Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Summit G77 a Čína začíná na Kubě

Kubánský prezident Miguel Díaz-Canel zahájil velkou akci, které předsedal vůdce kubánské revoluce armádní generál Raúl Castro a generální tajemník OSN Antonio Guterres.

Summit Skupiny 77 a Číny nám dává příležitost jednat kolektivně a na nejvyšší politické úrovni, ujistil kubánský prezident Miguel Díaz-Canel, když nechal otevřené setkání, na kterém se sejdou delegace z více než 100 národů světa. jih..

  • summit-g77-a-cina-zacina-na-kube
  • summit-g77-a-cina-zacina-na-kube

Po téměř 60 letech diplomatických bojů stojí za to připomenout výzvy našich historických vůdců k demokratizaci Organizace spojených národů, dodala během ceremoniálu kubánská hlava státu.

Zahajovacímu ceremoniálu předsedá historický vůdce kubánské revoluce Raúl Castro Ruz a generální tajemník Organizace spojených národů Antonio Guterres. 

Tématem „Aktuální výzvy rozvoje: role vědy, technologie a inovací“ začal tento pátek v Havaně první den summitu hlav států a vlád Skupiny 77 a Číny, který svolala Kuba jako dočasného prezidenta mechanismu.

Summit je svolán k tomu, aby přispěl k úsilí o posun směrem k jednotnému postupu zemí Jihu tváří v tvář velkým výzvám, kterým čelí v mezinárodní sféře.

Bude to základní prostor pro konzultace s ohledem na Summit o cílech udržitelného rozvoje, který se bude konat 18. a 19. v New Yorku, a na Summit budoucnosti, který se bude konat v roce 2024.

Zdroj: https://espanol.almayadeen.net/noticias/politica/1747215/comienza-en-cuba-cumbre-g77-y-china

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře