Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

SHRNUTÍ RUSKÝCH ÚDERŮ NA UKRAJINĚ

10. října 2022

Paul Craig Roberts

Při dnešních ruských úderech byla poškozena infrastruktura patnácti ukrajinských měst a menších obcí. Zasažena byla také poradní mise EU v Kyjevě. Nejlepší aktuální přehled je na stránkách sourhfront.org - https://southfront.org/russia-starts-to-fight-for-real-overview-of-strikes-in-ukraine/.

Podle zprávy Southfront: "RUSKO ZAČALO BOJOVAT ZA PRAVDU", ale spíše se jedná o facku za útok Ukrajiny na Krymský most. Pokud by Kreml považoval tyto údery za součást války, údery by pokračovaly a zesilovaly se, dokud by Ukrajina neprosila na kolenou, aby se mohla vzdát. Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by Kreml hodlal udělat to, co je třeba, a konflikt ukončit dříve, než se rozšíří do úplně otevřeného konfliktu se Západem.

  • prehled-ruskych-uderu-na-ukrajine

Ruský vojenský zásah na místě pravděpodobně nikdy nebyl nutný k zastavení útoku Ukrajiny na Donbas. Kreml mohl prostě vyřadit civilní a vojenskou infrastrukturu západní Ukrajiny a pokračovat v opakování útoků den za dnem, dokud se Ukrajina nepodvolí nebo nebude zničena. Konflikt mohl trvat týden bez jediné ruské oběti.

Kreml si však vybral roli Goody Two Shoes - malé nasazení pozemních sil v ruských částech východní Ukrajiny, které dlouhodobě trpí ukrajinskými dělostřeleckými údery na civilisty a neonacistickým mučením ruského obyvatelstva, na což si západní prolhaná média nestěžovala.

Od počátku bylo zřejmé, že se jedná o strategickou chybu, jejíž pomalý postup poskytne Washingtonu čas na rozšíření války a podporu Ukrajiny penězi, zbraněmi, výcvikem, zpravodajskými informacemi a informacemi o cílení.

Vzhledem k tomu, že Kreml byl odhodlán omezit konflikt na ruské oblasti Ukrajiny, bylo ruské armádě zabráněno zasahovat do schopnosti Ukrajiny vést válku. Nebyly provedeny žádné údery na vládní a vojenskou komunikaci a infrastrukturu v Kyjevě, což umožnilo Ukrajině zapojit se do konfliktu a zůstat nedotčena, což je obrovská nevýhoda, kterou si ruské síly způsobily samy.

Tato bezmyšlenkovitá vojenská politika měla zřejmě ukázat, že Rusko zachraňuje Donbas, nikoliv dobývá Ukrajinu. Jinými slovy, Kreml se nechal západním názorem omezovat ve vojenské operaci.

To je samozřejmě důvod, proč Ukrajina odmítla s Putinem jednat. Ukrajina nemá žádnou motivaci k vyjednávání. Putin omezil válku na ruské oblasti a Ukrajinu nechal nedotčenou. Jsou zabíjeni pouze ruští civilisté a ničena jejich města a obce, zatímco Ukrajina si jde vesele dál, jako by válka neexistovala.

Ruská politika vůči Ukrajině nemá smysl od roku 2014, kdy Kreml akceptoval vytvoření nepřátelské neonacistické vlády Washingtonem na hranicích Ruska.

Pokud jsou dnešní údery jen plácnutím přes ruku, ukáží se jako kontraproduktivní. Údery podpoří další západní propagandu, což Washingtonu usnadní další rozšiřování konfliktu a vytvoří větší odhodlání na straně Ukrajiny.

Turecký vládní úředník uvádí, že Putinovi ve skutečnosti nejde o vítězství na Ukrajině, ale o "novou velkou dohodu, novou dohodu se Západem". Putinovým cílem je podle něj znovu vyjednat rovnováhu sil mezi Moskvou a Washingtonem. https://www.rt.com/russia/564300-putin-west-deal-turkiye/.

Pokud tomu tak je, jedná se o kremelský nesplnitelný sen. Washington je odhodlán Rusko zničit a Kreml mu i nadále hraje do karet. Pokud se Kreml nedokáže postavit čelem ke skutečnosti, že Západ vyhlásil Rusku válku a hodlá ho zničit, konflikt se bude nadále vymykat kontrole.

Je třeba rychlého rozhodného ruského vítězství, které konflikt ukončí a ukáže evropským loutkovým státům Washingtonu, co pro ně bude válka proti Rusku znamenat. Jen to může zastavit válku, která se rozpoutává. Vyjednávání jsou naprosto bezmocná, jak se Kreml jistě již naučil.

Za tři desetiletí neprospělo ruským zájmům jediné jednání se Západem. Proč pokračovat v naprosto neúspěšném přístupu? Vláda, která na hrozby odpovídá žádostmi o jednání, vytváří o sobě představu vlády neochotné bojovat, představu, která podporuje další provokace, až se nakonec ocitne zády ke zdi. Takto rozumnost ruské vlády povzbuzuje Washington, aby pokračoval v nátlaku, dokud nedojde k Armagedonu.

Překlad CFP!

Zdroj: https://www.paulcraigroberts.org/2022/10/10/overview-of-russian-strikes-on-ukraine/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 nowak 2022-10-13 09:58
Ano, přesně tak, logické uvažování, sedí pan Putin na dvou židlích? Uvědomuje si, že se SATANEM se nedá uzavírat smlouva? Hazarduje se životy své armády? I když povolal nejlepšího generála, vrchním generálem je přesto on a když "našinec" vidí, že možnosti jsou a nejsou využity, zůstane mu rozum stát!
Otázka zní: bude muset být ruský car vyměněn za rozhodnějšího panovníka?
Vzpomeňme na Sýrii, tam mu Šojgu dal také nůž na krk.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře