Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Neokonzervativci připravují svět na jadernou válku

Paul Craig Roberts

Oliver Stone na Facebooku píše, že zběsilá protiruská propaganda připravila půdu pro jaderný výbuch pod falešnou vlajkou s nízkým účinkem na Ukrajině, který byl světu interpretovat jako "dílo" Ruska. Úspěch washingtonské války o vnímání a nasycení vysílání CNN/Fox odsouzením Ruska by mohly vést k naději, že jaderná událost pod falešnou vlajkou svrhne Putinovu vládu. Nový Jelcinův nástup by vrátil Rusko pod kontrolu Washingtonu a jako další cíl by zůstala Čína sama.

Taková událost není fantazií. Je výrazem Stoneova chápání závazku neokonzervativců k hegemonii Washingtonu. Bidenova administrativa dala jasně najevo, že USA jsou ve válce s Ruskem a využívají Ukrajinu jako prostředníka s cílem vyčerpat Rusko a zbavit se Putina.

  • neokonzervativci-pripravuji-svet-na-jadernou-valku
  • neokonzervativci-pripravuji-svet-na-jadernou-valku

Akce pod falešnou vlajkou není jedinou cestou k jaderné válce. Další je rozšíření NATO o Finsko a Švédsko. Washington nejenže tlačí na vlády těchto zemí, aby požádaly o členství v NATO, ale také uplácí švédské a finské vládní úředníky, aby tak učinili.

Zamyslete se na chvíli nad tímto rozšířením NATO. Jedním z důvodů ruské intervence na Ukrajině je tvrdé odmítnutí Washingtonu a NATO brát vážně bezpečnostní obavy Ruska. Členství Ukrajiny v NATO je pro Rusko naprosto nepřijatelné, tak proč na něj bylo tlačeno? Když hrozí, že se západní intervence na Ukrajině vymkne konfliktu z rukou, proč přilévat benzín do ohně tím, že se Švédsko a Finsko stanou členy NATO?

V současné době jsou Skandinávie a Pobaltí bez jaderných zbraní. Vstup Finska do NATO by přivedl další členy NATO k ruským hranicím, což Kreml označil za nepřijatelné. Hromaděním dalších provokací Washington a NATO záměrně rozšiřují konflikt, který byl záměrně vyprovokován.

Je zřejmé, že je nezodpovědné, aby Finsko a Švédsko vstupem do NATO dále destabilizovaly situaci. Dmitrij Medveděv dal jasně najevo, že členství v NATO by znamenalo konec bezjaderného Pobaltí. Více NATO na hranicích Ruska vytváří nerovnováhu, kterou by Rusko muselo napravit rozmístěním hypersonických jaderných střel. Jak je možné, že vlády Finska a Švédska považují členství v NATO za zvýšení bezpečnosti, když výsledkem je, že jejich země budou mít na mušce jaderné zbraně?

Pokud Finsko a Švédsko nevstoupí do NATO, nehrozí jim ze strany Ruska žádné nebezpečí útoku. Nikdo se zdravým rozumem by členství Finska a Švédska v NATO nepovažoval za nic jiného než bezohledný akt destabilizace. Stejně jako Švýcarsko i Finsko a Švédsko těží ze své neutrality. Je nesmyslné, aby ze sebe dělaly jaderné cíle.

Všichni musí pochopit, že ideologie hegemonie neokonzervativců je expanzivní ideologií podobnou původnímu internacionálnímu komunismu 20. století. Je to americké impérium, které expanduje směrem k Rusku, nikoli Rusko expandující na Západ. Je skutečně úžasné, jak protikladná od pravdy je protiruská propaganda. Kreml dříve či později pochopí, že nepřáteli Ruska jsou američtí neokonzervativci a že bodem tlaku na neokonzervativce je Izrael.

Jak mé publikum ví, již léta se obávám, že nevýrazná reakce Ruska na provokace přináší stále nebezpečnější provokace, které na nás nakonec přivolávají Armagedon. Nedávno jsem viděl, že čínská vláda uvažuje podobně, když čínský mluvčí prohlásil, že Čína nemůže akceptovat žádné provokace ze strany Washingtonu, protože výsledkem by byly další a horší provokace.

Politika Kremlu, který se spoléhá na rozum, vyjednávání a dobrou vůli, nebyla ze strany Západu opětována. Omezená vojenská operace Kremlu na Ukrajině nebyla dostatečně razantní na to, aby Západ přesvědčila, že se má vzdát politiky provokací. Zdá se, že Washington bude ve svých provokacích pokračovat, dokud nebude překročena osudová hranice.

zdroj: https://www.paulcraigroberts.org/2022/05/04/the-neoconservatives-are-setting-up-the-world-for-nuclear-war/

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře