Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Svět už má plné zuby islámu

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Nepřijetí islámu je v současné době jevem západního světa. Vyplývá to z výsledků nedávných sociologických průzkumů. Hrozbu, kterou s sebou přináší existence a šíření islámu, na sobě pociťují všichni – od USA až po Asii.

  • svet-uz-ma-plne-zuby-islamu

Islám se vrátí do Evropy jako dobyvatel a vítěz po tom, co ho dvakrát z tohoto kontinentu vyháněli. Toto prohlášení učinil po smrti papeže Jana Pavla II. jeden z vůdců radikálních islamistů. Slíbil křesťanům, že budou mít pouze jedinou volbu – přijmout islám nebo platit „džizju“ – zvláštní daň, kterou jsou nuceni platit nemuslimové za právo žít v islámské zemi. Dnes začíná být jasné, že taková předpověď, která se zdála být kdysi fantastickou, se může stát v nejbližší době reálností. Podle předpovědí některých analytiků se může stát v nejbližší budoucnosti první islámskou zemí v západní Evropě Francie, kde už žije přes 50 tisíc bílých Francouzů-muslimů.
To si v plné míře uvědomují i samotní Evropané a dosvědčuje to i nedávný průzkum uspořádaný Bertelsmannovým fondem. Sociologové zdůraznili, že hrozbu šíření islámu už na sobě pociťuje víc než polovina Španělů a obyvatel Izraele a také 42% Američanů. V Evropě byl největší odmítavý postoj vůči islámu zaznamenán ve Španělsku a Švýcarsku.

Po několik desetiletí nutily těžkosti demografického a ekonomického rázu země Evropské unie legalizovat a dokonce propagovat imigraci z muslimských zemí. Evropští politici pokládali za neslušné klást si dokonce jen otázku: jsou v podstatě soudobá Evropa a islám slučitelné? Hlásali myšlenky tolerantnosti a multikulturalismu. Zatímco Samuel Huntington ve své knize Střet civilizací tvrdil, že Evropa a islám jsou dva protipóly, dvě od samého začátku nepřátelské, antagonistické civilizace. V EU bylo naopak rozšířeno mínění, že integrace muslimské diaspory do evropské společnosti bude přispívat ke sblížení křesťanské a islámské civilizace. Ve skutečnosti jsme ale svědky opaku.

I když politolog, novinář a znalec náboženství Anatolij Krasikov má za to, že když se Evropa zachová moudře, pak se může stát z islámského světa dobrý spojenec, nikoli zapřisáhlý nepřítel:

- Islám jako takový Evropu neohrožuje. Něco jiného ovšem je, že v islámu je spousta různých proudů, existuje tu právo šaria. Osud Evropy je závislý na tom, jaký vztah budou mít Evropané k těmto novým osídlencům na jejich území. Jestli se s nimi dokážou dorozumět. Represe samozřejmě nic nezmůžou, to ale neznamená, že bychom se měli smířit s terorismem. S tímto terorismem bychom ale měli a musíme bojovat spolu s muslimy. Jinak bude narůstat vlna vzájemné nedůvěry a vzájemné nepřízně, což může vyvolat závažné otřesy nejen v Evropě, ale i na jiných kontinentech.

zdroj:http://czech.ruvr.ru/2013_05_14/Svet-uz-ma-plne-zuby-islamu/

Facebook komentáře