili, představuji vám Gilberta Doctorowa.

GD: Je mi potěšením se k vám připojit.

N: Dobře, takže pojďme rovnou k věci. Říkáte, že Britové nejvíce těží z falešné vlajky v pojetí Cui bono. Kdo z toho má prospěch? Můžete to vysvětlit?

GD: No, Britové z toho mají prospěch, protože jsou nyní vedoucí silou americké války proti Rusku. Britové jsou velmi hluboce zapojeni. Existují všechny důvody se domnívat, že úspěšné údery na plavidla ruské černomořské flotily hladinovými nebo ponorkovými letouny, které ve velkém vypouštěli Ukrajinci, byly ve skutečnosti dodány a možná i odpáleny britskými instruktory a poradci na místě. Britové v posledních dvou letech dělali, co mohli, aby způsobili rozvrat v Rusku, aby způsobili fyzickou újmu ruským ozbrojeným silám a zdiskreditovali ruskou vládu všemi myslitelnými způsoby.

To, co vidíme v případě Navalného, je právě ten poslední typ aktivity Britů. Když se vrátíme do období Bushe ml., kdy válka v Iráku byla umožněna tím, že se Britové přidali na pomoc Bushovi, když tolik jiných zemí ostře kritizovalo Spojené státy a odmítalo jim podporu OSN, o kterou tolik usilovaly. Tehdy bylo běžné říkat, že Tony Blair byl americký poskok. To, co vidíme nyní, v chování Britů připomíná spíše Psa Baskervillského, myslím, že se vymanili z amerického deštníku a na vlastní riziko a nebezpečí zachází velmi daleko v prosazování toho, co je sotva skrytou válkou proti Rusku. A činí tak v očekávání, že Rusové nebudou reagovat. To je očekávání, které se vyčerpává… a k tomu bych se rád dostal později.

N: Jestli můžu… To, co říkáte, je, že Britové by mohli být motivováni k tomu, aby to udělali sami, i když je obvykle vnímáme jako poskoky politiky Spojených států, a že Rusko by mohlo skutečně reagovat tím, že by řeklo: pokud jste to udělali, Alexej Navalnyj, jakkoli byl odporný, byl stále jedním z našich. A my odpovíme. To by bylo podle narativu, který známe, nemyslitelné.

GD: Chtěl bych upozornit na poslední zprávy… je to vysoce pravděpodobné, jsem povinen použít slavná slova Theresy Mayové „vysoce pravděpodobné”, která používala vytrvale při shledávání Rusů vinnými ze všeho možného. Je vysoce pravděpodobné, že Rusové už odpověděli. V dnešních zprávách si jistě všimnete, že Hútíové potopili v Rudém moři britskou námořní loď. Vsadím se, že to udělali ruskými zbraněmi. V posledních dvou dnech se ve vysoce respektované a hojně sledované talk show Večer s Vladimírem Solovjovem, sám moderátor řekl Západu: „Víte, vedete proti nám zástupné války. Pozor, my jsme také schopni vést zástupné války proti vám.”

A všimněte si potopení katarského ropného transportu v Rudém moři před několika dny, jak někteří z vás zmínili, neví se, kdo jim dodal zbraně. Takže bych se vsadil, že Rusové už udělali něco, o čem už dlouho mluvili, aby potopili lodě britského námořnictva, aniž by byla šance, že za to budou muset zaplatit.

N: Páni. Dobře. Jedna z věcí, kterou Rusové řekli, byla: Proč Západ přišel během několika hodin po smrti Navalného a řekl: My absolutně víme, kdo to udělal a jak to udělal. Teď vytahují jakousi starou příručku novičoku. Je téměř banální používat novičok… To, na co jste poukázal, je, že to Britové mají novičok… Spojené státy také. Ale Rusové ho nevyrábějí od 80. nebo 90. let, je to tak?

GD: Přesně tak. Je dobře, že jste zmínila případ otravy Skripalových, protože to byl jeden ze dvou nebo tří bodů, které nazvu nepřímými důkazy, které, jak říkám, spojují Brity s tím, co se stalo panu Navalnému… jeho smrt nebyla jen tak nějaký den v týdnu nebo nějaký měsíc v roce. Bylo to velmi dobře načasováno na několik důležitých výročí a na to, co se dělo uprostřed zpráv o smrti Navalného. A to, co se dělo během jeho smrti, byla Mnichovská bezpečnostní konference, kde se sešli velcí a mocní kolektivního Západu za účelem odsouzení ruské války a za účelem přimět americký Kongres k další finanční a vojenské pomoci Ukrajině.

Tak to byl jeden z bodů zajímavého data, kdy byl Navalnyj usmrcen. Další bod, ten nás vrací přímo k Britům. K případu Skripalových došlo v březnu 2018, tedy jen necelý měsíc před prezidentskými volbami, do kterých Putin znovu kandidoval. A tento rok 15-17. března se konají nové ruské prezidentské volby. Opět tu máme podezřelé úmrtí, opět se mluví o tom, že možná došlo k otravě. A Britové jsou v tom mistři.

Britové přišli o své armády. Přišli o své impérium. Ztrácejí i to málo, co jim zbylo z jejich flotily. Ale byli a zůstávají světovou špičkou v plánování a realizování toho, čemu říkáme operace pod falešnou vlajkou. A smrt Navalného je operace pod falešnou vlajkou, kterou spáchala nějaká vnější síla. Předpokládejme, že mám pravdu a byli to Britové. A obvinili z toho Putina, to je falešná vlajka.

N: Ano… i když nechme prostor pro tuto jedinou pochybnost. Pokud si přečtete knihu Jacque Bauda, mluví o krevních testech, které zveřejnil časopis Lancet, od německé nemocnice a které ukázaly, že Navalnyj jinak nebyl zdravý člověk. Užíval léky, které mohly souviset buď s Parkinsonovou chorobou, nebo s rakovinnými nádory, nebo s obojím. Existuje snad možnost, že mu prostě nastal čas? Byl ještě dost mladý. Váš obličej ukazuje ne.

GD: Podívejte se, to načasování je prostě moc dobré. Je to výročí případu Skripalových. V bývalých ruských volbách byl případ Skripalových celý o novičoku, který se vyráběl v chemické laboratoři velmi blízko Salisbury, kde otec a dcera Skripalovi onemocněli. A máme tu shodu okolností, že žena Navalného, nyní vdova, shodou okolností v té době byla v Mnichově, takže mohla vystoupit jako host a odsoudit pana Putina za jeho krutou vraždu jejího manžela. To jsou velmi pěkné náhody. Ale vraťme se k vaší otázce o jeho nemoci.

Ano, byl to nemocný člověk. Něco z toho mohlo být z genetických důvodů nebo jiné smůly, chronické nemoci, které měl. Ale bylo také všeobecně známo, že pan Navalnyj bral narkotika. Je také známo, že jeho… protože lidé se ptali: Jak by Britové mohli přivézt nějaký jed do tohoto velmi vzdáleného místa, vězení, které bylo tak přísně střeženo? Jak to mohli udělat? No, rád bych se zmínil o jednom detailu, že právník pana Navalného ho viděl dva dny před jeho smrtí. A není vyloučeno, že byl využit, že byl podveden agenty britské rozvědky nebo jiných zpravodajských služeb, aby panu Navalnému dal nějaké léky nebo nějaké drogy, nebo kdo ví co, které on v dobré víře vzal. Druhá možnost, která je myslím velmi reálná, odpověď na otázky typu, jak to mohli Britové udělat, je, že Britové velmi úzce spolupracují s agenty ukrajinské rozvědky napříč Ruskem.

Celý článek ZDE: https://otevrisvoumysl.cz/gilbert-doctorow-britove-zabili-alexeje-navalneho-a-tady-je-duvod/

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře