Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

OSN schvaluje teror, torpéduje mír

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

◾Hamás a další palestinské teroristické skupiny interpretovaly neschválení této rezoluce navržené USA jako mezinárodní povolení pokračovat v zabíjení Židů.


◾Hamás tím OSN a zbytku světa říká následující: "Teď když jste nás odmítli označit za teroristy, máme právo zahájit veškeré formy teroristických útoků a zabít co nejvíce Židů." Vedoucí představitelé Hamásu a Islámského džihádu ve skutečnosti vyhrožují nejen tím, že budou v teroristických útocích proti Izraeli pokračovat, ale že je ještě vystupňují.


◾Když Hamás a jeho podporovatelé oslavují, tak se těch několik málo Palestinců, kteří jsou popisováni jako umírnění a pragmatičtí a kteří jsou proti násilí a terorismu, musí skrývat.


◾Hamás, Islámský džihád a Fatah se chlubili tím, že to, co se stalo v OSN, byla "facka USA a Izraeli". Ve skutečnosti je to, co se stalo v OSN, vážná rána umírněným Palestincům i jakékoliv šanci na dosažení mírového řešení izraelsko-palestinského konfliktu. Nyní, když OSN legitimizovala palestinský terorismus, tak se žádný palestinský lídr nebude moci vrátit k jednacímu stolu s Izraelem. Tímto krokem OSN úspěšně torpédovala i tu nejmenší naději na mírové rozhovory.

  • osn-schvaluje-teror-torpeduje-mir

Palestinská teroristická skupina Hamás si nemohla přát lepší dárek k narozeninám, než ten, který ji minulý týden darovalo Valné shromáždění OSN.

Za několik dní bude Hamás v Pásmu Gazy pořádat mohutné oslavy 31. výročí svého založení. Od vedoucích představitelů Hamásu se očekává, že svým podporovatelům předají dárek, který tato teroristická skupina právě dostala od OSN – dárek, který jim umožní dál odpalovat rakety na Izrael a plánovat, jak při snaze o odstranění Izraele a jeho nahrazení islámským státem zabít co možná nejvíc Židů.

I když většina členských států OSN hlasovala pro rezoluci navrženou USA odsuzující aktivity Hamásu a dalších palestinských teroristických skupin, tak rezoluce nebyla ve Valném shromáždění OSN přijata. Rezoluce odsoudila Hamás za "opakované odpalování raket na Izrael a rozdmýchávání násilí a ohrožování civilistů", a za jeho zneužívání zdrojů k budování vojenské infrastruktury "včetně tunelů pro infiltraci do Izraele a odpalování raket na civilní oblasti".

I když 87 členských zemí hlasovalo pro, 58 proti a 32 se zdrželo, tak rezoluce neprošla, protože před hlasováním schválilo Valné shromáždění OSN jinou rezoluci vyžadující dvoutřetinovou většinu pro schválení této rezoluce navržené USA.

Neschválení rezoluce navržené USA je ze strany OSN jedním z nejlepších darů, které Hamás ke svému výročí dostal. Znepokojující je však i to, že Hamás a ostatní teroristické skupiny interpretovaly neschválení této rezoluce jako mezinárodní povolení pokračovat v zabíjení Židů.

Nemusíme se ptát odborníků na palestinské záležitosti, jak tuto situaci vnímají ani provádět studii nebo průzkum. Stačí jen poslouchat, co Hamás a Islámský džihád říkají v arabštině.

Podle vedoucích představitelů Hamásu a Islámského džihádu je neschválení rezoluce USA "velkým vítězstvím palestinského odporu".

To, co se stalo ve Valném shromáždění OSN minulý týden je "velkým impulsem pro palestinský odpor", řekl vysoký představitel Hamásu Khalil al-Haya.

Kromě radosti, kterou vyjadřovaly teroristické skupiny v minulých dnech, nyní také velebí země, které hlasovaly proti rezoluci USA, a obecně OSN za to, že dala Palestincům zelenou k pokračování v boji proti Izraeli. Jinými slovy, Hamás děkuje zemím, které nepovažují raketové a sebevražedné pumové útoky za teroristické činy.

"Odpor" - pro ty, kteří nejsou znalí palestinské terminologie - znamená různé teroristické útoky mířící na izraelské vojáky a civilisty. "Odpor" zahrnuje, mimo jiné, sebevražedné pumové útoky, střelbu, útoky nožem, útoky prováděné najížděním autem na civilisty, raketové útoky, házení kamení a zápalných pum na židovské rodiny jedoucí autem po silnicích Západního břehu.

Tím, že OSN neschválila rezoluci navrhovanou USA, poslala palestinským teroristům následující vzkaz: "Nemáte se čeho obávat, protože pokud budete napadat a zabíjet Židy, OSN vás nebude považovat za teroristy." Teroristé v Pásmu Gazy toto poselství plně přijali a nyní své "vítězství" v OSN oslavují.

Několik hodin poté, co v OSN nebyla tato rezoluce schválena, vedení Hamásu oznámilo, že "ozbrojený boj" proti Izraeli bude pokračovat. Toto oznámení přišlo v době, kdy si Palestinci připomínali 31. výročí vypuknutí První intifády, známé také jako "Intifáda kamenů". "Odpor je legitimním právem garantovaným všemi mezinárodními zákony a úmluvami," prohlásilo hnutí Hamás. "Odpor zahrnuje ozbrojený boj, který představuje strategickou volbu pro ochranu palestinské věci a obnovu palestinských práv."

Načasování tohoto oznámení Hamásu nebylo náhodné. Přišlo několik hodin poté, co teroristická skupina slyšela a viděla, jak OSN odmítla schválit rezoluci odsuzující palestinské teroristy za odpalování raket na Izrael. Také není náhoda, že Hamás ve svém vyjádření zdůrazňuje termín "ozbrojený boj". Jak slovo "odpor", tak i "ozbrojený boj" jsou synonyma pro teroristické útoky po celé zemi "od řeky až k moři" – což znamená od řeky Jordánu na východě po Středozemní moře na západě, krátce řečeno, celý Izrael.

Hamás tím OSN a zbytku světa říká následující: "Teď když jste nás odmítli označit za teroristy, máme právo zahájit veškeré formy teroristických útoků a zabít co možná nejvíce Židů." Vedoucí představitelé Hamásu a Islámského džihádu ve skutečnosti vyhrožují nejen tím, že budou v teroristických útocích proti Izraeli pokračovat, ale že je ještě vystupňují.

Kromě Hamásu a Islámského džihádu si také ostatní palestinské frakce vyložily to, co se stalo minulý týden ve Valném shromáždění OSN jako zelenou pro pokračování svých genocidních plánů zabíjet Židy a zničit Izrael. Lidová fronta pro osvobození Palestiny (PFLP) a Demokratická fronta pro osvobození Palestiny (DFLP) se připojily k chóru palestinských teroristických skupin oslavujících neúspěch rezoluce USA. Také tyto organizace chápou neschválení této rezoluce jako povolení pokračovat v teroristických útocích proti Izraeli. Stejně jako ostatní teroristické skupiny i ony vnímají neschválení této rezoluce jako legitimizaci násilí a terorismu.

Před hlasováním palestinští teroristé prohlašovali, že pokud by tato rezoluce byla přijata, "kriminalizovala" by palestinský boj proti Izraeli. Tuto obavu vyjádřili i rivalové Hamásu v údajně umírněném a sekulárním Fatahu.

Fatah se také obával, že by tato rezoluce hodila všechny palestinské skupiny do jednoho pytle, což by znemožňovalo rozlišovat mezi Fatahem a Hamásem. Protože je Fatah také zapojen do terorismu proti Izraeli, tak se bál, že označením Hamásu za teroristickou skupinu by se vytvořil precedent. Hrozilo by, že by Fatah mohl být jako další zařazen na mezinárodní seznam teroristických skupin.

Když Hamás a jeho podporovatelé oslavují, tak se těch několik málo Palestinců, kteří jsou popisováni jako umírnění a pragmatičtí a kteří jsou proti násilí a terorismu, musí skrývat.

Hamás, Islámský Džihád a Fatah se chlubili tím, že to, co se stalo v OSN, byla "facka USA a Izraeli". Ve skutečnosti to, co se stalo v OSN, je vážná rána umírněným Palestincům i jakékoliv šanci na dosažení mírového řešení izraelsko-palestinského konfliktu. Nyní, když OSN legitimizovala palestinský terorismus, tak se žádný palestinský lídr nebude moct vrátit k jednacímu stolu s Izraelem.

Tím, že se OSN takto zachovala, tak úspěšně torpédovala i tu nejmenší naději na mírové rozhovory. Díky "mírumilovné OSN" vejde 6. prosinec 2018 do historie jako den, kdy dala OSN zelenou palestinským teroristům, aby pokračovali v páchání násilí proti Izraeli a Židům. Krev příští židovské oběti ulpí na rukách OSN a těch zemí, které tvrdě usilovaly o potopení jednoduché a rozumné rezoluce odsuzující terorismus.

Bassam Tawil je muslimský Arab žijící na Blízkém východě.

Překlad původního textu:  UN Approves Terror, Torpedoes Peace

zdroj: https://cs.gatestoneinstitute.org/13459/osn-schvaluje-teror

 

Facebook komentáře