Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Jak se pozná totalita, pseudodemokracie, demokracie (díl 3. – Demokracie)

  • volby-urna
Jak vypadá demokracie? Pravá demokracie je zdravý organismus, kde všechno funguje tak jak má. Komu se nelení, tomu se zelení. Schopní, pracovití a podnikaví lidé mají v pravé demokracii zelenou.

 

Z toho důvodu se ve skutečné demokracii nejvíce daří zelené střední třídě, protože jí stát (poslanci) nehází klacky pod nohy. Podnikatelům se dobře podniká, ti co jsou schopní, jsou bohatí a ti co jsou neschopní, bývají chudí.

A ti všehoschopní končí za mřížemi, protože vládne právo, pořádek a zákony. Čili v ideální demokratické společnosti převládá zelená barva (70 procent a více), jen nahoře je nepatrná rudá vrstva a dole trochu smutné černé. Řadoví občané se mají dobře, jsou spokojeni se svou dobrou životní úrovní. Nad nějakými menšími nedostatky rádi přivřou oči.

Znaky pravé demokracie jsou:

- Moc ve státě má podobu sítě, kde má každý uzel svoji významnost, je rozptýlená na všechny strany do rukou mnoha lidí, nemá podobu ostré pyramidy.

- Většinu obyvatel tvoří zelená střední třída, která svobodně a sebevědomě podniká a rozvíjí tak bohatství země. Lidé jsou dostatečně bohatí na to, aby se mohli bránit proti zvůli kohokoliv. Mají dost peněz na advokáta, který by je ochránil u nezávislého soudu i před státními úředníky, policisty, či dokonce superboháči. Široká střední vrstva je prostě natolik finančně nezávislá, že může tvořit přirozenou opozici těm nejmocnějším, protože je jich hodně.

- Soudy a policie jsou nezávislé a jsou pod kontrolou široké veřejnosti. V pravé demokracii je typické, že se spravedlnosti soudu nevyhne ani přední politik, či ten největší boháč, ani nejznámější celebrita, pokud se dopustí protiprávního činu.

- Tisk nepodléhá kontrole shora, má velkou svobodu. Málo dokumentů je tajných a novináři mají všude přístup- úřady jsou povinny poskytovat jim veškeré informace. Otevřený přístup k dokumentům omezuje korupci a podněcuje úředníky i politiky k poctivější práci.

- Demokracie je společenství mnoha slušných lidí, protože kvalitní zákony nedávají šanci gaunerům. Tím že se běžní lidé mají dobře, nemají důvod se měnit na krysy. Aby byla společnost lidská, musí být demokratická, což znamená, že většina jejích občanů je dostatečně bohatá. Nejslušnějším demokratickým systémem je tzv. tržní sociální hospodářství, kde uvědomělí boháči spolu se střední třídou se snaží zajistit důstojnější život i chudším občanům. Víme, že sociální neznamená socialistický a citlivá sociální politika svobodné společnosti s jistým procentem zabezpečení sociálních jistot pro slabší není žádný komunismus. Jsme přece lidé a ne zvířata, která slabší jedince zlikvidují. Čirý individualismus by znemožnil již vznik našeho druhu, protože mláďata primátů jsou dlouho odkázána na sociální cítění svých matek i celé tlupy.

Ze všech uvedených informací jasně vyplývá, že pravá demokracie neexistuje nikde. Žijeme v pseudodemokracii. Je to smutné zjištění: Lidé na celém světě žiji buď v totalitě, nebo v polodemokracii. Skutečná demokracie neexistuje v žádném státě světa. Možná jenom ve Švýcarsku- a to taky kdoví jestli.

zdroj: http://www.kubata.nazory.cz/clanky/kap19.htm

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře