Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Takové jiné války

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší 

Slovo "válka" má pět písmen, zatímco "mír" má písmena jen tři a tak se slovo "mír" Slovanům říká dobře a "válka" už moc ne. Naopak anglo-germánským kmenům se suprově vyslovují krátké "war"/"krieg" a nepohodlná jsou jim logicky musí být dlouhá slova o míru - "peace"/"frieden".

  • takove-jine-valky

 

Co si představíte pod slovem "válka"? Podle všeho jsme zatím rozeznávali jen válku - tedy "válku horkou", kde vydělávají zbrojaři a umírají lidé a pseudomírové období naši slovní zásobu rozšířilo o tzv. "válku studenou". Studená válka neznamená, že se válčí v zimě, ale že se zbrojí, zbrojí, zbrojí (tedy opět vydělávají zbrojaři), až se jeden z protivníků uzbrojí k smrti. Jinými slovy, že se na rezavějící železo vydají všechny státní peníze a stát padne, takříkajíc na hubu. Takže podle dosavadních vědomostí a zkušeností jsou jen tyto dvě války, které nám automaticky naskočí se slovem "válka" - že při jedné to bouchá na hlavami, zatím co při druhé se brutálně snižuje životní úroveň a stát přebírají do bankéři. Jenže ono je těch válek, které vedeme, o něco více.

Válku s velkým "V" poznáme podle toho, že pojídá peníze. Hodně peněz. Přímo nedozírné hromady peněz. Takové, že tiskárny je nestíhají tisknout. Válku penězi nelze nikdy nasytit a hladová paradoxně nepřestává být, ani když skončí. Kapitulací, smírem nebo se obě strany patově vysílí a válečný stav jenom tak nějak vyhnívá - to je jedno. Válka, pokud trvá, je prostě drahá a mír po ní není o moc levnější.

Fajn, je to sice hrůza takhle vyhazovat peníze státu (tj. nás, občanů), ale proboha, kde válečníci s bílými límečky na válku berou? Normální, mírový provoz státu je už sám o sobě celkem finančně celkem náročný, skoro všechny země se i bez války topí v dluzích, a k tomu ještě přidat válku?? No to přece z normálního rozpočtu utáhnou nelze!

Samozřejmě, že nelze a proto si ti oni chrabří válečníci půjčují. Jak? Inu, zalistujme trochu dějinami. Je 14. května 1916 a tohle psal náš denní tisk na titulních stranách: "Zítra jest poslední den, kdy možno ještě vykonati svatou povinnost každého řádného občana této země a říše, kdy možno ještě upsati na čtvrtou válečnou půjčku. V posledním tomto okamžiku jest nutno obrátiti se ještě na ony kruhy, které dosud z různých příčin se nerozhodly, aby dle možnosti své přispěly k velkému dílu, na jehož výsledku záleží mnoho...", atd., atd., kde v tom "atd." se popisovaly všechna možná pozitiva toho, že lid odevzdá své peníze a cennosti statečným generalisimům.

Nutno uznat, na svou dobu to byla celkem dobrá finta, jenže dnes už jsou občané "této země a říše" seznámeni se skutečnými důvody všech válek a na podobné manipulační výzvy o "svatých povinnostech" by se vy...ehm ...kašlali. I chrabří válečníci vědí, že my víme a proto si už nepůjčují u nás, ale u bank. Soukromých bank. A jak známo, bankéři nejsou charita. Bankáři jsou bankáři a zrodili jednoduše tak, že si jednoho dne lichvář řekl, že se přejmenuje na bankéře. A aby mu to prošlo, finančně zkorumpoval vládnoucí stranu(y). Něco takového, jak když se cikáni s malým "c", přejmenovali na romy s velkým "R". Tohle sice bylo nejspíše bez korupčních darů pro politiky, ale cikáni, stejně jako lichváři doufali, že se tímto krokem v našich očích změní v něco lepšího. Bohužel pro ně, obě dvě naivní aktivity se minuly cílem o tisíce mil.

Ale to jsme odbočili od války. Ať nezdržuju - když to vezmeme hopem, tak válku s velkým "V" snadno poznáme podle výšky státního dluhu za papírky napůjčované od lichvářů. To jest podle absolutní hodnoty, ale i podle tvaru křivky, která vyjadřuje výši dluhu k hrubému domácímu produktu - tedy k tomu, jakou hodnotu mohou občané daného státu vyrobit za jeden rok. Když bychom se podívali třeba na státní dluh a intenzitu zadlužování Spojených států amerických, tak zjistíme, že zhruba od roku 2010 nabrala křivka, vyjadřující poměr státního dluhu k HDP, směr kamsi do kosmu a v těchto dnech se pohybuje někde na úrovni druhé světové války. Jinými slovy, SSA jsou dnes na tom s dluhem a HDP asi tak, jako v roce 1942-43, což je neklamným znamením, že válka je v plném proudu.

Asi si říkáte, že je to super - taková neviditelná válka nám přece vůbec nevadí! Nad hlavou nic nebouchá, k smrti nás nikdo neuzbrojuje a flákoty chlapského masa se neválejí po polích. ...ale opravdu je to "super"? Je totiž docela možné, že není až tak moc skvělé to zase není, když 300 miliónové sdružení pasáků krav, zlatokopů, černých otroků a hombres z Mexika, zadlužené až po uši, které má ve svém CV genocidy mnoha národů, se nachází ve válečném stavu a nikdo to nevidí. Nevidí to ani ti pasáci krav, natož abychom to viděli my, tady před velkou louží. Nikdo nevidí to, co se pod povrchem latentně hromadí. Jediné, čeho si lidé mohli lehce povšimnout, byl před pád týdny na webech zveřejněný kruhový graf státních výdajů SSA, kde jedna z výsečí představovala roční náklady jejich ministerstva války. Tato výseč měla hodnotu 61%!

Dobrá, dobrá, žijeme v době lží, polopravd a manipulací a tak předpokládejme, že graf nevychází tak úplně z ekonomických dat SSA a řekněme, že je zmanipulovaný ošklivým Putinem z Kremlu. Jenže i když toto budeme předpokládat a polovinu válečných výdajů SSA z grafu umažeme, pořád budou Američané odevzdávat téměř třetinu daní a lichvářských půjček, na hry chrabrých válečníků v bíllých límečcích. Sakra, ale i to je více než mnoho, když se jim tam zrovna píše rok 1942!!

Jak vidět, tak základní potíží je, že se tyto informace vůbec dozvíme a pak máme nervy. Kdybychom se nedozvěděli o tom, s jakými penězi a jak, ten který stát hospodaří; kdybychom se nedozvěděli o jakých prasárnách se jedná v Bruselu; kdybychom se nedozvěděli, jak je nebezpečné nechat se očkovat; kdybychom se nedozvěděli o tom, že Velkou Británii, Francii a Belgii přebírají muslimové a že do Maďarska se stěhují sionisté z Izraele, tak určitě žijeme úplně v klidu. Nikdo se nebude vzrušovat ani současným válečným stavem SSA, ani snížením průměrného IQ kdysi vyspělé západní Evropy a rodiče by byli překvapeni, jak je možné, že z ničeho nic se jejich zdravé dítě, po štípnutí malé včeličky u paní doktorky, změnilo v postižené. Nebo mrtvé. To by byl krásný svět! Nikdo z nás by nic nevěděl a jediným naším problémem by byl nedostatečný počet trans-homo-lesbosexuálů, černošských géniů a svobodných matek-ředitelek korporací v Netflixové stoce.

Díkybohu byly volby, námi zvolená vláda tohle všechno ví a máme velké štěstí - pod prapory "Bude líp" se budou mazat (zatím jen z internetu) všechny informace, o kterých orgán usoudí, že nám mohou škodit. Zkrátka a dobře, Babišova vláda v roce 2018, kopírujíc ideu EET do internetového světa, vyhlásila válku škaredým informacím a tak se stalo, že od letošního února mohou pořádkové síly vypínat weby podle toho, .... no vlastně se neví podle čeho. Může to být podle čehokoli. Může záležet na tom, jaké dostane policajt příkazy od hemeroidového velitele; podle toho, jak dobře nebo špatně se policajt ve službě vyspí nebo podle toho, jestli jsou skvrny na Slunci. Je to úplně jedno. Nikde totiž není zákonem stanoveno jediné pevné pravidlo o vypínání webových stránek, čímž nastává období policejní zvůle, přesně dle modelu velkého Maa. Konečně se skutečně tedy ukazuje, o čem Babiš sní, když náhodou spí - vyhlásit válku lidu a umlčet ho. Jenže, to už jsme někteří věděli dávno, co je Babiš zač. Jeho řeč těla byla tak primitivně jednoduchá, že ho Slováci ze své země už před drahně lety preventivně vypráskali. Prostě jsou moudřejší a nemají místo mozku koblihu. Tohle všechno je jasné, ovšem asi jediné, co někdo nemusí chápat je, že pro toto omezení informační svobody na internetu hlasovala v našem Parlamentu také nejsvobodnější ze všech nejsvobodnějších stran - Pirátská strana. A to prosím v plné síle! Kdyby to náhodou někdo hledal ne netu, tak nalezne zde: http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?G=68178,kter%C3%A9

Kdo by si myslel, že jsme skončili s výčtem vedených válek proti nám, tak je na omylu. Další válka - a ta je pro Systém asi nedůležitější - je válka proti našim dětem. Že je nedůležitější poznáte tak, že se děje pomalu a v tichosti. Nikdo o ní nemluví a nikde se o ní nic nepíše. Vede se velmi takticky a to tak, že si maminky, trénující před zrcadlem správný úsměv na selfie ani nepovšimnou, že škola jejich dítě mění dle požadavku Norských fondů. A přesně pro tento účel v roce 2004 vznikl "Národní institut pro další vzdělávání" (NIDV), určený na výchovu učitelů.

Asi jste si, stejně jako já naivně mysleli, že vychovávat učitele je asi taková hovadina, jak učit ptáka lítat. Hovadinou by to nebylo jedině v případě, že třeba češtinář chce učit i francouzštinu a tak se jí někde musí naučit nebo zdokonalit. Ano, a přesně takto nevinně tento institut také vznikl - na výuku jazyků, pro boj proti šikaně na školách a aby učitelé neměli strach z počítačů. To ovšem bylo. Dnes se učitelé v tomto neomarxistickém ústavu dovídají, že jejich dosavadní morální hodnoty, co se naučili od svých rodičů a prarodičů, jsou špatné a je nutné je přehodnotit. A změnit. K tomuto slouží dvě strategické agendy NIDV, kterými jsou "Globální rozvojové vzdělávání" a "Gender ve škole". V tomto jsou čeští učitelé vzděláváni, aby věděli, jak správně působit na děti od mateřské školky, až po vyšší odborné školy, zatím co se rodiče trumfují, kdo koupil víc bezobalovější ovesné vločky.

Teď by se dalo soudit, že s výčtem válek skončím. Měli jsme války s harašením železa, Babišo-Zemansko-Pirátskou válku proti svobodě internetu a nakonec i tu válku proti přírodě, na frontě vzdělávání dětí, tak by se dalo říci, že to stačí. Ale nestačí. Máme tady totiž ještě jednu válku, která je vedena proti nám, dospělým. ...jenže tu už jsme asi prohráli.

No, možná to není až tak tragické, jak píšu. Zcela jistě ji neprohráli všichni. Snad stále platí, že nepatrná většina národa o rozum nepřišla. O co jde? O Most! Ano, seriál Most! je v podstatě ta nejčerstvější ukázka rostoucí účinnosti a síly čtvrté velmoci. Názorně nám bylo předvedeno, jak média dokáží z dekadentní hovadiny, bez jediné morální a kulturní hodnoty, vyrobit modlu a kultovní seriál. Je zcela nepochopitelné, jak si tento školící filmový materiál stojí - na portálu csfd.cz má seriál Most! 85% a v žebříčku je na tom dokonce lépe, než Máša a medvěd.

Takzvané neziskové bojovníky za rovná práva nerovných a nemocných lidí jsem jistě roznítil, ale kdo mě zná, tak ví, že si z toho hodně dělám:) Nevím jak kdo, ale mi osobně stačilo vidět promo k tomuto novému seriálu a tušil jsem, o co jde. Bylo to snadné. Ještě více mě v mém názoru, že jde o filmový odpad utvrdila neuvěřitelná propaganda před, během a dokonce i po ukončení vysílání seriálu. Té by si nepovšimnul snad jen slepý a hluchý. Přiznám se ale, že mě hodně zviklal šéfredaktor časopisu Šifra, Milan Vidlák, který v některém čísle svého měsíčníku tento seriál vychvaloval do nebes a pomlaskával si, že už dlouho nic tak dobrého neviděl. Mylně jsem se domníval, že mezi řádky vidím něco jiného a tak se stalo, že jsem neodolal a těsně před vysílací premiérou posledního dílu Mostu! jsem se mrknul na díl první a... ...a z toho jsem poznal, že skutečně značná část národa (včetně šéfredaktora Vidláka) je už

lapena a převychována podle požadavků agendy multikulti a LGBT neziskovek. Ještě nikdy se v naší české historii nestalo, aby převýchovný televizní program získal u obecenstva tolik chvály, uznání a popularity. Ani za nadvlády KSČ se tak nikdy nestalo a podobně přeprogramovávacím záležitostem (a že jich bylo!) se tehdy drtivá většina lidí z od srdce vysmála. A dnes? Dnes by mě vcelku zajímalo, kolika miliónům občanů, za necelých třicet let po naší slavné barevné revoluci, západně vyměknul mozek. Zatím vím jen o panu Vidlákovi z Šifry a o jednom mém nepřímém příbuzném. ...to je ovšem sportovec a tak je to omluvitelné.

Z druhé strany ovšem nutno uznat, že si svou práci Česká televize odvedla naprosto profesionálně. Jsem přesvědčen, že na to nebyla sama a že tento neomarxistický útok na českého diváka musel být sofistikovaně připravován velmi dlouho předem, ale i během natáčení. Do plánu byla zahrnuta česká mentalita a psychologie gaučového občana: "naplňte mi život tím, že mi na obrazovce ukážete, jak tupani ještě větší než já, v hospodě dělají srandičky a potom už mohu v klidu zemřít u otevřeného lahváče".

Profesionální bylo i nastartování propagační laviny ve strategických mediálních kanálech, kdy propagandistický útok strhnul nepozorné občany k akci 'ala letadlo'. Následkem toho se stalo, že kdo neviděl Most!, jako by nebyl. Stala se z něj marná nula, stejná jako z nekuřáka v kuřáckém kroužku. Ale nedělejme ze všech nás naměklou biomasu. Těm, kterýmž se seriál Most! hnusí, jistě není málo a někteří z nás byli dokonce vizionáři a to, že Most! je škvár, věděli už před dvěmi lety. Totiž už v roce 2017 někteří mostečané věděli své a svou lásku k České televizi projevil jeden ze seniorů tím, že štábu ČT prořezal, při natáčení všechny pneumatiky zaparkovaného služebního auta. Good job, chlape!

Jak tedy vidět, stále ve válce a stále svádíme tuhé boje. Už to ale trvá trochu moc dlouho. Od roku 1948 uplynulo již 71 let, což jsou zhruba tři generace a pořád se vede jedna a tatáž válka. Jen co skončila ta s německými nacisty, začala válka další - s židovskými sionisty, kteří dnes do boje posílají vše co mají – Hillary Clinton, Donalda Trumpa, Václava Havla, Václava Klause, Miloše Zemana, Andreje Babiše, Ivana Bartoše, pornoherce a jiné mrzké chlíváky, neomarxistické vzdělávací instituty, policisty i Českou televizi s Českým rozhlasem. Pravda, početně je to sice velká síla, ale morálně jsou to nicky. Jsem si jist, že pokud budeme stát pevně nohama na svém, nikdy nás nezlomí! Nevím totiž nic o tom, že by už cenzura zrušila i husitský chorál: "nepřátel se nelekejme, na množství nehleďme".

https://en.wikipedia.org/wiki/National_debt_of_the_United_States

www.nidv.cz

https://mostecky.denik.cz/zpravy_region/mikrobusu-ceske-televize-v-centru-mostu-nekdo-propichal-vsechny-pnuematiky-20171025.html

Facebook komentáře