Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Přehled zpráv ze dne 28.1.2017 (Rusko, Ukrajina, USA, ....)

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

1; Ukrajinská armáda zahájila palbu na Doněck. V okolí letiště se rozhořely rozsáhlé boje. V noci z 27. na 28. ledna ukrajinská armáda zahájila intenzivní palbu na Doněck a okolí.

2; Trump podepsal výnos o „velké přestavbě“ ozbrojených sil USA. Prezident USA Donald Trump během svého vystoupení v Pentagonu v pátek avizoval podpis dekretu o posílení Spojených států.

3; Za sadisticko-sexuální praktiky byli z elitní jednotky bundeswehru odvoláni vojáci. Vyšetřovat tento případ bude místní prokuratura.

4; Dánsko jmenuje prvního korporátního velvyslance. V Dánsku bude poprvé na světě jmenován velvyslanec pro navázání vztahů s velkými americkými korporacemi. Americké a nadnárodní společnosti dnes představují srovnatelnou nebo větší sílu než většina států světa.

5; Dějiny nám zřetelně ukazují, že údajné „diktatury“ a „autoritářské režimy“ mohou klidně být velmi úspěšné.

6; Politika ukrajinské moci se sama zbavila svého hlasu při projednávání tématu Donbas mezi Ruskem a USA, říká doněcké ministerstvo zahraničí. Kyjev požaduje právo hlasu při rozhovorech o Donbasu na mezinárodní scéně, třebaže ani po dvou letech nedokázal vygenerovat svůj vlastní postoj.

  • prehled-zprav-ze-dne-28-1-2017-rusko-ukrajina-usa

7; Začátek rozpadu USA hrozí ze strany Kalifornie. Množství stoupenců oddělení Kalifornie od USA je dnes vysoké jaké nikdy předtím.

8; Petrohradský Isaakijevský chrám a útok liberálů. Nenič cizí víru, pokud nemáš místo ní co nabídnout...

9; Ukrajinský patriotický flashmob je terčem posměchu na internetu. Uživatelé internetu se čím dál hlasitěji smějí „patriotickému“ flashmobu spočívajícímu v dělání kliků na veřejnosti.

10; Proč Obama nezničil Islámský stát, jak navrhuje Trump? Činnost teroristů Trump označil za „skutečnou nemoc“, kterou je třeba vymýtit a zničit.

11; Na druhé straně fronty: Ukrajina už pochopila, že prohrála, a nachází se ve stavu apatie. Ukrajinci se snaží vyrovnat s myšlenkou na porážku. Politici pochopili, že prohráli, ale snaží se urvat co nejvýhodnější vyjednávací pozici.

12; Nad osudem ukrajinské elity je možné jen soucitně pokývat hlavou. Telefonický rozhovor Vladimira Putina a Donalda Trumpa nevěští pro ukrajinskou elitu nic dobrého.

13; Pinčuk řeže nohy u Porošenkova trůnu. Téma Ukrajiny zůstává setrvačné a otevřené. Lidi a média už to chápou. Oba mají dobrý čich na převraty. V centru pozornosti je dnes ukrajinský miliardář Viktor Pinčuk. Hlavní otázkou je, kým vlastně je – nebezpečným nepřítelem nebo budoucím prezidentem?

14; Zabijáci družic. Jaké zbraně jsou schopny připravit USA o jejich sílu v kosmu? Rusko a Čína budou moci brzy ohrozit kterýkoli kosmický aparát.

15; Všechny systémy havarovaného Tu.154 ministerstva obrany Ruské federace až do okamžiku kontaktu s vodou bezchybně fungovaly. Média o tom informují s odvoláním na předběžné závěry komise pro vyšetření příčin katastrofy.

16; V USA zveřejnili čas začátku rozhovoru mezi Putinem a Trumpem. Příslušné prohlášení zveřejnila tisková služba Bílého domu.

17; Rusko bránilo Nobelově výboru dát cenu míru Porošenkovi, tvrdí norská rozvědka. V Norsku si myslí, že se Moskva pokoušela ovlivnit Nobelův výbor, aby prezident Ukrajiny nedostal Nobelovu cenu míru.

18; Trumpova administrativa si nemůže zapamatovat, jak přesně se jmenuje britská premiérka. Pracovníci nové americké administrativy setrvale píšou křestní jméno Theresy May s chybou: vynechávají ve slově „Theresa“ písmeno „h“.

19; Vztahy Ukrajiny a Polska se zhoršovaly během celého minulého roku. Vypadá to, že vše došla až na hranici otevřeného konfliktu.

20; Průmyslová výroba Luganské republiky vzrostla oproti roku 2015 na dvojnásobek. Export Republiky se zvýšil o 67%

21; Ruské velvyslanectví odpovědělo na militantní výpad britské premiérky čtyřverším. Militantní výroky Theresy May, která prohlásila, že s Moskvou je třeba jednat z pozice síly, inspirovaly diplomaty k sepsání veršů v angličtině: „Engage but beware, Prime Minister said. As far as we´re aware, Cold War was long dead“, které jí měly připomenout, že studená válka již dávno skončila.

22; Obamova dcera se zúčastnila demonstrace proti Trumpovým rozhodnutím. Starší dcera Baracka Obamy Malia Ann se připojila k protestům proti výstavbě ropovodu Dakota Access.

23; Hořké prohry cukráře Porošenka. Porošenko je především velikášstvím trpící obchodník s kriminálními návyky.

24; V důsledku palby ze strany ukrajinské armády byly v Doněcké republice poškozeny obytné domy a narušeny dodávky plynu. Minulou noc ukrajinští vojáci ostřelovali obce v Novoazovském okrese na jihu Doněcké republiky.

25; V Rusku se uskuteční zkoušky protirakety nové generace. Počet startů na polygonu Sary-Šagan se v nejbližších letech zněkolikanásobí.

26; Plotnickij: Se jménem Bolotova jsou spojeny naše první kroky na cestě ke svobodě a nezávislosti. Šéf Luganské republiky Igor Plotnickij vyjádřil soustrast v souvislosti s úmrtím prvního lídra Republiky Valerije Bolotova.

27; Bez doktorky Lízy, ale v jejích šlépějích. Fondem „Spravedlivá pomoc“, v jehož čele stála Doktorka Líza, bylo odvezeno dalších 13 malých pacientů z Donbasu na léčení do Moskvy.

28; Američané ukrývají před úřady a sociálními sítěmi své osobní údaje. Většina Američanů nesvěřuje své osobní údaje vládě USA.

29; Minsk daruje Bělehradu „Buky“ a stíhačky. Minsk pomůže posílit protivzdušnou obranu této balkánské země, prohlásili na ministerstvu obrany Srbska.

30; V Luganské republice byla odhalena skrýš ukrajinské armády. Pracovníci ministerstva vnitra Luganské republiky zabavili ze skrýše téměř čtyři tisíce kusů zbraní a munice.

31; Turečtí vojáci se pokoušejí ukrýt v Německu. Kolem čtyř desítek tureckých vojáků z posádek základen NATO se chce ukrýt v Německu před politickým pronásledováním.

32; Tři Ukrajinci se pokoušeli vyvézt do Ruska část leteckého navigátoru. Pracovníci ukrajinské pohraniční služby si všimli části leteckého zařízení v tašce cestujících.

33; Ukrajinu okupují nebezpeční škůdci. Na Ukrajině se rozmohly případy pokusů provézt do země velké kolonie cizokrajného hmyzu.

34; V Luganské republice se za loňský rok konalo 130 sportovních soutěží. V republice působí 34 federací pro různé sportovní disciplíny.

35; Na Ukrajině prudce klesá počet dětí. Každé tři dny se stovky ukrajinských dětí z chudých rodin dostávají do internátních zařízení kvůli neschopnosti rodičů je uživit.

36; Starosta Berlína požádal Trumpa, aby nestavěl zeď na hranici s Mexikem. Berlínský starosta Michael Müller zveřejnil otevřený dopis Donaldu Trumpovi.

37; Německé ministerstvo zahraničí zveřejnilo podmínku pro zrušení protiruských sankcí. „My, tj. Německo a Francie máme jasnou pozici ohledně sankcí. Budou zrušeny, jakmile budou splněny Minské dohody“.

38; Ve středoukrajinské Umani zbila policie obušky chasidy. Policisté se zapojili do potyčky mezi věřícími a pracovníky městských služeb, kteří chtěli zbourat most u pomníku Rabbiho Nachmana (Braclavského).

39; Naše odpověď viníkům krveprolití bude drtivá a asymetrická. Šéf Luganské republiky Igor Plotnickij slíbil tvrdou odpověď viníkům ostřelování území Republiky.

40; Evropská unie zklamala očekávání občanů Moldávie, řekl Dodon. Není vyloučeno, že dohoda o asociaci země s EU bude po nadcházejících parlamentních volbách v republice anulována.

41; Rusko je připraveno přijmout pracovníky ukrajinského „Antonova“, řekl Rogozin. Vicepremiér Dmitrij Rogozin poznamenal, že v Rusku jsou ochotni se postarat o ukrajinské letecké konstruktéry, kteří vybudovali značku „Antonov“.

42; Ukrajinská armáda ostřelovala Dokučajevsk. Byl poškozen mnohapatrový dům a obchod. Přímým zásahem byl poškozen čtyřpatrový dům a obchod.

43; Trump tvrdě zkritizoval americká média za podvržené zprávy (fake news). Donald Trump ve svém mikroblogu v sociální síti Twitter kritizoval deníky The New York Times a The Washington Post.

44; „Patriota“, který požadoval po pokladní, abys ním mluvila ukrajinsky, ztrestal starší veterán ATO s poukazem na to, že dotyčný toho pro Ukrajinu asi mnoho nevykonal, když nebyl v zóně ATO.

45; Rusko posílilo vojenskou ochranu na stavbě železnice vyhýbající se ukrajinskému území. Ministerstvo obrany posílilo oddíly železničních vojsk na stavbě exponovaného železničního úseku.

46; Hollande vyzval EU, aby tvrdě odpověděla Trumpovi na jeho slova o Brexitu. Francouzský prezident François Hollande prohlásil, že Evropa musí tvrdě odpovědět na prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa.

47; Promiň, McCaine, ale sankce Rusko nezlomily, píše Forbes. Rusko se znovu stává zemí atraktivní pro investory.

48; Dočasně okupovaným územím není Krym, ale Ukrajina, říká Poklonskaja. Poslankyně Státní dumy Natalja Poklonskaja považuje za „dočasně okupované území Ukrajinu, nikoli Krym.

49; Pravý sektor připravuje provokační ostřelování objektů s chlórem poblíž Doněcké filtrační stanice, aby mohl obvinit síly Doněcké republiky. Basurin vysvětlil, že cílem dané provokace je vyprovokovat vyostření konfliktu v Donbasu.

50; Trump a Putin zahájili telefonický rozhovor. Jde o jejich první vzájemný telefonický rozhovor po inauguraci prezidenta USA Donalda Trumpa.

51; Turecký premiér kritizuje Trumpovy první dekrety. Turecký premiér Binali Yıldırım komentoval příkaz prezidenta USA Donalda Trumpa o pozastavení přijímání běženců.

52; Puškov vyzval New York Times, aby se omluvily za nepravdivé zprávy o Ukrajině. Senátor Alexej Puškov prohlásil, že americký list New York Times se musí omluvit za invektivy na adresu prezidenta USA Donald Trumpa.

53; Přestřelka a útok na muzeum Novoruska v Petrohradě. Bylo vydáno oficiální prohlášení k veřejnosti ohledně událostí, které se odehrály dnes v noci v Muzeu Novoruska: Veteráni z Donbasu chránící expozici považovali policisty, kteří přišli prověřovat oznámení o přítomnosti ozbrojených mužů, za útočníky.

54; Armáda Doněcké republiky instalovala polní kuchyně pro civilní obyvatelstvo trpící ostřelováním ze strany ukrajinské armády. Národní policie Doněcké republiky instalovala polní kuchyně v obci Vesjoloje, která byla značně poničena ukrajinskými okupanty.

55; Trump má v úmyslu přikázat vojákům plán na vítězství nad Islámským státem do třiceti dnů. Dekret s příkazem prezidenta USA Donalda Trumpa bude předán Spojenému výboru náčelníků štábů Amerických ozbrojených sil.

56; Írán vyhrožuje, že odpoví Trumpovi na jeho dekret o vstupu do USA. Mezi zeměmi, kterých se dotkla omezení USA, se ocitly i Irák, Sýrie, Súdán, Libye, Somálsko a Jemen.

57; Najednou... Známý rusofob Brzeziński navrhl vytvoření „Trojspolku“ USA, Číny a Ruska. Po Trumpově zvolení dochází v názorech amerického establishmentu k překvapivým změnám.

58; Porážka Islámského státu v Aleppu: Suverénní útok syrské armády vypovídá o kolapsu obrany Islámského státu kolem jejich důležité pevnosti v provincii Aleppo.

59; V Machačkale došlo k výbuchu. K události došlo na benzinové čerpací stanici ve čtvrti Stěpnoj v Machačkale. Informace o obětech a zraněných se upřesňuje.

60; Tisková služba Kremlu zveřejnila obsah telefonických rozhovorů mezi Putinem a Trumpem. Lídři se dohodli, že budou udržovat pravidelné osobní kontakty.

61; Nacionalismus a změna klimatu jsou nebezpečnější než nějaký Trump, píší německá média. Podle názoru jaderných vědců se lidstvo nachází „dvě a půl minuty“ před apokalypsou.

62; Rusko a USA mohou vytvořit v Sýrii koalici, říká předseda výboru Státní dumy pro zahraniční otázky Leonid Sluckij. Snahy Ruské federace a USA o společný boj proti mezinárodnímu terorismu může vést k vytvoření široké protiteroristické koalice v Sýrii.

Zdroj: rusvesna.su

https://www.facebook.com/profile.php?id=100006709815731&;fref=nf

 

Facebook komentáře