Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Napětí mezi USA a Ruskou federací došlo ke svému limitu?

Stanislav Stýblo 

V je USA rozruch kvůli „zmizení“ devíti ruských ponorek se „Zirkony“?
Vladimir Putin prohlásil : Americká vojenská rozhodovací centra budou zasažena. Tato centra se nacházejí u pobřeží. A při odpálení raket z ponorek za 5 minut – No tak na shledanou!
Nejprve se dotknu podstaty současného „návalu konfrontace“. S čím to souvisí a co je konečným cílem. Jinak je těžké pochopit, proč a za jakým účelem se vše dělá.
Všem je jasné, že Spojené státy jsou zdrojem napětí.

Byla to Amerika, která dala příkaz k psychologickému útoku proti Rusku. A jako „záminka“ byla použita Ukrajina. To je každému jasné. Ale proč? Dlouhá léta byl všude relativní klid a „je to tady zase“.

  • napeti-mezi-usa-a-ruskou-federaci-doslo-ke-svemu-limitu
  • napeti-mezi-usa-a-ruskou-federaci-doslo-ke-svemu-limitu
 
Jaký je smysl amerického plánu?
Myšlenka obecně je stará jako svět. Oblíbená americká taktika. Získejte, co chcete, aniž byste na oplátku něco dali. Zde je hrubý nástin jejich plánu:
a) Poslat Ukrajinu do hlavního proudu vojenského konfliktu s Donbasem.
b) Donutit Rusko vstoupit do konfliktu.
c) Pod šumem o agresi přerušit vztahy mezi Ruskem a Evropou. Zastavit nejen „Stream“, ale ideálně úplně zastavit přísun našich energetických zdrojů.
A teď – ta zajímavá část. Plán je to jistě krásný, ale je to jen blaf! Ve skutečnosti je velmi obtížné implementovat toto schéma v reálném životě. A následky mohou být nepředvídatelné, až do kolapsu Ukrajiny po rychlé porážce. A ani Evropa náš plyn neodmítne. I tak to pro ni není jednoduché. Zmrznout nebo co?
Ve skutečnosti jsou všechny tyto body pouze PŘEDMĚTEM OBCHODU. Jeho podstatou je vyděsit Rusko následky, dosáhnout svého cíle. Nic nedat na oplátku (jako obvykle)
Pokud se vzdáte Číny, „kampaň“ zrušíme!
Dnes 7.prosince se uskuteční „virtuální setkání“ Putina a Bidena. Na kterém toto vyjednávání proběhne. Ukrajina tam bude vyjednávacím artiklem. Biden nám ji nabídne výměnou za Čínu. Asi tak.
Tak co ty zirkony?
Ve světle aktuálních událostí ani Putin nesedí se založenýma rukama. A stejným způsobem začíná „zvyšovat sázky“. Aby měl trumfy v nadcházejících jednáních. Žolíkem jsou „Zirkony“.
Nejnovější hypersonická střela Zirkon 3M22 má rychlost asi 9 Machů na vzdálenost více než 1000 km. Může anulovat námořní a pozemní cíle. Startuje se jak z hladinové lodi, tak z jaderné ponorky z ponořené pozice. Střela letí po složité nepředvídatelné trajektorii, to jí činí nezranitelnou a nepřátelská protivzdušná obrana ji nemůže zachytit.
A teď, co přesně k tomu řekl Putin:
V případě konfliktu budou nejprve zasažena vojenská rozhodovací centra nepřítele.
Jaká jsou ta centra?
1. Samotná budova Pentagonu
2. Vládní kontrolní středisko Camp David
3. Velitelské centrum amerického prezidenta a velitelské centrum náčelníků štábů Fort Ritchie, McClellan v Kalifornii
4. Jaderné velitelské stanoviště Jim Creek ve státě Washington.
Naše ponorky (40 Zirkonů na palubě) mohou LEGÁLNĚ plout 200 mil (370 km) za americkou námořní zónou. Od pobřeží do notoricky známých center je to dalších 300-400 km.
„Zirkony urazí tuto vzdálenost za 4–5 minut, nelze se jim bránit“.
Kam zmizely tichomořské ponorky?
Náhle VŠECHNY ruské ponorky Tichomořské flotily opustily základnu ve Viljučinsku (Kamčatka) a odpluly neznámým směrem. Američané zveřejnili satelitní snímky.
Bylo tam 9 lodí, ale nezůstala ani jedna. A teď je prázdno.
Současný stav?
Ponorky navíc odpluly naléhavě, téměř současně. V tuto chvíli je základna prázdná. Ponorky navíc začaly „mizet“ i na dalších základnách ruského námořnictva. I když ne tak rychle.
Kam odpluly?
V amerických médiích je rozruch. Vojenští analytici jsou přesvědčeni, že to není náhoda. Že v tuto chvíli lodě plují k břehům Ameriky. A nejsmutnější na tom je, že je nemožné je objevit. Problém!
Jsou na lodích Zirkony? Možná ano, možná ne. A pokud ne, velmi brzy se objeví. Tento manévr je pro Ameriku zatím jen SIGNÁL. „Chovej se slušně! Jinak tě můžeme i potrestat…„
Taková je reakce Ruska na nekontrolované zvýšení sázek.
Také umíme hrát poker. V případě potřeby dokážeme i zvýšit sázky. Až po „vabank“.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře