Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Zkompletuj svá zavazadla. Dvanáct kroků na cestě uskutečnění - krok 8.

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • zavazadlo
O tom prameni se vyprávěly hotové legendy. O zázračných účincích jeho chladivé vody. O zjeveních andělů a svatých, o náhlých uzdraveních těla i duše.

Dlouho, předlouho toužil Fabián se k prameni vypravit. Jak léta plynula, podobalo se jeho přání stále více mámivému snu, na který je příjemné myslet, který se však nikdy neuskuteční. Přibývalo vrásek, přibývalo šedin a Fabián se stále necítil být připravený, aby vykonal pouť a napil se zázračné vody.

Častokrát se mu o prameni zdálo ve snech, mnoho dní a nocí strávil studováním posvátných knih, pročítáním zpráv o četných zázracích, výpovědí očitých svědků, poutníků a duchovních. Navštívil bezpočet obchodů s obřadnými předměty, shromáždil obdivuhodnou sbírku nádob všech možných velikostí a tvarů, do kterých mínil posvátnou vodu nabrat.

Konečně, na samém sklonku života, se mu naskytla příležitost se k prameni vydat. Všechno proběhlo hladce a on brzy stál nad nenápadnou kalužinou a shlížel do křišťálově čisté vody. Naplnila ho posvátná úcta. Poklekl, otevřel tlumok a zaváhal. Protože se nedokázal rozhodnout, kterou ze svých nádob použít, vzal je s sebou všechny, doufaje, že se na místě dostaví náhlé vnuknutí, které mu napoví, která z nádob je nevhodnější k nabrání posvátné tekutiny. Teď klečel přímo před jejím zdrojem a nevěděl.

Chvíli si lámal hlavu, když se to stalo. Ne, žádný svatý se nezjevil. Namísto toho se objevil malý chlapec. Přiskotačil vesele, rychle se sklonil nad studánkou a napil se vody. Žádné posvátné nádoby, žádné rituály, obyčejné lidské dlaně. A honem zpátky ke svým hrám.

Muž se začal smát. Vak byl najednou zbytečný, nechal ho být. Po vzoru chlapce udělal misku z dlaní a napil se. A skutečně, nikdy v životě mu žádný nápoj nechutnal líp a nepřinesl větší osvěžení jeho duši. Legenda nelhala.

Co doopravdy potřebuješ na cestě ke svému cíli? Jaké myšlenky, pocity, názory ti pomohou k uskutečnění tvého snu? Co je dobré mít po ruce? Jaké věci, jací lidé ti budou nejspíše ku pomoci?

Facebook komentáře