Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Přehled zpráv (Rusko, Ukrajina, USA, ....)

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší 

Čtvrtek. 26.1.2017:

1; MiG-35 doplní řadu frontových stíhaček ruského letectva, říká expert. MiG-35 odpovídá všem požadavkům na moderní vzdušný boj, významně tedy vylepší řadu lehkých frontových stíhaček.

2; Polské ministerstvo zahraničí požaduje zrušení zákazu vstupu starosty města Przemyśl Roberta Chomy na Ukrajinu.

3; Ruské Tu-22M3 musí vyřešit kritickou situaci v Deyr az-Zauru. Počánaje druhou polovinou ledna ruské ministerstvo obrany oznámilo sérii leteckých úderů ruských bombardérů Tu-22M3 na objekty Islámského státu.

4; Rusko obnovilo radiolokační pole protiraketové obrany. Systém radarů zajišťuje kontrolu raketových startů kolem Ruska v okruhu 6 tisíc km.

  • prehled-zprav-rusko-ukrajina-usa

5; Můj jazyk je tvým nepřítelem. Ruský jazyk čelí těžkému osudu, když se stal nejnebezpečnějším instrumentem v rukou nenávistných idiotů.

6; V Charkově bude vydán Goebbelsův deník. Velké charkovské nakladatelství Folio vydá deník jednoho z lídrů nacistického Německa Josepha Goebbelse v ukrajinštině.

7; Kdo ochrání Rusy a ruskojazyčné Ukrajince před jazykovým zákonem? Téma nového dílu pořadu „Pravda“ s Grigorijem Kvasňukem.

8; Bohatí Američané se připravují na Apokalypsu. V posledních letech si „survivalismus“ získává pevnou pozici v populární kultuře USA.

9; Za vysokou zdí. Jak chce Trump posilovat národní bezpečnost USA.

10; První Trumpovy kroky po inauguraci dávají naději na rozumný dialog, říká Dmitrij Sablin. Více než 40% Rusů si myslí, že Donald Trump bude dobrým prezidentem pro USA.

11; Tři odstíny fašismu. Nacismus se z ideologie změnil ve styl – svého druhu politický satanismus. První je historický (meziválečný) fašismus (nejen německý, ale i italský nebo americký). Druhý odstín je fašismus liberálů všech barev, kteří sami nazývají fašismem obranu tradičních hodnot. Třetí je především vnějškový nacismus – vyznávání symbolů a uctívání fašistických idolů minulosti.

12; Zhroucení Islámského státu v provincii Aleppo. Tygři a ruské letectvo prolamují obranu teroristů a osvobozují 19 obcí.

13; Chicago si kvůli řádícím pouličním bandám v posledních letech vysloužilo v USA pověst hlavního města vražd. Svými slovy o příšerných jatkách Trump kryje policii.

14; Rusko se musí stát privilegovaným partnerem EU, říká poslanec Europarlamentu. Zdůraznil, že nastal čas pro globální spolupráci překračující rámec standardní obrany vlastních zájmů.

15; Bitva o Deyr az-Zaur: Ruské letectvo a syrská armáda odrážejí a likvidují ozbrojence Islámského státu. Syrská armáda vede protiútok po prudkých obranných bojích s Islámským státem u letecké základny Deyr az-Zaur.

16; Trump považuje mučení za efektivní nástroj V interview pro americkou stanici Se Trump vyjádřil k používání mučení.

17; V Kyjevě bude odhalena pamětní deska nacionalistovi, který se upálil na Kreščatikku. 27. ledna bude na Kreščatiku v Kyjevě odhalena pamětní deska Vasilije Makucha.

18; Donald Trump drží slovo. Prezident USA plní své předvolební sliby.

19; Daňaři zesílí kontroly využití rozpočtových prostředků na Krymu. Federální daňová služba zesiluje kontrolu pohybu peněžních prostředků na Krymu a v Sevastopolu.

20; Trump oznámil příčinu vzniku Islámského státu, Prezident USA Donald Trump si myslí, že vzniku uskupení Islámský stát bylo možno zabránit, pokud by USA ovládly ropná naleziště v regionu.

21; Trump je přesvědčen, že za zeď bude platit Mexiko, ale Mexiko platit odmítá, Zahájení výstavby na společné hranici může rozhádat USA s Mexikem.

22; To jsou ty nejkrásnější telefony, které jsem kdy viděl. Trump vyjadřuje své nadšení z Bílého domu.

23; Bojové vrtulníky Ka-52 Alligator a Su-25 Grač z Ruska dobudou zpět Palmýru. Nepřetržitá vysoce přesná letecká podpora se musí stát klíčem k vítězství nad teroristy.

24; Kongresmanka USA vyprávěla o svém setkání s Asadem. Moje cesta do Sýrie jasně ukázala, že naše kontraproduktivní válka za svržení Asadova režimu neodpovídá zájmům Ameriky.

25; Trump informoval o plánech na vytvoření bezpečnostních zón v Sýrii. Myšlenka vytvoření takových zón není nová, Byla projednávána předchozí americkou administrativou.

26; Sušenky došly. Asistentka státního tajemníka USA pro záležitosti Evropy a Eurasie, která aktivně „pomáhala“ Ukrajině, opouští svou funkci.

27; Bezplatná privatizace obydlí skončí v Rusku 1. března 2017.

28; Na Krymu probíhá speciální operace proti extremistům Hizb ut-Tachrír. Policie provádí prohlídky v bydlištích osob podezřelých z členství ve skupině.

29; O hysterii v Británii. Spisovatel Taras Burmistrov rozebírá důvody ostrých vyjádření britského ministra obrany ohledně letadlové lodi Admirál Kuzněcov.

30; Miliardáři z USA se schovají před revolucí na ostrovech v Tichém oceánu. Finanční magnáti skupují pozemky na ostrovech v pacifickém regionu za účelem výstavby podzemních pevností.

31; Obama mi napsal krásný dopis, říká Trump. Kromě toho označil dopis za dlouhý a plný myšlenek.

32; Drůbeží mor po ukrajinsku. 80 tisíc obětí. Drůbež umírala v mukách a pokoušela se zachránit před hladem vzájemným požíráním.

33; Ukrajina školí puberťáky v patriotismu pomocí komiksů. Z ozbrojenců ATO udělali „hrdiny komiksů“.

34; Aktivisté Antimajdanu demonstrují u kanceláře Navalného. Hnutí už třetí den střídavě demonstruje u kanceláře Fondu pro boj s korupcí založeného právě Navalným.

35; Ostřelování měst Doněcké republiky. Bylo vystřeleno 146 nábojů a min a narušeny dodávky elektřiny. Informace o škodách a zraněních se upřesňují.

36; V Kremlu komentovali Trumpův návrh na bezpečnostní zóny v Sýrii, kde by se obyvatelé nemuseli bát o své životy. Projekt nebyl konzultován s ruskou stranou. Důležité je, aby to ještě nezhoršilo situaci s běženci.

37; Albrightová se chce na truc Obamovi přihlásil k islámu. Bývalá státní tajemnice USA Madeleine Albrightová prohlásila, že je připravena se zaregistrovat jako muslimka.

38; Trump může omezit financování OSN až o 40%. Trumpova administrativa se připravuje na snižování významu USA v OSN a dalších mezinárodních organizacích.

39; Západní média jsou nadšena Putinovým zpěvem na Moskevské univerzitě. Konkrétně se o Putinových hudebních schopnostech zmínil americký televizní kanál Fox News.

40; V Oděse se Potěmkinovy schody staly útočištěm bezdomovců. Děsivý stav jednoho z nejvýznamnějších turistických objektů je spojen s „restauračními pracemi“.

41; Ukrajina požaduje právo hlasu při rozhovorech Ruska a USA ohledně Donbasu. Nechceme být vyloučeni z rozhovorů. Nechceme jen pasivně přihlížet, chceme se toho účastnit, vzteká se ukrajinské ministerstvo zahraničí.

42; Luganská republika zvyšuje množství hemodialyzačních přístrojů.

43; Porošenkova noční můra: Trump může chtít vrácení peněz, které byly vyčleněny pro Ukrajinu. Zmiňuje se o tom americký list RealClearDefence v článku pod názvem „Problémem Ukrajiny je sama Ukrajina“.

44; V důsledku úderů z pozic 92. brigády na Petrovský obvod Doněcka bylo poškozeno šest domů.

45; V Tepelné elektrárně ve městě Penza došlo k výbuchu. Jsou oběti na životech, budova je částečně zhroucená.

46; Ukrajinští pohraničníci zadrželi muže se sáněmi naloženými masem. Vesničané jsou nuceni buď svou produkci prodávat za směšné peníze doma nebo se je pokusit s nasazením života provézt do Ruska a pokusit se je udat za výhodnějších podmínek tam.

47; Nejsou peníze. Ukroboronprom posílá dělníky na dovolenou. Ukrajinští vojáci v zóně ATO se nedočkají moderní vojenské techniky.

48; Pomůžu, jak můžu. Kličko se přidal k podivnému flashmobu a dělal kliky na Kreščatiku na podporu veteránů ATO.

49; Gruzínští žoldáci dezertovali ze zóny ATO kvůli neplacení žoldu. Národní policie Luganské republiky nadále registruje hromadnou dezerci mezi ukrajinskými vojáky i zahraničními žoldáky.

50; Ukrajinský návrh zákona o jazyce hrozí mezinárodním skandálem, říká Medvedčuk. Projednání návrhu zákona o výlučném statusu ukrajinštiny může skončit mezinárodním skandálem.

51; Vítězství krajně pravicových sil ve Francii nebo Německu bude katastrofa, říká španělský premiér. Liberální, lidové a sociálně-demokratické strany budovaly Evropu, která je nadále nejlepším regionem.

52; Nejnovější ruská stíhačka MiG-35 začne sériově přicházet k vojenským jednotkám od roku 2019. 27. ledna proběhne prezentace MiG-35 pro zahraniční zájemce.

53; Žádný zvláštní status pro Donbas. Konflikt je možné řešit vojenskou cestou, říká ukrajinský ministr. Ukrajinský ministr Vadim Černyš vystoupil kategoricky proti poskytnutí zvláštního statusu Donbasu.

54; Proti ukrajinským ozbrojencům, kteří zablokovali železniční spojení mezi Luganskou republikou a Ukrajinou, bylo zahájeno trestní stíhání. Trestem může být pokuta, nápravné práce, vězení nebo omezení svobody až na tři roky.

55; Rusko přišlo v důsledku bankrotu velkých bank o 100 miliard rublů.

56; Ukrajinské ministerstvo zahraničí obvinilo agenturu Reuters z překrucování ministrových slov. Ukrajinské ministerstvo zahraničí obvinilo Reuters z překroucení citátu náměstkyně ministra Jeleny Zerkal, která poskytla agentuře interview. Agentura zveřejnila její komentář, že kvůli sblížení s Moskvou americký prezident Donald Trump může vyloučit Ukrajinu z projednávání situace v Donbasu.

57; Ukrajinský neonacista se příšerně ztrapnil v přímém přenosu, když přišel v běloruské vyšívance místo ukrajinské. A přitom prohlašoval, že vyšívanka je stavem duše a srdce.

58; Nedávno ukrajinská média zveřejnila senzační video, kde údajně krymští obyvatelé spontánně zpívají ukrajinskou hymnu v autobuse. Při bližším zkoumání lze na videu najít důkazy, že zrežírované video bylo natáčeno na Ukrajině nejpozději 14. října 2014.

59; Ruská garda vyvíjí nové bojové vozidlo. Centrum inženýrsko-technického zabezpečení Ruské gardy zahajuje vývoj bojového vozidla pro ženijní průzkum a odminování.

60; Geraščenko se zlobí na ruská média kvůli používání jeho fotografií z dob před odtučňovací kúrou. Poradce ukrajinského ministra vnitra a poslanec Anton Geraščenko si postěžoval, že ruská média publikují jeho staré fotografie.

61; Trump sdělil své dojmy z možnosti použít jaderný kufřík. Prezident USA Donald Trump promluvil o svých pocitech, když dostal kódy pro odpálení balistických raket.

62; Kyjev se bojí, že zůstal bez ochrany zpoza oceánu, říká krymský senátor. Kyjev se snaží na sebe upozornit při každé vhodné příležitosti, prohlásil senátor za Krym Sergej Cekov.

63; Policie v Portlandu tvrdě rozehnala demonstranty protestující proti Trumpovi. Strážci pořádku neměli problém použít obušky a další speciální prostředky.

64; byly zveřejněny šokující záběry. V Benátkách utonul běženec z Afriky za nelíčeného zájmu turistů. Uprchlík z africké Gambie utonul ve Velkém kanálu v Benátkách před očima turistů, kteří si událost natáčeli na své smartphony, píše The Independent. Z lodi mu házeli záchranné kruhy, ale on na žádný z nich nedosáhl. Do vody pro něj nikdo neskočil.

65; Ručičky hodin soudného dne byly posunuty blíže k jaderné půlnoci. Američtí fyzici posunuli ručičky hodin o 30 sekund blíže k jaderné půlnoci.

66; Ukrajina zavedla totální zákaz dovozu knih z Ruska. Na Ukrajinu se nyní nesmí vozit žádné knihy z Ruska, a to ani pro osobní potřebu. Zákaz je údajně dočasný, než budou stanovena jasná pravidla dovozu.

67; Trump je připraven odevzdat Ukrajinu do Putinových rukou kvůli Číně,píší Financial Times. Nový prezident USA je kvůli tlaku na Čínu připraven k jakýmkoli ústupkům.

68; Ukrajina nemůže být třetí stranou při rozhovorech Ruska a USA, říká Tajsajev. Člen výboru Státní dumy pro záležitosti Společenství nezávislých států (SNS) Kazbek Tajsajev komentoval slova náměstkyně ukrajinského ministra zahraničí Jeleny Zerkal.

69; Su-35 a F-16 spolu zaútočily na Islámský stát v provincii Aleppo. 26. ledna ruské letectvo a turecké ozbrojené síly uskutečnily další společnou vzdušnou operaci proti cílům Islámského státu.

70; Ukrajina připravuje plán reintegrace Krymu. Kabinet ministrů (vláda) Ukrajiny pracuje na dokumentu o reintegraci Krymu.

71; Ruští „Tygři“ a rudé barety ruských ozbrojených sil vyjíždějí do služby. Vojenská policie ruského ministerstva obrany nadále hlídkuje v ulicích města Aleppo.

72; Státní duma komentovala ukrajinský plán na reintegraci Krymu. Plán Kyjeva na reintegraci Krymu vypadá jako přání ukrajinské moci něčím se uklidnit.

73; Prodeje Ferrari v Rusku za rok 2016 vzrostly o 60%. Bezprecedentní propad reálných příjmů obyvatelstva v 90. letech se nijak nepromítl na trhu luxusních automobilů.

74; Porošenko nemá sebemenší šanci se setkat s Putinem a Trumpem, říká politolog. Kyjev trvá na své účasti na všech budoucích rozhovorech mezi Ruskem a USA o situaci v Donbasu.

75; Ukrajinští ozbrojenci zablokovali provoz na další železniční stanici mezi Luganskou republikou a Ukrajinou. Jde o stanici Svetlanovo.

76; Na Ukrajinu vstoupí vojska NATO. Porošenko podepsal zákon povolující vstup ozbrojených sil jiných států na území země v roce 2017.

77; Kdybychom chytli alespoň jednoho z těch zmrdů, říkají si obyvatelé Doněcka o ukrajinské obsluze dělostřeleckých komplexů ostřelujících jejich domovy. Ukrajinští ozbrojenci opět ostřelovali Petrovský obvod Doněcka. Výsledkem je více než dvacet silně poškozených obytných domů.

78; Na hlavním varšavském stadionu začala válka s Ruskem. Na hlavním varšavském stadionu pomocí počítačového modelování probíhá nácvik obrany před hypotetickým útokem Ruska na Západ včetně Polska.

79; USA se pokoušely zlikvidovat OSN, říká Zacharova. Od pokusů OSN zavřít přešly USA ke strategii získávání většiny ve strukturách organizace.

80; Generál ukrajinské armády usnul na zasedání a byl propuštěn. Oznámila poradkyně ministra obrany a poradkyně ministra pro informační politiku Alina Frolova.

81; „Generál Mráz“ donutí Ukrajinu kupovat ruský plyn, píše Observer. V plynové válce pomáhá Rusku „Generál Mráz“.

82; Trump má v úmyslu podepsat příkaz o vyšetřování podvodů ve volbách. Včera Trump prohlásil, že má v úmyslu iniciovat zahájení vyšetřování falsifikací, ke kterým docházelo během hlasování.

83; Neuvěřitelná ostuda: Hlavní vojenský prokurátor Ukrajiny zveřejnil podvržený rozsudek. Ukrajinští funkcionáři nepřestávají šokovat svět svou „inteligencí a důvtipem“.

84; Ukrajinská armáda zahájila palbu na území Luganské republiky. Byl přerušen plynovod a poškozeny domy. Kolem půlnoci z 26. na 27. ledna byla ostřelována obec Brjanka.

85; Celé nejvyšší vedení státního departmentu USA opustilo funkce. Vyšlo to najevo v souvislosti s masovým propouštěním vysoce postavených pracovníků státního departmentu.

Zdroj: rusvesna.su

----------------------------------------------------

Středa, 25.1.2017:

 

 

1; Ruská armáda dostala modernizované zbraně Leer-3“, které dokáží odesílat SMS, audio- i videozprávy.

2; Kadyrov informoval o výstavbě mezinárodního centra specnazu v Čečně. Mezinárodní výcvikové středisko sil zvláštního určení v Gudermesu zabírá plochu o velikosti 400 hektarů.

3; Kongres USA chce prezidentovi zakázat, aby jako první podnikl jaderný úder. Do kongresu byl předložen návrh zákona „Omezení prvního použití jaderných zbraní“.

4; Vězení za používání mateřštiny. Nový jazykový zákon na Ukrajině. Co vlastně navrhují poslanci v zákoně o jazyce?

5; Rusové,kteří bojovali proti Novorusku, dostali to, oč si koledovali. Nyní po nich půjde ruský zákon, ale jak se ukázalo, ani na Ukrajině nenašli to, co hledali.

6; U Kyjeva lovci s termovizí po nocích střílejí na lidi. V Boroďanském okrese pomocí přístrojů pro noční vidění postřelili dvě babky, které sbíraly brambory. Jeden také zastřelil cenného koně, protože si jej údajně spletl s losem.

7; Ukrajinští patrioti u definitivně odepsali Savčenkovou. Patrně mají přemazanou dlouhodobou paměť.

8; Život v týlu nepřítele: Co je to ta „bandera“, jak se to jí a na co se to maže? Většina prostých Ukrajinců o Banderovi slyšela poprvé až v souvislosti se začátkem občanské války.

9; Kdo a proč organizuje protesty proti Trumpovi? Jaký je smysl masových protestních akcí z minulé soboty ve Washingtonu, New Yorku a dalších městech USA? Washingtonu se jako bumerang vrací to, co se snažil za Obamy vnutit jiným zemím. USA se ocitly na prahu své vlastní „barevné revoluce“.

10; Obrana Islámského státu se hroutí. Tygři osvobozují řadu klíčových městeček na východě provincie Aleppo. Syrská armáda v čele s útočnou brigádou „Tygři“ pokračuje ve svém vítězném postupu ve východní části provincie Aleppo.

11; FBI odposlouchávala hovory ruského velvyslance v USA Sergeje Kisljaka a Trumpova poradce. Musela konstatovat, že se nedělo nic nepřístojného.

12; Je třeba ukončit boje v Sýrii, a to co nejdříve, říká generál americké armády. Generál Townsend prohlásil, že USA se musí účastnit rozhovorů o Sýrii.

13; Přestaňte s s tím řáděním, nebo na vás pošlu federály, vzkazuje Trump přes Twitter. Trump pohrozil, že pošle do Chicaga FBI.

14; Minsk nefunguje, tak je potřeba zapojit Trumpa, říká lídr Opozičního bloku Bojko. Jurij Bojko si myslí,l že k rozhovorům je třeba přizvat zástupce nové administrativy USA.

15; Na Majdanu jsme nebyli a vždy jsme milovali Trumpa. Jak ukrajinští politici mění svou vlastní minulost.

16; Rusko vydalo přes Interpol zatykač na více než tisíc teroristů. V roce 2016 se Rusko připojilo k novému projektu Interpolu s názvem „Watchmaker“.

17; Rusko se stává peněžním magnetem pro investory, píše Forbes. Záměr ukončit militantní vztah Ameriky k Rusku dává investorům možnost projevovat stále větší zájem o Ruskou federaci.

18; Úroveň korupce v Rusku se v roce 2016 nezměnila. Rusko získalo 29 bodů v žebříčku vnímání korupce. Stejného výsledku dosáhlo i v roce 2015.

19; Top manažer Laboratoře Kasperského byl zatčen v případu vlastizrady. Ve stejném případu byl zadržen i šéf jednoho z center informační bezpečnosti FSB Ruské federace.

20; Poločas rozpadu: Na Ukrajině skrývají fakt neexistence koalice v Nejvyšší radě. Porošenko vůbec nemá zájem na tom, aby se rozpouštěl parlament. Nové složení takřka jistě nebude mít pod kontrolou.

21; V důsledku ostřelování Doněcké republiky ze strany ukrajinské armády byly poškozeny dva obytné domy. Nepřítel ostřeloval z těžkého dělostřelectva a minometů okraje Doněcka a Jasinovaté.

22; Peking označil informace o rozmístění svých raket na hranicích s Ruskem za výmysly a spekulace.

23; Společnost z USA požaduje od Sberbanky a Grefa 750 milionů dolarů. Společnost PPF Management zaregistrovaná v americkém státě Delaware zažalovala Sberbanku, Germana Grefa a další osoby.

24; Lucenko dostal od syna dárek za stovky tisíc hřiven, vyplývá z majetkového přiznání manželského páru Lucenkových. Starostlivý syn, který patří mezi tzv. „zlatou mládež“, rozdělil svůj dar mezi oba rodiče. Předpokládá se, že se jedná o pokus o legalizaci budoucích korupčních příjmů.

25; Ukrajinská armáda ostřelovala předměstí Gorlovky a Doněcka. Zajcevo a Jelenovka hlásí poškození obytných domů v důsledku ostřelování ze strany kyjevských ozbrojenců.

26; V italském hotelu pohřbeném pod lavinou bylo nalezeno 21 těl obětí. Už je známo, že záchranné služby v Itálii nezafungovaly náležitým způsobem během záchrany pracovníků a hostů hotelu.

27; Tajné služby odvrátily teroristický čin v Kazaňském leteckém podniku. Informoval o tom šéf Ministerstva vnitra Republiky Tatarstán Arťom Chochorin.

28; Následky ostřelování ze strany ukrajinské armády. Byly zveřejněny fotografie vážných škod v obci Stachanovka.

29; V minulém roce odcházel Kličko na dovolenou dvanáctkrát. Vyšlo najevo, že starosta Kyjeva chyběl v práci 103 dní.

30; Čtvrtá říše: V Kyjevě topí v kotelnách knihami. Na podlaze v kotelně leží Tolstoj a Někrasov, Bredbury a Anatole France.

31; Vojenské letadlo USA se nebezpečně přiblížilo k Admirálu Kuzněcovovi. Protiponorkové letadlo P-8A Poseidon snížil rychlost a proletělo v bezprostřední blízkosti skupiny lodí doprovázející ruskou letadlovou loď.

32; Pamela Anderson daruje Melanii Trumpové ruský kožich. Připomeňme, že loni Pamela Anderson prohlásila, že miluje Rusko a neodmítla by vlastnictví ruského pasu.

33; Ruská centrální banka oznámila aktivní dedolarizaci ekonomiky. V ruské centrální bance oznámili, že bankovní systém a celá ekonomika země jednoznačně směřuje k odmítnutí dolaru.

34; Na internetu se uživatelé vysmáli „těžkému ukrajinskému vrtulníku“. Uslyšíte-li z dálky podobný zvuk, skryjte se. Ne proto, abyste se schovali, ale aby to na vás nespadlo.

35; Trump zahajuje výstavbu zdi na hranici s Mexikem. Prezident USA se evidentně nechystá ustupovat od svých předvolebních slibů, které takřka všichni označovali za populistické.

36; V Kuvajtu oběsili prince za vraždu jiného prince. V roce 2016 byl v zemi oběšen ještě jeden další princ.

37; Ozbrojenci z Pravého sektoru ostřelují pozice Armády Doněcké republiky u Avdějevky. Navzdory příjezdu zástupce šéfa Zvláštní monitorovací mise OBSE Huga nepřítel provokativně a nemilosrdně ostřeloval pozice Národní policie Doněcké republiky.

38; Na Ukrajině navrhují, aby země přešla na latinskou abecedu. Návrh byl zformulován s řádnou dávkou ironie, ale okamžitě našel širokou odezvu mezi „patrioty“.

39; Trump si zaregistroval nový slogan pro prezidentskou kampaň v roce 2020. Právníci zažádali o registraci sloganu už 18. ledna, tj. dva dny před vstupem Donalda Trumpa do funkce.

40; V okolí Bachmutky ukrajinská armáda protitankovou střelou zlikvidovala automobil s civilními osobami. Jeden civilní občan byl zabit, několik dalších bylo zraněno. V podvečer vyšetřovatelé prokuratury prováděli prohlídku místa události a sbírali materiální důkazy.

41; Tu-22M3 ruského letectva zaútočily na objekty Islámského státu. Bombardéry odstartovaly z letiště na území Ruské federace a přeletěly přes území Iráku a Íránu.

42; V Záporoží byla pamětní deska ozbrojence ATO polita barvou. Aby vám ruce upadly, když očerňujete památku našich hrdinů, vy ničemové, rozhořčila se žena zlikvidovaného ozbrojence.

43; Kvůli válce v Donbasu Šojgu přikázal posílení vojsk v Jižním vojenském okruhu. Vojensko-politická situace v jihozápadním strategickém směru zůstává nestabilní.

44; V Luganské republice dostává půl milionu lidí adresné sociální dávky. V Republice se vyplácí 13 druhů sociální pomoci, nejčastěji invalidům a rodinám s dětmi.

45; Náčelník Národní policie Ukrajiny odmítl zůstat v čele instituce. Vadim Trojan, který je nelépe ze všech obeznámen se situací v Národní policii Ukrajiny, se odmítl zúčastnit výběrového řízení na funkci šéfa.

46; Putin pomohl studentovi Moskevské univerzity zazpívat píseň o kosmu. Prezident Ruska Vladimir Putin během besedy se studenty MGU M.V. Lomonosova pomohl studentovi zazpívat píseň. Na konci setkání se jeden ze studentů rozhodl zazpívat s kytarou píseň „14 minut do startu“, ale v důsledku trémy zapomněl slova. Putin studentovi pomohl.

47; Britská válečná plavidla doprovázejí Admirála Kuzněcova v Lamanšském průlivu.

48; Vandalové zneuctili polský vojenský hřbitov u Kyjeva. K incidentu došlo v noci na středu. Na místě pracuje policie.

49; Porošenko obvinil Putina z pokusu rozbourat EU. Porošenko také poznamenal, že kolaps Evropské unie by pro něho byl velkou tragédií.

50; Velvyslanec Ukrajiny byl pozván na polské ministerstvo zahraničí v souvislosti se zhanobením polského hřbitova. Ministerstvo kultury Ukrajiny vyjádřilo znepokojení v souvislosti s aktem vandalismu.

51; Ukrajinská armáda přes den ostřelovala tři frontové oblasti Doněcké republiky. Bylo vystřeleno přes 30 nábojů a min. Ukrajinská armáda ostřelovala z těžkého dělostřelectva a minometů okraje Doněcka, Dokučajevska a okolí Jasinovaté.

52; Státní fond Kataru investoval do ruské ekonomiky další dvě miliardy dolarů. Katarský státní fond (Qatar Investment Authority) a Ruský fond přímých investic uzavřely včera další dohodu.

53; Putin se seznámí s nejnovějším MiG-35 v předvečer jeho mezinárodní prezentace. Nejvyšší představitel státu zítra uskuteční ve výrobním komplexu RSK MiG zasedání komise Vojensko-průmyslového komplexu.

54; Ukrajinští ozbrojenci zablokovali železniční spojení mezi Luganskou republikou a Ukrajinou mezi obcemi Senťanovka a Šipilovo.

55; Trump se rozhodl nepouštět běžence do USA. Nové návrhy zákonů předpokládají dočasný zákaz vstupu většiny běženců.

56; Kosovský „prezident“ obvinil Bělehrad z dodávek zbraní kosovským Srbům. Srbský rezident Nikolić v odpovědi prohlásil, že půjde jako první hájit Srby, pokud je v Kosovu někdo napadne.

57; V Parlamentním shromáždění Rady Evropy vyjádřili znepokojení nad postavením Komunistické strany na Ukrajině. Parlamentní shromáždění RE projednává návrh zprávy „Fungování demokratických institucí na Ukrajině“.

58; V Polsku byla ukradena pamětní deska instalovaná na počest sovětských vojáků. Ruské ministerstvo zahraničí vyzývá polské úřady, aby si vzpomněly na mezinárodně-právní závazky.

59; Šéf Luganské republiky Plotnickij přikázal vytvořit příznivé investiční klima pro krymské podnikatele. Je třeba poznamenat, že rok 2017 byl v Luganské republice vyhlášen za rok sociálně.ekonomického rozvoje.

60; V Parlamentním shromáždění Rady Evropy prohlásili, že korupce je pro Ukrajinu daleko větší problém než Rusko. Poslankyně Parlamentního shromáždění RE Marie-Christine Dalloz si myslí, že korupce je dnes pro Ukrajinu daleko vážnější problém než nějaké Rusko.

61; Krvavé fiasko. Syrská armáda odrazila útok a zlikvidovala teroristy u Damašku. Desítky teroristů byly zlikvidovány a zraněny v důsledku nevydařeného útoku na pozice syrské armády ve městě Harasta.

62; Aktivisté Greenpeace obsadili jeřáb nedaleko Bílého domu. Protestují proti činům Donalda Trumpa.

63; V Kyjevě odsoudili člena donbaské domobrany z Brazílie ke třináct letům vězení. Lusvarghi byl zadržen ukrajinskými policisty v říjnu minulého roku na letišti Borispol.

64; Trump podepsal nařízení o výstavbě zdí na hranici s Mexikem. Prezident USA Donald Trump podepsal dekrety o ochraně státní hranice a o imigraci.

65; Polsko přijme vůči Ukrajině příslušná opatření v reakci na znesvěcení polského památníku u Kyjeva.

66; Ministerstvo financí začne vykupovat zahraniční měnu z trhu už v únoru. Ruská centrální banka na pokyn Ministerstva financí už v únoru začne provádět operace na výkup cizích měn z vnitřního trhu.

67; Ruský novinář představil v Doněcku knihu na památku o Motorolovi. Kniha obsahuje čtyři samostatné kapitoly.

68; Ve Lvově kvůli odpadkům zavírali ulice. Lidé drželi v rukou plakáty s nápisy „Pryč s odpadovou mafií!“.

69; Ruské válečné lodě nepotřebují doprovod, ony se neztratí..., komentuje ministerstvo obrany doprovázení ruské skupiny plavidel loděmi NATO.

70; USA se bojí předností ruských bojových vozidel. Ruské výrobky v oblasti pozemní vojenské techniky mohou překonat americké vzory.

Zdroj: rusvesna.su
 

Facebook komentáře