Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Putin: de-dolarizace zemí BRICS bude nezvratná

Ruský prezident zdůraznil, že navzdory předpovědím Západu letošní hospodářské výsledky zaručily Rusku místo mezi pěti nejlepšími ekonomikami světa.

Přestože se 15. summitu BRICS v jihoafrickém Johannesburgu ruský prezident Vladimir Putin fyzicky neúčastní, vyslal prostřednictvím videokonference na toto podnikatelské fórum, které tvoří také Brazílie, Indie, Čína a hostitelská země...

Z Kremlu prezident připomněl důležité výzvy, kterým musí blok čelit v situaci, kdy trhy jsou stále nestabilnější a inflace denně roste.

  • putin-de-dolarizace-zemi-brics-bude-nezvratna
  • putin-de-dolarizace-zemi-brics-bude-nezvratna

Za těchto okolností bude proces de-dolarizace zemí BRICS nezvratný, ujistil.

Navzdory "zjevně pesimistickým" prognózám některých expertů, zejména západních, zaručují hospodářské výsledky Ruska místo mezi pěti nejlepšími ekonomikami světa, zdůraznil Putin.

Podle Světové banky Ruská federace v letošním roce předstihla Německo, poznamenal prezident ve svém prvním vystoupení na summitu prostřednictvím internetu.

Mezi příznaky konjunktury, kterou pohání Moskva, hlava státu poukázala na poměrně stabilní tempo růstu. Ve druhém čtvrtletí letošního roku se navíc hrubý domácí produkt (HDP) zvýšil o 4,9 procenta ve srovnání se stejným obdobím loňského roku.

Podle jeho zpráv vzrostla průmyslová výroba ve druhém čtvrtletí o 6,3 % a zpracovatelský průmysl o 11,3 %, což je "dynamika, kterou je třeba udržet", zdůraznil, zejména s ohledem na rozvoj odvětví mimo těžbu přírodních zdrojů, včetně ropy a plynu.

Podle prohlášení ruské prezidentské kanceláře to nebude Putinův jediný projev na summitu.

Zdroj: https://espanol.almayadeen.net/noticias/politica/1740420/putin--la-desdolarizaci%C3%B3n-de-los-pa%C3%ADses-del-brics-ser%C3%A1-irrev

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře