Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

USA by měly zařadit Muslimské bratrstvo mezi teroristické organizace

Muslimské bratrstvo, založené v Egyptě v roce 1928, je džihádistické islamistické hnutí, které má pobočky po celém světě a snaží se nastolit globální kalifát a vládu islámského práva šaría.

Terorismus je pouze jednou z metod, které Muslimské bratrstvo využívá. "Demokratizace" nikdy nepatřila mezi jeho cíle.

Organizace Counter Extremism Project "zaznamenala 44 jednotlivců a skupin napojených na Muslimské bratrstvo, včetně teroristických skupin, zahraničních džihádistů, extremistických propagandistů a politických vůdců."

Kdyby Trumpova administrativa zařadila Muslimské bratrstvo mezi teroristické organizace, uštědřila by tvrdou ránu šariátským a džihádistickým skupinám po celém světě a přinesla by větší stabilitu jak muslimským, tak i nemuslimským zemím.

  • usa-by-mely-zaradit-muslimske-bratrstvo-mezi-teroristicke-organizace

30. dubna 2019 oznámil Bílý dům, že americký prezident Donald Trump připravuje zařazení organizace "Muslimské bratrstvo" mezi zahraniční teroristické organizace. (FTO). Mluvčí turecké Strany spravedlnosti a rozvoje (AKP) Omer Celik v reakci na toto oznámení řekl, že označení Muslimského bratrstva Spojenými státy za teroristickou organizaci "by bránilo demokratizačnímu úsilí na Blízkém východě a posloužilo by cílům džihádistických skupin jako je Islámský stát."

Muslimské bratrstvo, založené v Egyptě v roce 1928, je džihádistické islamistické hnutí, které má pobočky po celém světě a snaží se nastolit globální kalifát a vládu islámského práva šaría. Terorismus je pouze jednou z metod, které Muslimské bratrstvo využívá. "Demokratizace" nikdy nepatřila mezi jeho cíle.

Zakladatel Muslimského bratrstva Hasan al-Banná se netajil tím, že jeho cílem je obnovení kalifátu. Oficiální internetové stránky Muslimského bratrstva (v angličtině) citují Hasana al-Banná:

"Islám neuznává geografické hranice, neuznává ani rasové a pokrevní rozdíly, a všechny muslimy považuje za členy jedné "Ummy", globálního společenství muslimů. Muslimští bratři [Muslimské bratrstvo]... věří, že kalifát je symbolem islámské unie mezi národy islámu. Obnovení kalifátu považují za svou nejvyšší prioritu..."

Podle zprávy organizace Counter Extremism Project (CEP):

"Hasan al-Banná byl nejvíce znepokojen vzestupem sekularismu a západní kultury v muslimských společnostech, což považoval za největší hrozbu pro islám. Aby předešel tomuto nebezpečí, zahájil Hasan al-Banná "Dawu" (proselytizaci) ve školách, mešitách a kavárnách, a šířil tak svoji panislamistickou ideologii a zdůrazňoval potřebu návratu k právu šaría."

"V padesátých a šedesátých letech 20. století prosazoval nejvýznamnější teoretik Bratrstva Sayyid Qutb džihád jako ofenzívu proti sekulárním arabským vládám... Qutb pomohl znovu popularizovat islámský koncept "takfir", který říká, že muslimové, kteří slouží světskému vládci, jsou ve skutečnosti odpadlíci od pravé víry a zaslouží si smrt."

Organizace Counter Extremism Project (CEP) také zdokumentovala ideologické a operativní vazby mezi Muslimským bratrstvem a teroristickými skupinami jako jsou al-Káida a ISIS (Islámský stát):

"CEP zaznamenala 44 jednotlivců a skupin napojených na Muslimské bratrstvo, včetně teroristických skupin, zahraničních džihádistů, extremistických propagandistů a politických vůdců."

"Spisy zakladatele Muslimského bratrstva Hasana al-Banná a ideologa Sajjida Qutba pomohli zformulovat ideologie brutálních teroristických skupin, jako jsou al-Káida, ISIS a Hamás."

"Spoluzakladatelé al-Káidy Usáma bin Ládin a Ajmán Zavahrí prohlásili, že předtím, než se ujali svých rolí v příslušných teroristických sítích, patřili Chálid Šajch Muhammad, strůjce útoků z 11. září 2001, a vůdce ISIS, Abú Bakr al-Bagdádí, k Muslimskému bratrstvu."

"Mezinárodní teroristická skupina Hamás je přímou odnoží Muslimského bratrstva. Hamás byl založen jako palestinské křídlo této organizace."

Profesor Barry Rubin, editor knihy "Muslimské bratrstvo: Organizace a politika globálního islamistického hnutí" vydané roku 2010, poznamenal, že lze hovořit o různých Bratrstvech, zejména v Egyptě, Jordánsku, Sýrii a v zemích Blízkého východu a Evropy. A napsal:

"Jednotlivé odnože Muslimského bratrstva vždy používají taktiku a strategii vhodnou pro specifické místní podmínky a fungují autonomně. Bratrstvo hledá důkladně islamizované společnosti a v nich se snaží převzít vládu."

"Co se týče násilí a terorismu, tak v Muslimském bratrstvu žádný principiální odpor vůči takové taktice neexistuje..."

"Bratrstva v zásadě schvalují boj al-Káidy, její útoky na USA a její ideologii (nebo přinejmenším ideologii al-Káidy respektují), ale přitom ji vnímají jako soupeře. Člen Muslimského bratrstva a poslanec egyptského parlamentu Rajab Hilal Hamida vysvětluje tento postoj:

'Podle mě nejsou Usáma bin Ládin, Ajmán Zavahrí a Abú Musab az-Zarkáví teroristé v běžném slova smyslu. Já osobně podporuji všechny jejich aktivity, protože jsou trnem v oku Američanům a sionistům... Na druhou stranu, ten, kdo zabíjí muslimské občany, není ani džihádista ani terorista, nýbrž zločinec a vrah. Musíme nazývat věci pravými jmény!'"

"Bratrstvo však už není jen fenoménem Blízkého východu nebo zemí s muslimskou většinou," varoval Barry Rubin. "Muslimské bratrstvo je díky své historii, organizaci, svým vůdčím osobnostem, srozumitelné ideologii a mezinárodním vazbám v perfektní pozici ovlivnit myšlení milionů muslimů, kteří imigrovali do Evropy. Muslimské bratrstvo by se rádo ujalo jejich vedení."

Profesor Barry Rubin definoval Muslimské bratrstvo jako "zdaleka nejúspěšnější islamistickou skupinu na světě":

"Je důležité si uvědomit, že zatímco jiné islamistické skupiny provedly dramatické akce, zorganizovaly obrovské teroristické útoky a rozpoutaly občanské války, Muslimské bratrstvo vykazuje dlouhodobou výdrž a lepší organizační schopnosti. Členové Muslimského bratrstva jsou působivými politickými aktéry, kteří vystupují umírněně, ale přitom bezohledně používají jak násilí, tak demokratické volby a zároveň si neúnavně budují podporu mezi řadovými muslimy. Zdá se, že přestože je Muslimské bratrstvo z moderních islamistických skupin nejstarší, tak má před sebou světlou budoucnost. Přinese ovšem neštěstí všem komunitám, kterým se snaží dominovat a společnostem, které ovládne."

Mluvčí turecké vládnoucí Strany spravedlnosti a rozvoje (AKP) Omer Celik řekl, že zařazení Bratrstva Spojenými státy mezi teroristické subjekty by "bezpochyby zhoršilo situaci v oblasti stability, lidských práv, základních práv a svobod v muslimských zemích."

"A současně by tento Trumpův krok byl tou největší podporou propagandě Daeše," dodal s odkazem na Islámský stát.

Zdá se, že Omer Celik používá oblíbenou taktiku Muslimského bratrstva, které se snaží vystupovat jako pro-demokratické, umírněné hnutí ale zároveň dělá vše proto, aby eliminovalo sekularismus a právní stát ve své vlastní zemi a tak podpořilo ozbrojený džihád v širším regionu. Jak řekl turecký prezident Recep Tayyip Erdogan na počátku své politické kariéry: "Demokracie je jako vlak, z kterého vystoupíte, když jste v cíli."

Muslimské bratrstvo se v posledních desetiletích úspěšně etablovalo také ve Spojených státech, kde se vyskytují například tyto skupiny:

"... Islámská studentská asociace (MSA, Muslim Student Association) založená v roce 1963, Severoamerický islámský trust (NAIT, North American Islamic Trust) založený v roce 1971, Islámská společnost Severní Ameriky (ISNA, Islamic Society of North America) 1981, Mezinárodní institut islámského vědění (IIIT, International Institute of Islamic Thought) 1981, Islámská asociace pro Palestinu (IAP, Islamic Association for Palestine) 1981, Sjednocená asociace pro studium a výzkum (UASR, United Association for Studies and Research) 1989, Americká muslimská rada (AMC, American Muslim Council) 1990, Muslimská americká společnost (MAS, Muslim American Society) 1992, Muslimské sdružení arabské mládeže (MAYA, Muslim Arab Youth Association), Rada pro americko-islámské vztahy (CAIR, Council on American-Islamic Relations) 1994 a mnoho dalších. Ve skutečnosti mají téměř všechny významné islámské organizace ve Spojených státech kořeny v Muslimském bratrstvu."

Mnoho organizací napojených na Muslimské bratrstvo existuje také v Kanadě, i když některé z nich si záměrně změnily své názvy.

Muslimské bratrstvo neustále hrubě porušuje lidská práva, svobodu a mír na celém světě, především v muslimských zemích. Kdyby Trumpova administrativa zařadila Muslimské bratrstvo mezi teroristické organizace, uštědřila by tvrdou ránu šariátským a džihádistickým skupinám po celém světě a přinesla by větší stabilitu jak muslimským, tak i nemuslimským zemím.

Uzay Bulut je turecká novinářka a významná spolupracovnice Gatestone Institute.

zdroj: https://cs.gatestoneinstitute.org/14543/muslimske-bratrstvo-teroristicke-organizace

 

%MCEPASTEBIN%

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře