Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Milá slovenská vládo, lidská práva neznají ústupky

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • fico
Robert Fico, nový předseda slovenské vlády, má prazvláštní smysl pro humor. 1. dubna 2012 vydal šokující vyjádření vůči ochraně lidských práv. Možná si pan premiér myslel, že se v aprílový den nějaké šílené prohlášení nejvyššího představitele vlády ztratí v tom podivném mediálním mumraji.

Podle premiérského smýšlení prý Slovensko neumí řešit problematiku Romů, a tak na evropské úrovni musí Slovensko vyjednat jisté ústupky vůči lidským právům.

Totálně nechápu, jak si může evropský politik vůbec dovolit uvažovat o ústupcích vůči lidský právům. Najednou se lidská práva nehodí do politické ošatky, a tak rezignujeme na ochranu práv národnostních nebo etnických menšin? Tady to je cesta prohry moderní civilizace. Proboha kam Fico svým provoláním směřuje? Lidská práva neznají kompromisy, neznají ústupky.Pokud dojde k ústupkům, dojde také k poklesu národní kulturnosti. Jsou to práva minorit, která vyprávějí příběh o úrovni země. Fico tak svými slovy pošlapal všechny Slováky.

Copak nový slovenský premiér neví, že jednou z povinností jeho úřadu je prosazovat a podporovat úctu k lidským právům? Kdo jiný tedy má ochraňovat lidská práva, když vláda středoevropského státu ve slovech jejího předsedy ukáže totální dehonestaci lidství? Ochrana lidských práv musí být bez ústupků a kompromisů. Premiér státu je povinen dohlížet na to, aby všichni bez rozdílu na pohlaví, rasu, barvu kůže měli stejná pravidla. Chce snad Fico rezignovat na svou povinnost?

Premiér Fico a bývalý předseda poslaneckého klubu parlamentní SDKU, Kaník mají rasistické názory neslučitelné s demokratickou společností. Podle těchto dvou pánů existuje propojení mezi vysokým nárůstem romských dětí a poskytovaných sociálních dávek. Kde bto jsme? Pan Fico a další politici vypadají zatím jako nějací rasističtí pohůnci uvažující o poklesu lidství a lidských práv. Takováto politická prohlášení jsou naprosto něčím nechutným. Každý slušný občan při těchto slovech musí pociťovat těžkou žaludeční neurózu.

Veřejní činitelé mají povinnost odsoudit všechny projevy intolerance, xenofobie a rasismu. Místo toho se slovenští politici stávají hlásnou troubou rasismu. Populisticky se snaží tlačit na city některých rasisticky smýšlejících voličů. Jak trapná, naivní hra. Fico a slovenští politici se stávají hlasateli předsudků a stereotypních nesmyslností. Kaník i Fico svými slovy odporují lidskoprávním závazkům, ke kterým se tato země zavázala. Je žalostné, že politici dokáží klesnout tak nízko.

Strategie Slovenské republiky v projektu integrování Romů do společnosti je pošlapána hloupými, bezmozkovými projevy velmi významných politiků Slovenska. Již několikrát různé mezinárodní organizace poukazují na slovenský sociální systém, ve kterém struktura poživatelů dávek hmotné nouze neodpovídá složení obyvatel osad. Tuto dávku dostávají podle statistik většinou bezdětní jedinci. Mnohočetné rodiny nedostávají podle statistik dávku hmotné nouze. Dávka hmotné nouze jde tedy na základě statistiky jinam než Romům. Takto hovoří statistiky, a tak politická vyjádření Fica nebo Kaníka jsou lživá a naprosto nepravdivá. Taky proč by tady mělo jít o pravdivá tvrzení?

Důležitá je tady politická lež, která se těžko vyvrací. Podívejte se, tady nejvyšší členové vlády říkají určitá prohlášení, tak to bude naprostá pravda. Fico i Kaník jsou populisté, političtí lháři na poli slovenské politiky. Politici by se měli především zabývat obrovským problémem segregace romských dětí, který je mnohem závažnější než tady v České republice. Segregace dětí již v základních školách způsobuje mnoho problémů. Slovensko by mělo odstranit systémovou diskriminaci romských dětí. Tato diskriminace také rozšiřuje chudobu a přispívá k další vyšší kriminalitě. 10 % obyvatel Slovenska představují Romové a slovenská vláda je povinna chránit práva všech, tedy i těch 10 % obyvatel.

zdroj:hrebenar.eu

Facebook komentáře