Světlé zítřky už byly
- Podrobnosti
- Speciály CFP! / Svět kolem nás|
- 30. leden 2012|
- Vladimír Berossos|
- 8152 x
Jelikož MMF také nemá peněz nazbyt, více zemí není schopno platit ani ty úroky a u zemí jako Řecko (není jediné) bude nakonec MMF část dluhů muset odepsat. Půjčených 38 miliard se už do České republiky nikdy nevrátí. Moje slova, přes tvrzení českých i zahraničních politiků, potvrzují analytici, ty však v médiích nemají možnost hovořit jako proevropští politici. Co se týká politiků, kteří odmítají tuto nesmyslnou politiku, ti v médiích dostávají minimálně prostoru.
Slova jednoho z velmi významných finančníků
Ať zchudnu, jen když přežiju, popisuje katastrofické scénáře finančník Soros. Americký miliardář George Soros varoval, že krize v eurozóně může vyvolat pád ekonomiky v globálním měřítku, jehož výsledkem mohou být nepokoje a násilnosti v ulicích USA. Jednaosmdesátiletý vlivný investor podporuje snahy o zachování eura a nakoupil evropské dluhopisy v hodnotě dvou miliard dolarů.
Určitě nenakoupil evropské dluhopisy z lásky k Euru nebo Evropě. Za ty dluhopisy bude muset Evropa tvrdě zaplatit mnohonásobně více. Je to dobře promyšlené směrem ke zhroucení nám známého finančního a bankovního systému, ke zhroucení národních měn včetně Eura. To vše bude v první fázi nahrazeno jednotnou světovou měnou po určitý čas, než bude připraveno očipování veškeré populace, kterému bude předcházet radikální snížení jejího počtu asi o 2/3.
Merkelová varovala před přetížením Německa
Proč to varování? Není z toho cítit závan hluboké recese a obavy ze zhroucení Eura a německé ekonomiky? Uvědomme si, že Německo s Francií jsou největšími věřiteli Evropského záchranného fondu, bankrot Řecka sebou potáhne dolů další země a to může mít dramatické důsledky pro Španělsko, Itálii a to už značně pocuchá ekonomiku Německa a Francie.
MMF
Mezinárodní měnový fond vznikl ve čtyřicátých letech jako obrana před možnou další hospodářskou krizí. Má za úkol dohlížet na stabilitu finančních systémů a pomáhá zadluženým státům. V současnosti je jejím členem 187 států.
Jako své hlavní cíle si nově vzniklý subjekt vytyčil především dohlížení nad pohyby měnových kurzů, ustálení globální ekonomiky a její celkové "vyléčení". V současnosti dohlíží na fungování mezinárodního finančního systému, usnadňuje mezinárodní měnovou spolupráci a podporuje stabilitu směnných kurzů. Jednou z hlavních úloh je také poskytování úvěrů členským státům, které se potýkají s krizí. Prostředky na podobné operace čerpá z příspěvků členských států, které se odvíjejí od přidělených kvót. Na úvěr má právo každý členský stát, podmínky jsou však velmi přísné. Mezinárodní měnový fond svým členům poskytuje také poradenskou pomoc.
Tady je na místě otázka, jak je možné, že to odborníci z MMF nechali dojít do krize v r. 2008, když jisté materiály, které upozorňovaly na připravovanou krizi, vyšly v češtině už roku 1998,. Psal jsem o to po roce 2005, ale copak někdo bere moje slova vážně. To bych musel nosit hodinky za půl milionu, značkovou kravatu s briliantovou sponou, pak by mně MOŽNÁ někdo vyslechl.
Británie míří do krize, vinu dává eurozóně
Nové statistiky ukázaly, že ekonomika Velké Británie je na okraji krize, a to i navzdory tvrdým úsporným opatřením konzervativní vlády. Ekonomický výkon klesl ve 4. čtvrtletí 2012 o 0,2 procenta. Klesly i výdaje spotřebitelů. Růst zaznamenala jen nezaměstnanost.
Co dodat?
zdroj: http://berossos.blog.cz/
Komentáře
Facebook komentáře
Nejčtenější za poslední týden
- Lidová tvořivost nejen na téma fialové žumpy (03.05.2025)
- ŽALUJI VÁS
- Z Russkoj Vesny (3.5. - 4.5.2025): Zelenského slova vyvolala v USA poplach
- PETER STANĚK - Vystoupit z EU. Je to možné? Co by to znamenalo? Je nejvyšší čas nad tím přemýšlet!
- Mgr. Lubomír Volný - sobotní nářez
- Banderovci napálili Trumpa? Ukrajina není zdrojem žádného ze 17 kovů vzácných zemin, které USA potřebují...
Související články