Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Brazílie a Turecko odmítají americké pokrytectví

  • brazisly-prezident
Americká ministryně zahraničí Hillary Clintonová připustila, že došlo k „velmi závažné" roztržce s Brazílií, a to ohledně dohody o obohacování íránského uranu ve třetí zemi. Clintonová prohlásila, že si myslí, že Írán bude jednat jen poté, co na něj budou uvaleny sankce.

Pokrytectví amerického postoje a absurdita prohlášení Hillary Clintonové v době, kdy Brazílie a Turecko s Íránem úspěšně došly k dohodě, se obou zemí silně dotklo. „Kdo jsou, že si osobují právo mluvit proti vlastnění jaderných zbraní," ptá se turecký premiér Recep Erdogan a poukazuje přitom, že pět stálých členů Rady bezpečnosti OSN má jaderných zbraní tolik, že ani nevědí co s nimi.

Napětí mezi USA a Brazílií je ještě ostřejší, neboť Clintonová Brazílii bizarně obvinila z toho, že se dohodou s Íránem pokouší „udělat svět nebezpečnějším". Brazilský prezident Lula Da Silva na tuto hloupost jen odsekl, že skutečnou hrozbou pro svět jsou USA a další.

Brazílie s Tureckem vyjednaly s Íránem smlouvu, která je prakticky identická s požadavky, které Barack Obama po Íránu požadoval už od loňského října. Když nyní Írán smlouvu podepsal, USA se ostentativně staví proti. A nejen že se staví proti smlouvě, USA se ostře vymezují i proti Brazílii a Turecku, dvěma zemím, jejichž jediným zločinem je, že přiměly Írán k podpisu smlouvy, o níž Obamova administrativa neustále tvrdila, že o ni usiluje.

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře