Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Deset let od 11. září 2001: Konec velké konspirační teorie? (+video)

  • 911
Za dobu posledních deseti let od událostí 11. září 2001, jejichž temné výročí se opět blíží, bylo vysloveno velké množství kritiky padající zejména na oficiální vysvětlení okolností útoků vyšetřovacími komisemi FEMA, 9/11 Commission a NIST.

 

Na tomto místě nebudu tuto kritiku opakovat, protože již byla vyslovena jinde (zde odkazuji např. na stránky Architects & Engineers for 9/11 Truth nebo na článek, který jsem před dvěma lety o těchto událostech napsal na Britských listech). Podstatné však je, že se pro ni od samého počátku vžilo označení "konspirační teorie". Jak vypadá situace nyní?

Na jedné straně velmi smutně v tom smyslu, že například 3/4 Newyorčanů dosud nevidělo záznam budovy č. 7, a když se dnes zeptáte někoho na ulici, nebude dost možná ani vědět, že 11. září v New Yorku spadly budovy tři, a nikoliv pouze dvě. (To samo o sobě je již zajímavou záležitostí k zamyšlení o moci médií nad veřejným míněním apod.)

Na druhé straně je však třeba připomenout, že jedním z nejčastěji užívaných argumentů proti veškeré kritice oficiálních verzí bylo tvrzení typu "žádná tajná služba by nebyla schopná něco takového zorganizovat tak dokonale, aby pravda nebyla odhalena". Po deseti letech 11. září 2001 můžeme říci, že tento argument již pozbyl své platnosti.

Nejenže lidé ztrácí důvěru v oficiální verzi událostí 11. září (asi čtvrtina Američanů a podle aktuálního výzkumu střediska Sanep téměř třetina Čechů), masově demonstrují (Stockholm 2006, Brusel 2007, Brusel 2008, Berlín 2010, New York 2009, New York 2010, New York 2011, Karlsruhe 2011, Manchester 2011, Praha 2009, Praha 2010, Praha 2011 - projevy zde), organizují petice (sdružení Newyorčanů NYCCAN v roce 2009 nasbíralo v New Yorku přes 80000 podpisů za znovuobnovení vyšetřování) atd. O zarážejících nesrovnalostech v oficiální verzi událostí 11. září bez apriorně odmítavého postoje informují stále častěji i mainstreamová média - viz např. německá televizní stanice SWR, slovenská STV, Český rozhlas 6 (odkaz na pořad ke stažení zde), server Aktuálně.cz a nejnověji ČT24 zde a zde.

V současnosti může někdo samozřejmě stěží podat kompletní a pravdivé vysvětlení událostí 11. září 2001. Otázkou však je, do jaké míry, resp. v jakém smyslu se o to oficiální vyšetřovací komise kdy vůbec pokusily. Jsou to tedy ve své podstatě právě vlastní oficiální verze útoků, které stále více diskvalifikují americkou vládu a podporují  "9/11 truthers".

Jinými slovy, chce-li si americká vláda očistit před světem tvář, měla by umožnit  znovuotevření vyšetřování. Ať tak či onak, reálný pád jedné z největších konspiračních teorií v dějinách je na hraně - totiž té konspirační teorie, podle níž 11. září 2001 byly 19 arabskými teroristy z Al-Kajdy uneseny 4 letadla...které narazily do budovy Pentagonu a komplexu WTC...a způsobily pád budov WTC 1, 2 a 7...

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře