Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Takové krátké zamyšlení o Bohu.

Jedné noci se sufijskému mystiku Fáridovi zdálo, že se z milosti Alláha dostal do Ráje. Byla tam překrásná výzdoba, všude svítila světla a voněly květiny - zjevně se konala nějaká oslava - a hrála hudba. Mystik se zeptal:,,Copak se tu děje?" Odpověděli mu:,,Bůh má narozeniny, tak oslavujeme. Přišel jsi v pravou chvíli."

  • takove-kratke-zamysleni-o-bohu

Mystik si stoupl pod strom, aby viděl, co se děje, protože po cestě kráčel dlouhý průvod. Kolem jel muž na koni a mystik se zeptal:,,Kdo to je?" Odpověděli mu:,,Ty ho neznáš? To je přece Muhammad." Za ním kráčely miliony lidí a mystik se zeptal:,,Kdo jsou ti lidé?", odpověděli mu:,,Jsou to muslimové, Muhammadovi následovníci." A pak se objevil Ježíš a šly za ním miliony lidí. Potom přijel Krišna ve svém zlatém voze a také měl miliony následovníků.

A tak to šlo dál a dál..zdálo se, že průvod nemá konce. Pak přijel stařík na oslu a za ním už nešel nikdo. Byl úplně sám. Fárid se při pohledu na něj rozesmál - stařík byl úžasný, ale neměl žádné následovníky. A proč jel na oslu? Mystik se zeptal:,,Kdo jsi, pane? Viděl jsem Muhammada, Krista, Krišnu, Mahavíru, Buddhu - ale kdo jsi ty? Vypadáš dost legračně. A nikdo za tebou nejde." Stařík posmutněl a řekl:,,Víš, já jsem Bůh.

A dnes mám narozeniny. Ale z některých lidí se stali muslimové, z dalších jsou křesťané, jiní jsou židé nebo hinduisté - a se mnou nikdo nezůstal." Byl to takový šok, že se Fárid probudil. Ráno řekl svým žákům:,,Od této chvíle už nejsem muslim.

Ten sen mi odhalil naprosto zásadní věc. Nechci patřit k žádnému organizovanému náboženství. Jsem prostě sám sebou. Chci být s Bohem. Budu Ho následovat alespoň já."

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře