Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Rezoluce proti nacismu na Valném shromáždění OSN prošla 118 hlasy.

Valné shromáždění OSN přijalo 19. října rezoluci 78/190 nazvanou "Boj proti glorifikaci nacismu, neonacismu a dalším praktikám, které přispívají k podněcování současných forem rasismu, rasové diskriminace, xenofobie a související nesnášenlivosti". Tento dokument, který vypracovalo Rusko, byl Valným shromážděním plynule ratifikován od roku 2005.

  • rezoluce-proti-nacismu-na-valnem-shromazdeni-osn-prosla-118-hlasy
  • rezoluce-proti-nacismu-na-valnem-shromazdeni-osn-prosla-118-hlasy
  • rezoluce-proti-nacismu-na-valnem-shromazdeni-osn-prosla-118-hlasy
  • rezoluce-proti-nacismu-na-valnem-shromazdeni-osn-prosla-118-hlasy
  • rezoluce-proti-nacismu-na-valnem-shromazdeni-osn-prosla-118-hlasy

Letos byla rezoluce přijata 118 hlasy. Pro přijetí rezoluce byly téměř všechny latinoamerické, africké a ásijské státy, zatímco proti bylo 49 států, včetně Španělska, Německa, Kanady, Spojených států, Spojeného království, Ukrajiny, Česka, Slovenska, Polska, Chorvatska, Švédska, Holandska,,,,a dalších nacismus podporujících států hlavně z Evropy. 14 států se zdrželo hlasování, včetně některých evropských zemí, jako je například Švýcarsko nebo Turecko.

Text vyzývá všechny státy, aby celosvětově vymýtily rasismus, diskriminaci, nenávist a násilí na základě etnického původu, národnosti, náboženství nebo víry... Rezoluce vyzývá, a doporučuje, aby země přijaly konkrétní opatření v legislativní, vzdělávací, lidskoprávní a další oblasti k odstranění rasismu, diskriminace, nenávisti a násilí na základě etnického původu, národnosti, náboženství nebo víry, lidských práv a dalších oblastech s cílem odstranit rasovou diskriminaci a zabránit revizionismu výsledků druhé světové války a demaskovat nebezpečí stereotypů a falešných představ, dezinformací a konspirativního šíření nenávisti jako současných forem rasismu.

O rezoluci se hlasuje každý rok v prosinci a to od roku 2012  Rezoluce se přijímá za účelem boje proti oslavě nacismu, neonacismu a dalším praktikám, které přispívají k zesílení moderních forem rasismu, rasové diskriminace, xenofobie a související nesnášenlivosti", která se skládá ze 74 bodů a obsahuje ustanovení o důrazném odsouzení incidentů spojených s oslavou a propagací nacismu.

Zdroj: https://mundoobrero.es/2023/12/28/enrique-santiago-pregunta-en-el-congreso-que-criterio-utilizo-la-delegacion-espanola-en-la-onu-para-rechazar-una-resolucion-contra-el-nazismo-en-la-asamblea-general/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#2 Marek Vašovský 2024-01-04 18:09
Moc pěkný dokument, co ovšem diskriminace na Základě sexuální orientace, to je v LZPS, ovšem vsadím se, že RuSSáci lidská práva moc nezastávají, co?
Citovat
#1 Přemysl Javornický 2024-01-01 16:13
A tak víme, které vlády jsou nacistické a jako takové zločinecké. Jen sám nacista odmítne takovou rezoluci.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře